Budowa strefy aktywności gospodarczej w Czarnym Borze

Gmina Czarny Bór

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00166924
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00166924/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-19 09:52
Lokalizacja
Czarny Bór, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ab45f7ec-b590-11ec-9f44-6e63702cb2f7
Identyfikator
8862572974
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógWznoszenie barier drogowychInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00166924 z dnia 2022-05-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa strefy aktywności gospodarczej w Czarnym Borze

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarny Bór

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718225

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Główna 18

1.5.2.) Miejscowość: Czarny Bór

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-379

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 748450139

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@czarny-bor.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.czarny-bor.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/czarny_bor

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa strefy aktywności gospodarczej w Czarnym Borze

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab45f7ec-b590-11ec-9f44-6e63702cb2f7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00166924

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012803/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa strefy aktywności gospodarczej w Czarnym Borze

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt jest dofinansowany ze środków RPO WD 2014-2020 – Budowa strefy aktywności gospodarczej w Czarnym Borze

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00112588/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKR.271.2.2022.OK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja robót budowlanych na zadaniu pn.: Budowa strefy aktywności gospodarczej w Czarnym Borze. Zadanie obejmuje w szczególności roboty budowlane w zakresie wykonania: 1) nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów i krawężniki - drogi; 2) oświetlenia drogowego - drogi wewnętrzne; 3) przykanalików i wpustów deszczowych - drogi wewnętrzne; 4) odwodnienia - drogi wewnętrzne; 5) odwodnienia - działki inwestycyjne; 6) infrastruktury wodociągowej; 7) sieci telekomunikacyjnej światłowodowe; 8) przewiertu pod drogą DW 367; 9) infrastruktury sanitarnej i lokalnej oczyszczalni ścieków; 10) makroniwelacji; 11) lokalnej stacji uzdatniania wody; 12) zbiornika infiltracyjnego. Inwestycja została podzielona na dwa etapy: Etap I obejmuje zakresem wykonanie wyrównania (niwelacji terenu) przeznaczonego na strefę ekonomiczną w miejscowości Czarny Bór. W ramach etapu I zaprojektowano także wykonanie przyłącza wodociągowego oraz teletechnicznego do działki (w ramach odrębnego zgłoszenia robót). Etap II obejmuje zakresem budowę drogi manewrowej zapewniającej komunikację strefy z Obwodnicą Czarnego Boru wraz z niezbędną infrastrukturą (kanalizacje deszczową, sanitarną, oświetlenie uliczne itp.). Zakres robót nie obejmuje ujętej w dokumentacji projektowej wycinki drzew i krzewów. Szczegółowy zakres robót wynika z dokumentacji projektowej stanowiącej integralną część SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający w dniu 6 kwietnia 2022 r. zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie nr 2022/BZP 00112588/01 o zamówieniu na realizację robót budowlanych w ramach zadania pn. Budowa strefy aktywności gospodarczej w Czarnym Borze. Termin składania ofert ustalono do dnia 21 kwietnia 2022 r. do godz. 9:00, który następnie przedłużono do 12 maja 2022 r. do godz. 10:00. Do upływu terminu składania ofert wpłynęły 3 oferty. Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zamówienia publicznego, którego przedmiot stanowi Budowa strefy aktywności gospodarczej w Czarnym Borze, zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 7.250.000,00 złotych brutto. Cena najkorzystniejszej oferty, tj. 13.408.278,52 zł, znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia niniejszego postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13408278,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 16220000,00 PLN

2022-05-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane