Modernizacja boiska sportowego w Czarnym Lesie wraz z rozbudową zaplecza socjalnego i infrastruktury towarzyszącej - etap II
Gmina Mykanów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00167763
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00167763/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-19 12:48
- Lokalizacja
- Mykanów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7fc20b7f-cc61-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 5732776369
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00167763 z dnia 2022-05-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja boiska sportowego w Czarnym Lesie wraz z rozbudową zaplecza socjalnego i infrastruktury towarzyszącej - etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mykanów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398110
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Samorządowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Mykanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-233
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 343288019 wew 32
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mykanow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mykanow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/mykanow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja boiska sportowego w Czarnym Lesie wraz z rozbudową zaplecza socjalnego i infrastruktury towarzyszącej - etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7fc20b7f-cc61-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00167763
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019827/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja boiska sportowego w Czarnym Lesie wraz z rozbudową zaplecza socjalnego i infrastruktury towarzyszącej II etap
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00146163/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKZ.271.7.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 538210,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W I etapie budynek został wybudowany w stanie surowym zamkniętym, posiada stolarkę
okienną i drzwiową zewnętrzną. Obecny etap obejmuje wykończenie budynku wraz z
przyłączami oraz budowa paneli fotowoltaicznych.
Zakres prac II etapu obejmuje:
Wykonanie elewacji zewnętrznej wraz z dociepleniem ścian, podbitką dachową i
parapetami zewnętrznymi
Wykonanie posadzek wraz z ułożeniem płytek
Wykonanie sufitów z płyt gipsowo-kartonowych, izolacją cieplną i przeciwdźwiękową z
wełny mineralnej oraz szpachlowanie z malowaniem
Wykonanie tynków wewnętrznych ścian, malowanie, ułożenie płytek
Montaż parapetów wewnętrznych, ościeżnic i drzwi wewnętrznych,
Wykonanie ścianek i przegród płytowych –giszetowych wraz z drzwiami
Wykonanie opaski i wejścia do budynku
Wykonanie wentylacji grawitacyjnej pomieszczeń
Wykonanie wewnętrznej instalacji wodociągowej wraz montażem osprzętu
Wykonanie wewnętrznej instalacji sanitarnej wraz z montażem osprzętu
Budowa instalacji fotowoltaicznej na dachu szatni sportowej wraz z elektrycznym
ogrzewaniem podłogowym, oraz elektrycznymi grzejnikami oraz elektrycznym
ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej
Wykonanie przyłącza wodociągowego oraz kanalizacyjnego
Wykonanie podłączenia wewnętrznej instalacji elektrycznej do skrzynki licznikowej zewnętrznej
Do zadań Wykonawcy należeć będzie również uprzątnięcie i uporządkowanie terenu po wykonanych pracach, opróżnienie budowy z powstałych odpadów, wykonanie inwentaryzacji powykonawczej oraz dokonanie wszystkich odbiorów, opinii, uzyskania decyzji, w tym decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu. W związku z budową instalacji fotowoltaicznej, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prób, sprawdzeń, pomiarów, badań, ekspertyz, regulacji i rozruchu pozwalających
na eksploatację instalacji, konfiguracji inwertera do połączenia z siecią Internet w celu monitorowania produkcji energii, przyłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej, z opracowaniem niezbędnej dokumentacji i uzyskaniem wymaganych pozwoleń w imieniu
Zamawiającego, opracowanie instrukcji obsługi eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci oraz przeszkolenie pracowników w zakresie bieżącej obsługi instalacji, przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD ( TAURON DYSTRYBUCJA S.A.) mikroinstalacji fotowoltaicznych, opracowanie audytu energetycznego.Celem sporządzenia oferty należy również zapoznać się z dokumentacją projektową, STWiOR oraz przedmiarami robót, który jest załącznikiem n 8 do niniejszej SWZ. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie materiałów równoważnych o parametrach technicznych nie gorszych niż określono w dokumentacji technicznej.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy materiałów do realizacji zadania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Zgodnie z art.101 ust.4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji, a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat,
specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art.101 ust.1 pkt2 i ust. 3 Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, ze każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zgodnie z
art.101 ust.5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art.104-107 Pzp, że proponowane
rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca w okresie udzielonej gwarancji jest zobowiązany do przeprowadzania niezbędnych
przeglądów serwisowych zamontowanych urządzeń na swój koszt, natomiast Zamawiający płaci za niezbędne materiały eksploatacyjne w cenach porównywalnych do cen rynkowych. Do zadań Wykonawcy należeć będzie również: urządzenie zaplecza placu budowy, przestrzegania
przepisów Kodeksu Pracy, BHP, ochrony zdrowia i p.poż., zabezpieczenie placu budowy przed dostępem osób trzecich, odpowiednie oznakowanie prowadzonych robót. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przed przystąpieniem do robót i w trakcie kontrolował i potwierdził rzeczywiste posadowienie w terenie istniejącej podziemnej infrastruktury
technicznej (punktowe odkrywki). Zamawiający nie dopuszcza możliwości roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego oszacowania ceny lub pominięcia kosztów i innych czynników mających lub mogących mieć wpływ na
cenę. Na podstawie art.95 ust.1 „ Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie umowy o pracę. Tak, więc wymóg ten dotyczy następujących czynności: operatorów sprzętu, pracowników fizycznych. Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli
spełniania przez Wykonawcę wymagan związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wamagań zawarto we wzorze umowy paragraf 10– załącznik nr 7 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45431000-7 - Kładzenie płytek
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu w terminie wyznaczonym na składanie ofert tj. do dnia 19.05.2022r.. do godz.11: 00 nie złożono żadnej oferty. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
| 2022-05-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |