Dostosowanie budynku internatu do przepisów przeciwpożarowych, zlokalizowanego w Mońkach przy ul. Tysiąclecia 15 A

Powiat Moniecki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00168335
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00168335/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-19 14:32
Lokalizacja
Mońki, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2924dfd9-ba38-11ec-9f44-6e63702cb2f7
Identyfikator
5461392934
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneTynkowanieRoboty malarskie i szklarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00168335 z dnia 2022-05-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie budynku internatu do przepisów przeciwpożarowych, zlokalizowanego w Mońkach przy ul. Tysiąclecia 15 A

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Moniecki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658597

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Słowackiego 5 A

1.5.2.) Miejscowość: Mońki

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-100

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@monki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.monki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://monki.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie budynku internatu do przepisów przeciwpożarowych, zlokalizowanego w Mońkach przy ul. Tysiąclecia 15 A

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2924dfd9-ba38-11ec-9f44-6e63702cb2f7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00168335

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019042/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Dostosowanie budynku internatu do przepisów przeciwpożarowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Inwestycja będzie realizowana w ramach Projektu Nr WND-RPPD.08.02.01-20-0020/18 „Utworzenie Zawodowego Centrum Innowacji przy ZSOiZ w Mońkach”, z dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00119696/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ASI.272.11.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Dostosowanie budynku internatu do przepisów przeciwpożarowych, zlokalizowanego w Mońkach przy ul. Tysiąclecia 15 A
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności następujące roboty budowlane:
1) obudowanie klatek schodowych REI 60, zamknięcie drzwiami dymoszczelnymi EI 30, automatyczne oddymianie systemem okiennym o czynnej powierzchni oddymiania 5% rzutu klatki,
2) obudowanie drogi ewakuacji po wyjściu z klatki schodowej K1 do wyjścia głównego w klasie REI 60, zamknięcie pomieszczeń usytuowanych przy tej drodze drzwiami EI 30.
3) wykonanie instalacji przeciwpożarowej wewnętrznej wodnej z hydrantami 25 z wężem półsztywnym – 1 l/s, ciśnienie 0,2 MPa, zasięg 30 m.
4) wykonanie drogi pożarowej w kształcie litery „T z zawracaniem o parametrach: nośność 100 kN/oś, szerokość min. 4 m, promień zewnętrzny skrętu min. 11 m, końcowy odcinek drogi do 15 m.
5) wydzielenie na parterze strefy pożarowej ZL II – szkoły specjalnej poprzez wykonanie stropów oddzielenia przeciwpożarowego REI 60, ścian oddzielenia przeciwpożarowego REI 120, otwory EI 60 .
6) ściany zewnętrzne oraz otwory okienne na granicy strefy w klasie EI 60 wg rysunku.
7) zamknięcie piwnic drzwiami EI 30,
8) zlikwidowanie naświetli w ścianach wewnętrznych stanowiących obudowę dróg ewakuacji w pomieszczeniach ZL V.
9) wykonanie zabezpieczenia ognioochronnego boazerii na parterze świetlicy do stopnia niezapalności,
10) wykonanie ruchomej barierki uniemożliwiającej przypadkowe zejście do piwnicy,
11) wyeliminowanie zawężenia korytarzy na I i II piętrze przez skrzydła otwierających się drzwi poprzez zmiany kierunków otwierania, część z nich w strefie ZL II wyłożenie na ściany oraz zastosowanie samozamykaczy na drzwiach do WC wg rysunku,
12) wykonanie na drodze ewakuacji z klatki schodowej K1 do wyjścia na zewnątrz budynku drzwi otwieranych o szerokości min. 1,2 m (skrzydło co najmniej jedno 0,9 m),
13) wykonanie oświetlenia awaryjnego ewakuacyjnego na drogach ewakuacji o czasie działania 1 godz., natężenie oświetlenia 5 lx,
14) rozszerzenie detekcji dymu uruchamiających oddymianie klatek schodowych K1 i K2
na korytarze do nich przyległe.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót określają:
1) wzór umowy – załącznik Nr 8 do SWZ,
2) dokumentacja projektowa – załącznik Nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu oferty zostały złożone przez następujących Wykonawców:
1) Firma Handlowo-Usługowa MAG-BUD Piotr Lipski, ul. Nowo-Osiedle 11, 19-200, Grajewo, z ceną ofertową 412 656,07 zł brutto;
2) ENERI Damian Sulewski, Boczki-Świdrowo 42, 19-200, Grajewo, z cena ofertową 544 890 zł brutto;
3) Białostockie Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Inwestycje KRZYSZTOF BIAŁOMYZY, ul. Towarowa 12 lok. 11, 15-007, Białystok, z cena ofertową 596 633,64 zł brutto;
4) DARTOM SKUP, SAWICKI sp. j., ul. Ekologiczna 1, 15-673, Białystok, z cena ofertową 721 800 zł brutto.

Na sfinansowanie zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę 380 018,55 zł brutto. W chwili obecnej Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ważnej oferty z najniższą ceną.

Uzasadnienie prawne: Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia , jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć te kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 544890 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 721800 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-05-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane