Dostawa, montaż i uruchomienie systemu klimatyzacji w pomieszczeniach Urzędu Miejskiego w Łebie.
Gmina Miejska Łeba
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00168516
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00168516/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2022-05-19 15:11
- Lokalizacja
- Łeba, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cc6e166d-ae61-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 8411624019
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00168516 z dnia 2022-05-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa, montaż i uruchomienie systemu klimatyzacji
w pomieszczeniach Urzędu Miejskiego w Łebie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Łeba
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979743
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kościuszki 90
1.5.2.) Miejscowość: Łeba
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-300
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 59 8661 510
1.5.8.) Numer faksu: 59 8661 337
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@leba.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://leba.um.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/leba1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa, montaż i uruchomienie systemu klimatyzacjiw pomieszczeniach Urzędu Miejskiego w Łebie.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc6e166d-ae61-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00168516
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00010299/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Modernizacja budynku Urzędu Miejskiego - montaż systemu klimatyzacji pomieszczeń
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00099801/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.19.2022.IM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 243902,44 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa, montaż i uruchomienie systemu klimatyzacji
w pomieszczeniach Urzędu Miejskiego w Łebie.
2.1. Wykonawca obowiązany jest dostarczyć 6 jednostek zewnętrznych oraz 26 jednostek
wewnętrznych (zgodnie z zał. 10 do SWZ). Zamawiający dopuszcza dostarczenie minimum 5
jednostek zewnętrznych oraz minimum 24 jednostek wewnętrznych. Instalacje winne zapewniać
możliwość schłodzenia powietrza w pomieszczeniu.
2.2. Wykonawca obowiązany jest przedstawić proponowane przez niego rozwiązania w formie
dokumentacji (opis, rysunki, schematy, itp.), uwzględniającej założenia Zamawiającego dla
systemu klimatyzacji, zasilania i sterowania urządzeń. Przedstawione konkretne rozwiązania
(z doborem urządzeń, systemów, technologii i materiałów, z uwzględnieniem wymagań
Zamawiającego) Wykonawca winien zrealizować w kosztach oferty.
2.3. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wszelkie koszty związane z wykonaniem
przedmiotu zamówienia, w tym montażem związanych z posadowieniem jednostki zewnętrznej,
prowadzenia przewodów, a także badań, pomiarów i sprawdzeń instalacji klimatyzacyjnej i
instalacji elektrycznej oraz przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi
urządzeń.
2.4. Przed rozpoczęciem montażu jednostek zewnętrznych Wykonawca zobowiązany jest do
przedstawiania Zamawiającemu ekspertyzy technicznej konstrukcji dachowej, na której mają być
zlokalizowane jednostki zewnętrzne sporządzonej przez osobę posiadającą uprawnienia w branży
konstrukcyjno-budowlanej (wraz z decyzją o nadaniu uprawnień budowlanych w w/w branży oraz
aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej terenowo izby samorządu
zawodowego) w zakresie możliwości przeniesienia dodatkowego obciążenia przez konstrukcję.
3.1. Opis systemu:
Przewidziano system składający się z klimatyzatorów z jednostkami wewnętrznymi typu
podstropowego obsługiwanych przez 1 jednostkę zewnętrzną (multisplit). Dostarczone urządzenia,
ich montaż, montaż przewodów oraz dostarczone wyposażenia muszą zapewniać:
- prawidłową pracę oddalonych od siebie jednostek zewnętrznej i wewnętrznych
- odporność na warunki i czynniki atmosferyczne,
- pracę w trybie chłodzenia w I strefie klimatycznej Polski,
- wymagane funkcje.
Zestawienie wymaganych (podstawowych) urządzeń, układów i elementów:
– Agregat zewnętrzny (skraplający) Jednostka zewnętrzna układu
klimatyzacji montowana na dachu budynku.
– Klimatyzator podstropowy. Jednostka wewnętrzna układu
klimatyzacji montowana w pomieszczeniach biurowych.
– Pilot bezprzewodowy 1 Pilot sterujący parametrami pracy
klimatyzacji, montaż w miejscu wskazanym przez Użytkownika
3.2. Uszczegółowienie dla systemu klimatyzacji
Do chłodzenia pomieszczeń przyjęto jednostkę wewnętrzną typu podstropowego oraz jednostkę
zewnętrzną typu multisplit, zapewniające odpowiednią temperaturę poprzez regulację ilości
czynnika chłodniczego. Regulacja temperatury odbywa się poprzez sterowniki montowane
bezpośrednio w pomieszczeniu. Ponadto w pomieszczeniu winne być zamontowane:
1 bezprzewodowy pilot, umożliwiające bezproblemową regulację temperatury w pomieszczeniu wg
różnych scenariuszy: wg czujnika w pilocie przewodowym. Agregat skraplający (jednostka
zewnętrzna) winien być zamontowany na dachu budynku w miejscu wskazanym przez
Zamawiającego (uzgodnienie na roboczo). Wszystkie jednostki należy montować zgodnie z
dokumentacją techniczno-ruchową urządzeń oraz wymaganiami producenta.
3.3. Wymagania wykonawcze
– W przypadku kolizji z istniejącymi instalacjami zmianę prowadzenia przewodów ustalać na
bieżąco w trakcie realizacji inwestycji w uzgodnieniu z Zamawiającym.
– Z uwagi na brak możliwości pełnej inwentaryzacji należy liczyć się z występowaniem elementów
budowlanych i instalacyjnych utrudniających prowadzenie przewodów i instalacji, w takim
przypadku kolizje rozwiązywać należy z Zamawiającym na bieżąco.
– Wszystkie stosowane przy realizacji przedmiotu zamówienia wyroby, materiały, urządzenia etc.
winne posiadać znak budowlany B lub znak CE (dopuszczenie do stosowania) oraz odpowiednie
deklaracje zgodności, aprobaty techniczne, certyfikaty.
3.3.1 Instalacja freonowa:
– Instalacja freonowa nie powinna być prowadzona w miejscach, w których nie ma możliwości jej
sprawdzenia. Należy zapewnić swobodny dostęp (np. poprzez klapy lub drzwiczki rewizyjne) do
elementów wymagających okresowej kontroli. Każde odstępstwo od tej zasady musi być
uzgodnione z Zamawiającym.
– Do wykonania instalacji freonowej dopuszcza się wyłącznie rury z miedzi (Cu-DHP). Rury miedziane okrągłe bez szwu stosowane
w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych. Rury winne
być odtłuszczone i nadające się do ciśnień roboczych ≥ 3000 kPa.
– Łączenie rur wykonać łącznikami fabrycznymi z miedzi lub brązu (nie dopuszcza się łączników
mosiężnych) spełniającymi wymagania PN-EN 1254-5 „Miedź i stopy miedzi. Łączniki instalacyjne.
Część 5: Łączniki do rur miedzianych z krótkimi końcówkami do kapilarnego lutowania twardego”
w technologii lutowania twardego zgodnie z wymaganiami PN-EN 378-2+A2 „Instalacje ziębnicze i
pompy ciepła. Wymagania dotyczące bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Część 2:
Projektowanie, wykonywanie, sprawdzanie, znakowanie i dokumentowanie”, z użyciem lutu
twardego spełniającego wymagania PN-EN 1044 „Lutowanie twarde. Spoiwa” i topników wg PNEN
1045 „Lutowanie twarde. Topniki do lutowania twardego. Klasyfikacja i techniczne warunki
dostawy.”
– Miejsca lutowane winne być właściwie i jednoznacznie oznakowane.
– Zapewnić prawidłowy dobór średnic instalacji freonowe (uzależnione to jest od długości oraz
wydajności chłodniczej lub cieplnej).
– Przewody łączące jednostkę wewnętrzną z zewnętrzną winne być prowadzone poziomo
w białych plastikowych korytkach montażowych pod stropem. Mocowanie rur chłodniczych
powinno wynikać z wytycznych technicznych dla danego przekroju i miejsca montażu;
maksymalna odległość między punktami mocowania to 1,50 m.
– Przejścia instalacji przez przegrody budowlane winne odbywać się przez tuleje ochronne,
właściwie wykonane i uszczelnione (uszczelnienie trwale elastycznie).
– Wszystkie przewody chłodnicze muszą być zaizolowane oddzielnie otuliną przeznaczoną do
instalacji chłodniczych, zapobiegającą kondensacji pary wodnej na przewodach oraz
przeciwdziałające korozji przewodów. Otulina winna ściśle przylegać do powierzchni izolowanych
rur (dobór otuliny do średnicy izolowanego przewodu), zaś połączenie poszczególnych segmentów
otuliny winne być ze sobą klejone. Materiał otuliny winien być dostosowany do stosowania w
zakresie temperatur w przedziale od –50°C do + 150°C , zaś w
przestrzeniach narażonych na światło słoneczne dodatkowo winien być odporny na
promieniowanie UV (dopuszcza się tutaj użycie dodatkowej rury uchronnej odpornej na UV).
Grubość otuliny zgodnie z wymaganiami producenta klimatyzatora, lecz nie mniejsza niż 13 mm.
Mocowanie zaizolowanych rur np. do konstrukcji nośnej nie może powodować zgniecenia warstwy
otuliny. Prawidłowe izolowanie dotyczy również miejsc gięć i połączeń rur. W przypadku
prowadzenia rur zziębnych w odległości mniejszej niż 15 cm od rur centralnego ogrzewania
wymaga się zastosowania dodatkowej (oprócz opisanej wyżej) otuliny izolującej cieplnie przewody
freonowe.
– Próbę szczelności dla przewodów wykonać na ciśnienie 4,15 MPa (wymagany protokół z próby
wykonanej w obecności Zamawiającego i/lub Użytkownika).
3.3.2 Instalacja elektryczna.
– Ilości, rodzaj i średnice przewodów winne wynikać z dokumentacji techniczno-ruchowej
urządzeń, wymagań producenta i przepisów w zakresie instalacji elektrycznych.
– Zamawiający wskazuje (pomieszczenie 1.4) miejsce, skąd mogą być zasilane odpowiednie
obwody. Jeżeli istniejąca rozdzielnica nie spełni wymagań technicznych w zakresie zasilania
systemu klimatyzacyjnego lub w istniejącej rozdzielnicy brak jest miejsca na aparaty ochronno-
7
zabezpieczające, Zamawiający zleci Wykonawcy – na podstawie art. 214 ust. 1 ustawy Prawo
zamówień publicznych – montaż rozdzielnicy z wyposażeniem zabezpieczająco – ochronnym
wymaganym przez producenta urządzeń i przepisy oraz wykonanie WLZ od rozdzielnicy głównej.
Wykonawca winien uwzględnić konieczność prowadzenia przewodów w sposób niepogarszający
estetyki budynku (wg wskazań Zamawiającego ustalonych na bieżąco).
3.3.3. Montaż
– Przejścia rur i instalacji przez przegrody winne być wykonane w sposób umożliwiający
późniejszą niedestrukcyjną wymianę elementów. Przejścia te winne również zapewniać
elastyczność i izolacyjność termiczną (odpowiednie otulenie przewodów, kanałów i rur).
Przejście przez ścianę zewnętrzną należy wykonać przewiertem w sposób umożliwiający wyjście
na zewnątrz, zaś wszelkie przewody i rury winne przechodzić przez ścianę i wychodzić poza lico
elewacji ze spadkiem, zaś wchodzić do jednostki zewnętrznej „pod górę”.
3.3.4. Pozostałe wymagania
– Wykonawca – przed realizacją przedmiotu umowy – obowiązany jest przedstawić proponowane
przez niego rozwiązania w formie dokumentacji (opis, rysunki, schematy, itp.), uwzględniającej
założenia Zamawiającego dla systemu klimatyzacji, zasilania i sterowania urządzeń.
Przedstawione konkretne rozwiązania (z doborem urządzeń, systemów, technologii i materiałów,
z uwzględnieniem wymagań Zamawiającego) Wykonawca winien zrealizować w kosztach oferty.
– Zamawiający informuje, iż montaż odbywać się będzie w czynnym obiekcie użyteczności
publicznej. W związku z powyższym Wykonawca winien tak organizować prace, aby nie utrudniać
pracy Urzędu Miejskiego (szczególnie dotyczy to prac wywołujących nadmierny hałas). Prace
związane z użyciem narzędzi powodujących hałas muszą być prowadzone w uzgodnieniu
z Użytkownikiem. Wykonawca winien przewidzieć wykonywanie prac poza godzinami urzędowania
Urzędu Miejskiego. Zamawiający i Użytkownik zastrzegają prawo wstrzymywania (przerywania) prac,
które zakłócać będą pracę Urzędu Miejskiego – bez względu na stan, zakres i zaawansowanie prac.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331230-7 - Instalowanie urządzeń chłodzących
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie było obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającązawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający musi dokonać dodatkowej ekspertyzy technicznej w celu ustalenia
optymalnego sposobu montażu jednostek zewnętrznych klimatyzacji, zachodzą więc przesłanki do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
| 2022-05-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |