Uzupełnienie dokumentacji projektowej wzmocnień konstrukcji nowobudowanego budynku przy ul. Nawrot w Łodzi.

Widzewskie TBS Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00675331
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00675331/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-28 18:00
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aaf43d28-d110-4bad-ae50-49b265df6fb6
Identyfikator
7280008695
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Wykonawcy

1 przyznane

HENRYK PAWŁOWSKIWarszawa, PL · lot 0
25 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00675331 z dnia 2024-12-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Uzupełnienie dokumentacji projektowej wzmocnień konstrukcji nowobudowanego budynku przy ul. Nawrot w Łodzi.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Widzewskie TBS Sp. z o.o.

1.3.) Oddział zamawiającego: Widzewskie TBS Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 471691321

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 150/152

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 92-230

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wtbs@wtbs.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wtbs.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Uzupełnienie dokumentacji projektowej wzmocnień konstrukcji nowobudowanego budynku przy ul. Nawrot w Łodzi.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aaf43d28-d110-4bad-ae50-49b265df6fb6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00675331

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Prawne: art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp
Faktyczne: Widzewskie TBS Sp. z o.o. jest inwestorem realizującym inwestycję pn.: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem wielostanowiskowym w poziomie parteru oraz usługami wraz z infrastrukturą techniczną na nieruchomości położonej w Łodzi przy ulicy Nawrot na działce 198, 199 obręb W-24. W trakcie realizacji Przedmiotu Umowy przez generalnego Wykonawcę ujawniono wady w konstrukcji budynku. W związku z tym zaszła konieczność wstrzymania robót budowlanych. Według sformułowanych przez autorów ekspertyzy wniosków, biorąc pod uwagę rzeczywistą niedostateczną i zróżnicowaną jakość betonu, a także stwierdzone w rozwiązaniu projektowym niezgodności z wymaganiami stanów granicznych nośności i użytkowalności, przed podjęciem robót związanych z kontynuacją realizacji konstrukcji przedmiotowego budynku zaistniała konieczność jego wzmocnienia. Pozostałe uzasadnienie znajduje się w dokumentacji postępowania.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 09/DA/24/WR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest „Uzupełnienie dokumentacji projektowej wzmocnień konstrukcji nowobudowanego budynku przy ul. Nawrot w Łodzi (dz. nr 198 w obr. W-24) z uwzględnieniem nowych okoliczności, które pojawiły się w trakcie prowadzonych prac budowlanych.” W szczególności:
a) wykonanie dodatkowych obliczeń i analizy nośności stropów;
b) nadzór nad wykonywaniem obciążeń próbnych wraz z podaniem wyników i wniosków po ich zakończeniu,

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 25000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Henryk Pawłowski „Ekspro” Przedsiębiorstwo Usług Budowlano-Projektowych

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5271014620

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 25000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-07-15
2024-12-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi