Modernizacja infrastruktury drogowej dróg powiatowych Powiatu Otwockiego polegająca na modernizacji przepraw przez cieki (mosty w m. Glinianka, Kąty, Grabianka, Janów, Nadbrzeż, Brzezinki)
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OTWOCKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00168821
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00168821/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-20 08:22
- Lokalizacja
- Karczew, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ce2c408a-c543-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 5321648374
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00168821 z dnia 2022-05-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury drogowej dróg powiatowych Powiatu Otwockiego polegająca na modernizacji przepraw przez cieki (mosty w m. Glinianka, Kąty, Grabianka, Janów, Nadbrzeż, Brzezinki)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OTWOCKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 014848593
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bohaterów Westerplatte 36
1.5.2.) Miejscowość: Karczew
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-480
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@powiat-otwocki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.powiat-otwocki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdpotwock.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja infrastruktury drogowej dróg powiatowych Powiatu Otwockiego polegająca na modernizacji przepraw przez cieki (mosty w m. Glinianka, Kąty, Grabianka, Janów, Nadbrzeż, Brzezinki)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ce2c408a-c543-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00168821
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00035337/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja infrastruktury drogowej dróg powiatowych Powiatu Otwockiego polegająca na modernizacji przepraw przez cieki (mosty w m. Glinianka, Kąty, Grabianka, Janów, Nadbrzeż, Brzezinka)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00135999/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP/P-07/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest „Modernizacja infrastruktury drogowej dróg powiatowych Powiatu Otwockiego polegająca na modernizacji przepraw przez cieki (mosty w miejscowościach Glinianka, Kąty, Grabianka, Janów, Nadbrzeż, Brzezinka)” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”
2) W ramach zamówienia należy:
a) wykonać dokumentację projektową na podstawie PFU,
b) uzyskanie wymaganych opinii, sprawozdań, uzgodnień i zatwierdzeń dokumentacji projektowej wymaganych przepisami prawa umożliwiających rozpoczęcie robót budowlanych tj. uzyskanie pozwolenia na budowę lub decyzji ZRID – wykonawca jest zobowiązany do przygotowania wniosku wraz z uzasadnieniem nadania rygoru natychmiastowej wykonalności dla decyzji,
c) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych według sporządzonej dokumentacji projektowej,
d) wykonanie robót budowlanych zgodnie z zatwierdzoną przez organ architektoniczno-budowlany dokumentacją,
e) wykonanie kompleksowej dokumentacji powykonawczej,
f) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie,
3) Zadanie obejmuje wykonanie ww. zakresu w następujących miejscach:
- obiekt mostowy zlokalizowany na drodze powiatowej Nr 2732W w miejscowości Nadbrzeż gmina Karczew w km 0+284 nad ciekiem bez nazwy
- obiekt mostowy zlokalizowany na drodze powiatowej Nr 2743W w miejscowości Kąty gmina Kołbiel w km 4+185 nad ciekiem bez nazwy
- obiekt mostowy zlokalizowany na drodze powiatowej Nr 2723W w miejscowości Janów gmina Karczew w km 1+162 nad kanałem Bielińskim
- obiekt mostowy zlokalizowany na drodze powiatowej Nr 2746W w miejscowości Grabianka gmina Osieck w km 4+060 nad ciekiem bez nazwy,
- obiekt mostowy zlokalizowany na drodze powiatowej Nr 2724W w miejscowości Brzezinka gmina Karczew w km 4+008 nad kanałem Bielińskim,
- obiekt mostowy zlokalizowany na drodze powiatowej Nr 2709W w miejscowości Glinianka gmina Wiązowna nad ciekiem bez nazwy
4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU)
5) Dokumentację projektową oraz roboty budowlane należy wykonać zgodnie z założeniami określonymi w PFU
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Ceny złożonych ofert przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.W związku z powyższym, Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku na podstawie
art. 255 pkt. 3 ustawy pzp unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia.
Art. 255 ust. 3 „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielnie zamówienia jeżeli (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (…)”
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13669333,28 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15498000,00
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-05-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |