„Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Nawrot dz. ewid. nr 198, obręb W-24 w Łodzi
Widzewskie TBS Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00675349
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00675349/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-28 20:28
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f838bd0f-1906-45b7-b80f-e116f2cc863c
- Identyfikator
- 7280008695
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00675349 z dnia 2024-12-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Nawrot dz. ewid. nr 198, obręb W-24 w Łodzi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Widzewskie TBS Sp. z o.o.
1.3.) Oddział zamawiającego: Widzewskie TBS Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 471691321
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 150/152
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 92-230
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wtbs@wtbs.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wtbs.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Nawrot dz. ewid. nr 198, obręb W-24 w Łodzi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f838bd0f-1906-45b7-b80f-e116f2cc863c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00675349
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
prawne: art. 305 pkt.1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5
faktyczne: W związku z zajściem okoliczności będących skutkiem zaniechań Wykonawcy wyłonionego w postępowaniu w trybie podstawowym bez negocjacji Zamawiający złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy z Wykonawcą Wobec złożenia wniosku o upadłość w dniu 25.11.2024 r. Wykonawca nie przystąpił do prac zabezpieczających obejmujących dotychczas wykonane roboty. Dlatego też, Zamawiający zmuszony jest podjąć natychmiastowe czynności i wniosek o zabezpieczenie budynku jest w pełni zasadny
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 12/DA/24/WR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie robót budowlanych zabezpieczających budynek przy ul. Nawrot dz. ewid. nr 198, obręb W-24 w Łodzi” polegających m.in. na:
- demontażu żurawia wieżowego;
- uzupełnieniu otworu w stropie nad garażem po demontażu żurawia wieżowego;
- wyprowadzeniu murowanych kominów ponad dach;
- uzupełnieniu ścian osłonowych i ścianek działowych;
- wykonaniu zasypek wraz z warstwą betonu podkładowego w poziomie parteru;
- przygotowaniu pomieszczenia węzła do montażu urządzeń,
będących częścią zadania inwestycyjnego pn.
„„Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem wielostanowiskowym w poziomie parteru oraz usługami wraz z infrastrukturą techniczną na nieruchomości położonej w Łodzi przy ul. Nawrot na działce 198, obręb W-24”
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DAMKAM Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9820385400
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 440457,48 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-02-03| 2024-12-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |