„ZAPROJEKTOWANIE I WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH DLA ZADANIA INWESTYCYJNEGO PN. »POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE RYTWIANY«”
GMINA RYTWIANY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00170109
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00170109/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-20 13:21
- Lokalizacja
- Rytwiany, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f13140f2-c499-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 8661599179
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
3 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00170109 z dnia 2022-05-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„ZAPROJEKTOWANIE I WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH DLA ZADANIA INWESTYCYJNEGO PN. »POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE RYTWIANY«”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RYTWIANY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409726
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Staszowska 15
1.5.2.) Miejscowość: Rytwiany
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-236
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.7.) Numer telefonu: 158647930
1.5.8.) Numer faksu: 158647935
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rytwiany@rytwiany.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://rytwiany.com.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.rytwiany.bip.jur.pl/artykuly/32591.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„ZAPROJEKTOWANIE I WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH DLA ZADANIA INWESTYCYJNEGO PN. »POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE RYTWIANY«”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f13140f2-c499-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00170109
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037115/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Rytwiany”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
RPO Województwa Świętokrzyskiego na 2014-2020 Działanie 3.3 Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00135530/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IŚ.7011.4.2022.PK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Rytwiany”. W ramach realizacji projektu głębokiej termomodernizacji poddane zostaną następujące obiekty:• Budynek Urzędu Gminy w Rytwianach,
• Budynek Zespołu Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym,
• Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rytwianach,
• Budynek strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytwianach,
• Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Samorządowe Przedszkole im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Strzegomiu.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) Zadanie 1 dotyczy budynków:
a) Budynek Urzędu Gminy w Rytwianach
Prace w zakresie kosztów kwalifikowanych:
• Ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem pierwszego piętra,
• Ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem drugiego piętra,
• Ocieplenie ścian wewnętrznych poddasza,
• Wymiana stolarki okiennej,
• Wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej,
• Doposażenie źródła ciepła w pompę ciepła,
• Modernizacja instalacji c.o.,
• Wymiana oświetlenia na LED,
• Montaż instalacji PV,
Prace w zakresie kosztów niekwalifikowanych:
• Malowanie ścian wewnętrznych
• Wykonanie wylewki na ocieplonym stropie pod nieogrzewanym poddaszem
b) Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rytwianach:
Prace w zakresie kosztów kwalifikowanych:
• Ocieplenie ścian zewnętrznych,
• Ocieplenie stropodachu i stropu pod nieogrzewanym poddaszem,
• Ocieplenie stropodachu sali gimnastycznej,
• Wymiana stolarki okiennej,
• Wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej,
• Wymiana źródła ciepła,
• Modernizacja instalacji c.o.,
• Modernizacja instalacji c.w.u. oraz wody zimnej,
• Wymiana oświetlenia na LED,
• Montaż instalacji PV.
Prace w zakresie kosztów niekwalifikowanych:
• Malowanie ścian wewnętrznych
• Powiększenie podjazdu dla niepełnosprawnych
• Wymiana Instalacji zimnej wody
• Naprawa kominów i innych elementów
c) Budynek Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytwianach
Prace w zakresie kosztów kwalifikowanych:
• Ocieplenie ścian zewnętrznych,
• Ocieplenie stropu zewnętrznego
• Ocieplenie podłogi na gruncie,
• Wymiana stolarki okiennej,
• Wymiana stolarki drzwiowej,
• Modernizacja instalacji c.o.,
• Montaż powietrznej pompy ciepła,
• Modernizacja oświetlenia na LED,
• Montaż instalacji PV.
Prace w zakresie kosztów niekwalifikowanych:
• Malowanie ścian wewnętrznych
• Wymiana parapetów wewnętrznych
• Wymiana pokrycia dachu
3. Zakres zamówienia został wskazany w punkcie 1.4 PFU Załącznik nr 11 do SWZ (Opis wymagań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia) i obejmuje w szczególności:
1) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wymaganej przepisami prawa i określonej w PFU wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych uzgodnień pozwoleń, opinii i decyzji niezbędnych do prawidłowego zrealizowania przedmiotu zamówienia, w tym zwłaszcza: decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenie wykonania robót budowlanych (o ile zajdzie taka konieczność w oparciu o przepisy obowiązującego Prawa Budowlanego), zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych.
2) Wykonanie, na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa w ust. 1) i zgodnie z przepisami prawa budowlanego obowiązującego w momencie ich realizacji, robót budowlanych wraz z pełnym zakresem: robót towarzyszących, wymaganych prób i sprawdzeń i prac porządkowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111290-7 - Roboty przygotowawcze do świadczenia usług
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
51112100-1 - Usługi instalowania sprzętu do przesyłu energii elektrycznej
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71251000-2 - Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 5007997,56 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Rytwiany”. W ramach realizacji projektu głębokiej termomodernizacji poddane zostaną następujące obiekty:• Budynek Urzędu Gminy w Rytwianach,
• Budynek Zespołu Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym,
• Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rytwianach,
• Budynek strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytwianach,
• Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Samorządowe Przedszkole im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Strzegomiu.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) Zadanie 2 - Budynek Zespołu Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym
Prace w zakresie kosztów kwalifikowanych:
• Ocieplenie ścian zewnętrznych,
• Ocieplenie ścian cokołowych,
• Ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem,
• Wymiana stolarki drzwiowej,
• Modernizacja instalacji c.o.,
• Montaż powietrznej pompy ciepła,
• Modernizacja oświetlenia na LED,
• Montaż instalacji PV.
Prace w zakresie kosztów niekwalifikowanych:
• Malowanie ścian wewnętrznych
• Wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych
3. Zakres zamówienia został wskazany w punkcie 1.4 PFU Załącznik nr 11 do SWZ (Opis wymagań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia) i obejmuje w szczególności:
1) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wymaganej przepisami prawa i określonej w PFU wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych uzgodnień pozwoleń, opinii i decyzji niezbędnych do prawidłowego zrealizowania przedmiotu zamówienia, w tym zwłaszcza: decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenie wykonania robót budowlanych (o ile zajdzie taka konieczność w oparciu o przepisy obowiązującego Prawa Budowlanego), zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych.
2) Wykonanie, na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa w ust. 1) i zgodnie z przepisami prawa budowlanego obowiązującego w momencie ich realizacji, robót budowlanych wraz z pełnym zakresem: robót towarzyszących, wymaganych prób i sprawdzeń i prac porządkowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111290-7 - Roboty przygotowawcze do świadczenia usług
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
51112100-1 - Usługi instalowania sprzętu do przesyłu energii elektrycznej
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71251000-2 - Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 1678739,84 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanychw ramach zadania inwestycyjnego pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Rytwiany”. W ramach realizacji projektu głębokiej termomodernizacji poddane zostaną następujące obiekty:
• Budynek Urzędu Gminy w Rytwianach,
• Budynek Zespołu Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym,
• Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rytwianach,
• Budynek strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytwianach,
• Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Samorządowe Przedszkole im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Strzegomiu.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) Zadanie 3 - Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Samorządowe Przedszkole im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Strzegomiu
Prace w zakresie kosztów kwalifikowanych:
• Ocieplenie ścian zewnętrznych,
• Ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem,
• Wymiana stolarki okiennej,
• Wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej,
• Modernizacja instalacji c.o.,
• Montaż gruntowej pompy ciepła,
• Modernizacja oświetlenia na LED,
• Montaż instalacji PV.
Prace w zakresie kosztów niekwalifikowanych:
• Malowanie ścian wewnętrznych
• Wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych,
3. Zakres zamówienia został wskazany w punkcie 1.4 PFU Załącznik nr 11 do SWZ (Opis wymagań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia) i obejmuje w szczególności:
1) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wymaganej przepisami prawa i określonej w PFU wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych uzgodnień pozwoleń, opinii i decyzji niezbędnych do prawidłowego zrealizowania przedmiotu zamówienia, w tym zwłaszcza: decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenie wykonania robót budowlanych (o ile zajdzie taka konieczność w oparciu o przepisy obowiązującego Prawa Budowlanego), zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych.
2) Wykonanie, na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa w ust. 1) i zgodnie z przepisami prawa budowlanego obowiązującego w momencie ich realizacji, robót budowlanych wraz z pełnym zakresem: robót towarzyszących, wymaganych prób i sprawdzeń i prac porządkowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111290-7 - Roboty przygotowawcze do świadczenia usług
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
51112100-1 - Usługi instalowania sprzętu do przesyłu energii elektrycznej
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71251000-2 - Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 1413479,67 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Informacje o zakończeniu postępowania dla zadania nr 1, nr 2 i nr 3.Postępowanie zakończyło się unieważnieniem wszystkich części postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.)
W wyniku przeprowadzonej analizy stwierdzono, że zaoferowane ceny stanowią znaczne przekroczenie szacunkowych kosztów, w związku z czym przekraczają kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
W związku z powyższym, Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie.
| 2022-05-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |