Budowa przenosek kajakowych na rzece Wierzyca w miejscowości Stawiska i w miejscowości Nowa Kiszewa oraz budowa przystani kajakowej na rzecze Wierzyca w miejscowości Nowa Kiszewa
GMINA KOŚCIERZYNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00171086
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00171086/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-23 09:10
- Lokalizacja
- Kościerzyna, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ae9d101a-b3f9-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 5911568498
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00171086 z dnia 2022-05-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa przenosek kajakowych na rzece Wierzyca w miejscowości Stawiska i w miejscowości Nowa Kiszewa oraz budowa przystani kajakowej na rzecze Wierzyca w miejscowości Nowa Kiszewa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOŚCIERZYNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675184
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Strzelecka 9
1.5.2.) Miejscowość: Kościerzyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-400
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 58 6865980
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@koscierzyna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://koscierzyna.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_koscierzyna1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administracja publiczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa przenosek kajakowych na rzece Wierzyca w miejscowości Stawiska i w miejscowości Nowa Kiszewa oraz budowa przystani kajakowej na rzecze Wierzyca w miejscowości Nowa Kiszewa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ae9d101a-b3f9-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00171086
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023344/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa przystani kajakowej w Nowej Kiszewie, przenoski w Nowej Kiszewie i przenoski w Stawiskach w ramach projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
4. Zamówienie jest dofinansowane w ramach projektu: „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00136339/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 360010,39 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa przenosek kajakowych na rzece Wierzyca w miejscowości Stawiska i w miejscowości Nowa Kiszewa oraz budowa przystani kajakowej na rzece Wierzyca w miejscowości Nowa Kiszewa w ramach projektu: „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona do SWZ dokumentacja projektowa budowlana i wykonawcza, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, opinie geotechniczne, operaty wodnoprawne oraz treść i wizualizacje znaków i tablic informacyjno-promocyjnych.
Przenoska kajakowa na rzece Wierzyca w miejscowości Stawiska
Lokalizacja inwestycji – działka nr 70, obręb Stawiska, Gmina Kościerzyna.
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie terenu poprzez wycinkę roślinności wodnej, wykona-nie pomostu górnego pływającego kotwionego z trapem wyjściowym, pomostu dolnego ziemnego z umocnieniem brzegu palisadą, schodów terenowych – komunikacji pomiędzy pomostami, umocnie-nia skarp i brzegu rzeki, wykonanie ciągu komunikacyjnego, ustawienie tablicy informacyjno-promocyjnej – 1 sztuka, znaku wodnego podwójnego – 1 sztuka.
Przenoska kajakowa na rzece Wierzyca w miejscowości Nowa Kiszewa
Lokalizacja inwestycji – działki nr 152, 153/2, 341/3, 342, obręb Nowa Kiszewa, Gmina
Kościerzyna.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pomostu pływającego z trapem zejściowym ruchomym, schodów terenowych z umocnieniem, utwardzonego ciągu komunikacyjnego, progu zwalniającego płytowego na drodze gminnej wraz z oznakowaniem, ogrodzenia drewnianego z bramą dwuskrzy-dłową, ustawienia znaku wodnego – 1 sztuka oraz wykonania innych robót towarzyszących.
Przystań kajakowa na rzece Wierzyca w miejscowości Nowa Kiszewa
Lokalizacja inwestycji – działki nr 163, 174 i 176/2, obręb Nowa Kiszewa, Gmina
Kościerzyna.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zatoki do cumowania i wodowania kajaków ze slipem gruntowym, ciągu komunikacyjnego w postaci drogi dojazdowej utwardzonej płytami betonowymi, zatoki manewrowej dla aut transportujących kajaki, przebudowa zjazdu na
drogę gminną, wykonanie prac drogowych związanych z wyrównaniem nawierzchni drogi dojazdo-wej do przystani oraz ustawienie elementów małej architektury: wiata podwójna
z dwoma ławo-stołami – 1 sztuka, wiata pojedyncza z ławo-stołem – 2 sztuki, suszarka na kajaki – 4 sztuki, kosz na śmieci – 2 sztuki, ławo-stół – 5 sztuk, osłona przenośnego sanitariatu – 1 sztuka, pale-nisko ogniska wraz z ławkami – 1 sztuka, tablica informacyjno-promocyjna – 1 sztuka, znak wodny – 1 sztuka.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia lub innych rozdziałach niniejszej SWZ nastąpi odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z zapisami opisu przedmiotu zamówienia, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych i jakości nie gorszych od założonych w w/w dokumentach.
Na stronie internetowej Zamawiającego zamieszcza się przedmiary robót, lecz jedynie tylko i wyłącznie jako materiał informacyjny (pomocniczy) niebędący załącznikiem do SWZ i nie będący dokumentem obowiązującym w niniejszym postępowaniu. Wykonawca może z niego skorzystać na zasadzie dobrowolności i na własną odpowiedzialność.
Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części.
Zgodnie z zapisami art. 91 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że nie dokonuje podziału zamówienia na części.
Dokonanie wymuszonego podziału zamówienia na zbyt małe części mógłby spowodować niskie zainteresowanie tym zamówieniem nawet wśród wykonawców z sektora MŚP.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45242100-6 - Budowa infrastruktury sportów wodnych
45248400-1 - Roboty budowlane w zakresie przystani
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Ceny złożonych ofert przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto – 268 918,65 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.Uzasadnienie prawne: zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „ Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 953126,56 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1344848,48 PLN
| 2022-05-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |