Budowa linii kablowej oświetlenia ścieżki rowerowej i chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej o nr 866 w miejscowości Lisie Jamy wraz z modernizacją oświetlenia w technologii LED

Gmina Lubaczów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00171156
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00171156/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-23 09:27
Lokalizacja
Lubaczów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bb18f4ce-b670-11ec-97c7-b646b0ba23df
Identyfikator
7931505013
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoOświetlenie zewnętrzneUliczne słupy oświetlenioweRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00171156 z dnia 2022-05-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa linii kablowej oświetlenia ścieżki rowerowej
i chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej o nr 866
w miejscowości Lisie Jamy wraz z modernizacją oświetlenia w technologii LED

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubaczów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900654

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jasna 1

1.5.2.) Miejscowość: Lubaczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-600

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.7.) Numer telefonu: 16 632 16 84

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@lubaczow.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gminalubaczow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lubaczow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa linii kablowej oświetlenia ścieżki rowerowej
i chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej o nr 866
w miejscowości Lisie Jamy wraz z modernizacją oświetlenia w technologii LED

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb18f4ce-b670-11ec-97c7-b646b0ba23df

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00171156

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030627/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Poprawa bezpieczęństwa poprzez budowę oświetlenia ulicznego w ciągu drogi wojewódzkiej w miejscowości Lisie Jamy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00114672/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 376808,75 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest:
Budowa linii kablowej oświetlenia ścieżki rowerowej i chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej
o nr 866 w miejscowości Lisie Jamy wraz z modernizacją oświetlenia w technologii LED -zgodnie z opracowana dokumentacja projektową, w tym m.in:
 kopanie rowów dla kabli
 ułożenie rur osłonowych
 wykopy pionowe ręczne w gruncie
 montaż ścian oporowych
 mechaniczne przepychanie rur
 montaż przewodów uziemiających i wyrównawczych ułożonych luzem
 układanie kabli
 zasypywanie rowów dla kabli
 montaż i stawianie słupów
 nasypanie warstwy piasku na dnie rowu kablowego
 kopanie rowów dla kabli w sposób
 ręczne układanie w rowach kablowych kabli
 montaż przewodów do opraw oświetleniowych
 montaż opraw oświetlenia zewnętrznego LED na słupie
 montaż i stawianie słupów wys. podwójny
 montaż szafy sterowniczej oświetlenia drogowego aluminiowej malowanej
 pomiar rezystancji izolacji instalacji elektrycznej
 badanie linii kablowej
 badania i pomiary instalacji skuteczności zerowania
 roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych
 wymiana opraw oświetleniowych
 pozostały zakres wymieniony w przedmiarze.

12.2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 7 do SWZ.

12.3. Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących - załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 P.z.p. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego gdyż cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne.
Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 P.z.p, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia t. j.: 463 476,00 zł brutto.
Ww. postępowaniu za pośrednictwem: https://platformazakupowa.pl/pn/lubaczow w terminie składania ofert wyznaczonym na dzień 05.05.2022 r. do godz. 09:00, złożono dwie oferty następujących Wykonawców:
Lp Nazwa (firma) Wykonawcy i adres siedziby Wykonawcy Cena (zł/brutto)


1. ZAKŁAD INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH
Piotr Magoń
ul. Wyszyńskiego 49
37-600 Lubaczów
971687,50
2. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Elektrosprzęt" sc J.A.Graboń Artur Graboń
ul. Orkana 18
37-500 Jarosław

697 525,46
3. Przedsiębiorstwo Usługowe
ul. Nadstawna 8/8
23-400 Biłgoraj
720 677,95
4. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EKOEL Michał Studnicki
Stanisławów 108,
23-460 Józefów
467 769,00
5. Jacek Lachowski PiRE
ul. Kasztanowa 16
37-600 Lubaczów
553 229,75


Oferta z najniższą ceną została złożona przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EKOEL
Michał Studnicki, Stanisławów 108, 23-460 Józefów opiewająca na kwotę 467 769,00 zł znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a której obecnie po analizie finansowej nie może zwiększyć do ceny oferty z najniższą ceną.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia ww. postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 467769,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 971687,50 PLN

2022-05-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane