Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. B. Świętochowskiego 1 w Jelczu-Laskowicach

GMINA JELCZ-LASKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00675530
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00675530/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-30 08:03
Lokalizacja
Jelcz-Laskowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b6874353-d46a-4c11-b1fe-dc3d0a217ed4
Identyfikator
9121715777
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00675530 z dnia 2024-12-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. B. Świętochowskiego 1 w Jelczu-Laskowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JELCZ-LASKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934880

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wincentego Witosa 24

1.5.2.) Miejscowość: Jelcz-Laskowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-220

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um.zamowienia2@jelcz-laskowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.jelcz-laskowice.finn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/jelcz_laskowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. B. Świętochowskiego 1 w Jelczu-Laskowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6874353-d46a-4c11-b1fe-dc3d0a217ed4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00675530

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00059674/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Kompleksowa dostawa gazu wysokometanowego do budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. B. Świętochowskiego 1 w Jelczu-Laskowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00646429

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZF.271.31.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 155691,42 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego (sprzedaż oraz dystrybucja) do budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. B. Świętochowskiego 1 w Jelczu-Laskowicach:
a) planowane minimalne zużycie w 2025 – 18,9 MWh/rok;
b) planowane maksymalne zużycie w 2025 - 190 MWh/rok;
c) zapotrzebowanie na maksymalną moc godzinową: 173 kWh/h;
d) rodzaj i ilość urządzeń podłączonych do instalacji gazowej:
• Kuchnia gazowa 32,5 kW
• Kocioł gazowy 120 kW
• Kocioł gazowy 150 kW

2. Paliwo gazowe będzie wykorzystywane przez Zamawiającego do celów ciepłej wody użytkowej, grzewczych, komunalno-bytowych.
3. Odbiorca należy do podmiotów uprawnionych do skorzystania z cen taryfowych na podstawie art. 62b ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne – tak, Zastosowanie taryfy – 100,00%
4. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia:
a) dostawa paliwa gazowego odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie Prawo energetyczne i Kodeks cywilny oraz przepisach wykonawczych wydanych na ich podstawie.

b) dostarczane paliwo gazowe musi spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne, aktami wykonawczymi oraz Polskimi Normami.
c) Zamawiający oświadcza, że nie jest Pośredniczącym podmiotem gazowym (w rozumieniu Ustawy o podatku akcyzowym). Paliwo gazowe pobierane jest w 100% na cele opałowe przez podmiot systemu oświaty, o którym mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe,
d) stawka zaoferowana przez Wykonawcę nie będzie podlegała zmianom przez okres realizacji zamówienia, z wyjątkiem:
 w przypadku zmiany stawki podatku VAT: wówczas nastąpi zmiana cen jednostkowych odpowiednio do stawki podatku, co nie będzie stanowiło istotnych zmian umowy.
 w przypadku, jeśli konieczność wprowadzenia zmian umowy wynika ze zmiany taryfy OSD zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. O wszystkich zmianach cen Wykonawca powiadomi Zamawiającego.
 zmiany stawek za paliwo gazowe oraz abonament w przypadku zatwierdzenia nowej Taryfy Wykonawcy przez Prezesa URE,
e) rozliczenia za dostarczone paliwo gazowe i dystrybucję odbywać się będą na podstawie miesięcznych odczytów wskazań układu pomiarowo-rozliczeniowego. Podstawą zapłaty będzie faktura wystawiona przez Wykonawcę. Zapłata należności nastąpi w terminie 30 dni od daty prawidłowo wystawionej faktury VAT
5. Określone przez Zamawiającego w przedmiocie zamówienia, przewidywane zużycie gazu ma charakter jedynie orientacyjny, nie jest równoznaczne z realnym lub deklarowanym poborem gazu w czasie trwania umowy. W związku z tym nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Oferenta w tym zakresie. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub zwiększenia ilości gazu.
6. Zamawiający uiścił opłatę za przyłączenie do sieci gazowej na postawie zawartej umowy na przyłączenie do sieci gazowej. Montaż urządzeń stanowiących wyposażenie punktu gazowego nastąpi po:
• zawarciu przez Zamawiającego umowy kompleksowej,
• zgłoszeniu gotowości instalacji do napełnienia paliwem gazowym.
7. Realizacja zamówienia nastąpi na podstawie umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie składania ofert tj. do dnia 20.12.2024 r. godz. 10:00 w w/m postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta. W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postepowanie.
2024-12-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy