Adaptacja pomieszczenia na WC dla osób z niepełnosprawnością. Znak sprawy: IA1.284.15.2022.AL
Politechnika Śląska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00173252
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00173252/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-24 09:16
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ceafbd81-c54d-11ec-b879-9a86e5ac3946
- Identyfikator
- 6310200736
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00173252 z dnia 2022-05-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja pomieszczenia na WC dla osób z niepełnosprawnością. Znak sprawy: IA1.284.15.2022.AL
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001637
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Akademicka 2A
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: (32) 237-13-34, 237-13-35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: IA1@polsl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polsl.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.polsl.pl/zamowienia-publiczne/procedury/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja pomieszczenia na WC dla osób z niepełnosprawnością. Znak sprawy: IA1.284.15.2022.AL2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ceafbd81-c54d-11ec-b879-9a86e5ac3946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00173252
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00007867/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 IA1.284.15.2022 Adaptacja pomieszczenia na WC dla osób z niepełnosprawnością
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00135388/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IA1.284.15.2022.AL
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 409674,93 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 100591,09 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące przeprowadzenie adaptacji pomieszczenia na WC dla osób z niepełnosprawnością.
2. Termin wykonania zamówienia: do 3 miesięcy od dnia przekazania frontu robót. Zamawiający przewiduje przekazanie frontu robót do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45314310-7 - Układanie kabli
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyniku przeprowadzonych czynności UNIEWAŻNIONO postępowanie na mocy art. 255 pkt 6) ustawy, ponieważ jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowyw sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie
W dniu 12.05.2022 r. Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania plik 3.0. Zmiana terminu składania i otwarcia ofert oraz terminu związania ofertą. W pliku tym Zamawiający podał informację, że termin składania ofert upływa w dniu 20.05.2022 r. o godz. 10:00, a otwarcie ofert nastąpi w dniu 20.05.2022 r. o godz. 11:00.
Tymczasem zarówno w ogłoszeniu o zmianie ogłoszenia, jak i na Platformie Przetargowej Politechniki Śląskiej, za pomocą której Zamawiający dopuścił komunikację oraz którą udostępnił w celu złożenia ofert przez Wykonawców, podana jest informacja, że termin składania ofert upływa w dniu 20.05.2022 r. o godz. 09:00, a otwarcie ofert nastąpi w dniu 20.05.2022 r. o godz. 10:00.
Rozbieżność ta uniemożliwiła Wykonawcom złożenie ofert na jednakowych warunkach zamówienia zapewniających zachowanie uczciwej konkurencji oraz równego traktowania Wykonawców.
W niniejszym postępowaniu złożone zostały dwie oferty, jednak Zamawiający nie dokonał ich otwarcia z uwagi na powyższe.
Zamawiający dokonał więc unieważnienia postępowania zgodnie z powyższym uzasadnieniem faktycznym i prawnym.
| 2022-05-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |