Budowa drogi gminnej ul. Leśnej, odc. wschodniego o dł. 170,50 m w miejscowości Nowy Kraszew - Etap I, w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Budowa drogi gminnej ul. Leśna w Nowym Kraszewie"
Gmina Klembów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00173562
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00173562/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-24 10:28
- Lokalizacja
- Klembów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d944dd3f-cc58-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 1251333656
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00173562 z dnia 2022-05-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej ul. Leśnej, odc. wschodniego o dł. 170,50 m w miejscowości Nowy Kraszew - Etap I, w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Budowa drogi gminnej ul. Leśna w Nowym Kraszewie"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Klembów
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy w Klembowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668150
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Gen. Franciszka Żymirskiego 38
1.5.2.) Miejscowość: Klembów
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-205
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.7.) Numer telefonu: (29) 753-88-00
1.5.8.) Numer faksu: (29) 777-90-85
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@klembow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.klembow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej ul. Leśnej, odc. wschodniego o dł. 170,50 m w miejscowości Nowy Kraszew - Etap I, w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Budowa drogi gminnej ul. Leśna w Nowym Kraszewie"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d944dd3f-cc58-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00173562
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023925/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa drogi gminnej ul. Leśnej w Nowym Kraszewie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00145873/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.13.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 977219,32 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
III.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn.: Budowa drogi gminnej ul. Leśnej, odc. wschodniego o dł. 170,50 m w miejscowości Nowy Kraszew – Etap I, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi gminnej ul. Leśna w Nowym Kraszewie”.
III.2. Zakres realizacji przedmiotu zamówienia:
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) roboty rozbiórkowe;
2) wycinkę drzew i krzewów;
3) roboty ziemne drogowe;
4) budowę kanalizacji deszczowej;
5) przebudowę linii elektroenergetycznej;
6) przebudowę sieci teletechnicznej ORANGE;
7) przebudowę przyłącza gazowego;
8) rozebranie oraz budowę ogrodzeń;
9) roboty drogowe: jezdnia, chodnik, zjazdy i pobocza;
10) wykonanie wykopów;
11) wykonanie wykopów ze skarpowaniem ścian;
12) przygotowanie podłoża pod nawierzchnie drogowe;
13) wykonanie kolejno elementów i warstw konstrukcji nawierzchni;
14) wykonanie prac tymczasowych i towarzyszących;
15) wprowadzenie elementów stałej organizacji ruchu;
16) uporządkowanie terenu i likwidację zaplecza budowy.
Szczegółowy zakres robót ujęty jest w n/w dokumentach i projektach, które stanowią załącznik nr 9 – „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)”, do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), w szczególności:
1) Projekty Budowlane;
2) Projekt Wykonawczy;
3) Projekt Stałej Organizacji Ruchu;
4) Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Branżowych;
5) Przedmiar Robót;
6) Decyzja Nr 21pz/2020 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej;
7) Zakres Graficzny.
Przed złożeniem oferty Zamawiający zaleca dokonanie wizji lokalnej terenu oraz sprawdzenia zgodności załączonej do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) dokumentacji projektowej, tj. Projektów Budowlanych, Projektu Wykonawczego, Projektu Stałej Organizacji Ruchu, Szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Branżowych, Zakresu Graficznego oraz Przedmiaru Robót ze stanem faktycznym i warunkami terenowymi. Przedmiar robót stanowi jedynie materiał pomocniczy w wycenie robót budowlanych. Wywiezienie urobku z terenu budowy, składowanie materiałów, a także transport leży całkowicie po stronie Wykonawcy. Nadmiar urobku nadający się do wbudowania zostanie rozplantowany na przylegających drogach gruntowych lub przewieziony w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odległość do 5 km.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 Ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021r., poz. 1129 z późn. zm.), Zamawiający – Gmina Klembów unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji, jeżeli: „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.W niniejszym postępowaniu, zgodnie z informacją podaną do publicznej wiadomości - informacji z otwarcia ofert (w BIP), Zamawiający – Gmina Klembów, na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć następującą kwotę – 30 000,00 zł brutto (słownie: trzydzieści tysięcy złotych i 00/100 groszy).
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 4 oferty. Ceny ofert przekroczyły kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W świetle przedstawionych okoliczności, Zamawiający postanowił jak na wstępie.
Zgodnie z art. 260 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021r., poz. 1129 z późn. zm.), Zamawiający zawiadamia równocześnie wszystkich Wykonawców o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia, którzy złożyli oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub zostali zaproszeni do negocjacji - podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
Zamawiający udostępnia niezwłocznie informacje o unieważnieniu postępowania na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Zamawiający oznajmia, że dopełni formalności związanej z art. 262 Ustawy Pzp, cyt.: „W przypadku unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający niezwłocznie zawiadamia wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia w tym postępowaniu, o wszczęciu kolejnego postępowania, które dotyczy tego samego przedmiotu zamówienia lub obejmuje ten sam przedmiot zamówienia.”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1330665,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2997197,59 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Brak informacji dodatkowych| 2022-05-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |