Budowa Centrum - Społeczno Kulturalnego w Kowalu

Gmina Miasto Kowal

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00174917
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00174917/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-24 16:05
Lokalizacja
Kowal, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c49c4781-aff4-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
8883045889
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneMaszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenieSprzęt nagłaśniającyMebleRoboty sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacjiRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00174917 z dnia 2022-05-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Centrum - Społeczno Kulturalnego w Kowalu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Kowal

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866784

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piwna 24

1.5.2.) Miejscowość: Kowal

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-820

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kowal@kowal.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kowal.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.kowal.eu

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Centrum - Społeczno Kulturalnego w Kowalu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c49c4781-aff4-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00174917

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015338/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa Centrum Społeczno-Kulturalnego w Kowalu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00103188/05

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa Centrum Społeczno-Kulturalnego w Kowalu" polegajaca na adaptacji i rozbudowie oraz nadbudowie części piętra budynku byłego dworca autobusowego na centrum społeczno-kulturalne oraz budowa 2 sztuk zbiorników gazu o łącznej pojemności 4,8 m3 i gazowej pompy ciepła wraz z montażem elektroakustyki i sceno techniki i dostawą foteli z krzesłami.
W części istniejącej budynku główny hol będzie foyer sali widowiskowej. W nowoprojektowanej części znalazła się sala widowiskowa na 294 osoby ze sceną oraz całym zapleczem. Część techniczna znajdzie się na piętrze. Z uwagi na rozbudowę istniejący podjazd dla niepełnosprawnych ulega likwidacji, a nowy podjazd będzie znajdował się od frontu budynku.
Powierzchnia zabudowy projektowanego budynku: 1132 m2
Długość/szerokość budynku: 52,11 m / 21,94 m
Kubatura: 5700 m3 (istn. 970 m3)
CZĘŚĆ KONSTRUKCYJNA
Istniejący budynek byłego dworca wykonano w technologii tradycyjnej o ścianach murowanych i stropach żelbetowych gęstożebrowych (w poziomie nad piwnicami) oraz stropach żelbetowych [płytowych dla stropodachu. Rozbudowa zaprojektowana jest w sposób zdylatowany, niezależny od konstrukcji budynku istniejącego. W części istniejącej przewidziano zamurowania części istniejących otworów oraz rozkucia nowych otworów drzwiowych wraz z rozbiórką części ścian działowych.
Zaprojektowano fundamentowanie z zastosowaniem studni zapuszczanych do poziomu gruntu nośnego. Studnie z prefabrykowanych kręgów żelbetowych. Układ studni będzie stanowić podstawę pod ruszt fundamentowy niosący elementy konstrukcyjne budynku. Dodatkowo pod podbudowę podposadzkową zaprojektowano wykonanie zbrojonych mikropali wierconych.
Ściany murowane z bloczków z autoklawizowanego betonu lekkiego murowane na zaprawę klejową, z żelbetowymi rdzeniami, połączonymi układem wieńców żelbetowych. Ściany działowe z bloczków gazobetonowych. Stropy gęstożebrowe typu Rectorlight z belkami w układzie pojedynczym i podwójnym. Dach o konstrukcji drewnianej, klejonej, z zastosowaniem rur stalowych w celu usztywnień wiatrowych.
Prace w zakresie konstrukcji budynku przewidują:
Część rozbudowy
1. Rozbiórka utwardzeń
2. Roboty drogowe zewnętrzne
3. Roboty ziemne
4. Fundamenty – studnie
5. Ruszt fundamentowy
6. Ściany
7. Ścianki działowe
8. Konstrukcja stropu gęstożebrowego
9. Klatka schodowa
10. Konstrukcja drewniana dachu
11. Pokrycie dachu
12. Elewacja
13. Montaż stolarki
14. Wykończenie ścian
15. Wykonanie posadzki parteru
16. Wykończenie posadzki piętra

Część istniejąca
1. Rozbiórki w budynku istniejącym
2. Roboty stanu surowego
3. Montaż stolarki
4. Wykończenie posadzki piwnicy
5. Wykończenie ścian
6. Elewacja
7. Roboty zewnętrzne

CZĘŚĆ INSTALACYJNA – ROBOTY ELEKTYCZNE
Prace instalacyjne elektryczne obejmują:
1. Montaż skrzynek i rozdzielni skrzyniowych
2. Budowę linii zasilających RG,
3. Budowę linii zasilających dla central wentylacyjnych,
4. Wykonanie wypustów przewodami wtynkowymi,
5. Montaż opraw LED,
6. Montaż zwodów instalacji odgromowej,
7. Montaż uziomów powierzchniowych w gruncie.

CZĘŚĆ INSTALACYJNA – INSTALACJA WOD-KAN I PPOŻ. CO, WENTYLACJI MECHANICZNEJ I GAZU PŁYNNEGO
Budynek będzie zasilany gazem płynnym ze zlokalizowanego na posesji zbiorników gazu płynnego.
Instalację grzewczą zaprojektowano jako zasilającą w ciepło trzy niezależne obiegi grzewcze i obieg przygotowania ciepłej wody użytkowej. Obieg zasilania instalacji grzejnikowej nowej części budynku – zasilanie z pompy ciepła. Obieg zasilania centrali wentylacyjnej nawiewno-wywiewnej i central nawiewnych – zasilanie z pompy ciepła. Obieg zasilania instalacji grzejnikowej starego budynku – zasilanie z istniejącej kotłowni olejowej.
1. Przewody wentylacyjne nawiewno-wywiewne
2. Montaż instalacji c.o.
3. Instalacja wod-kan
4. Montaż gazowej pompy ciepła na zewnątrz budynku

WYPOSAŻENIE ELEKTROAKUSTYKI: urządzenia aktywne (zestawy głośnikowe, monitory, uchwyty, wzmacniacze, matryca, procesory, satgeboxy, konsole, spitery, mikrofony, anteny, di-boxy, statywy), okablowanie i akcesoria montażowe, usługi montażu uruchomienia i szkolenia.
WYPOSAŻENIE SCENOTECHNIKI: kurtyna główna, kurtyna horyzontalna, kulisy, wysłony boczne, paludament, , montaż oko tarowania, most oświetleniowy sceny i widowni, sztankiet dekoracyjny i głośnikowy, układ sterowania mechaniki górnej, instalacja zasilająco-sterująca, relingi boczne, rozruch systemu.
WYPOSAŻENIE W FOTELE: montaż trybun teleskopowych - 4 szt. z fotelami - 104 szt. dla widzów oraz dostawa krzeseł tapicerowanych z demontowanymi nogami w ilości 180 szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: projekt budowlany architektoniczny, projekt budowlany wykonawczy, projekty branżowe wod-kan, p.poż., c.o., wentylacji i gazu, elektryczny, przedmiary robót i kosztorysy ofertowe, specyfikacje techniczne, wyposażenie elektroakustyki, scenotechniki i foteli - stanowiące załącznik nr 1 do SWZ.
Szczegółowy wykaz obowiązków wykonawcy określony został w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.
2. Zastosowane w specyfikacji bądź w jej załącznikach określenie przedmiotu zamówienia
przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego
procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę ma na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia, należy rozumieć je jako przykładowe
i rozpatrywać łącznie z wyrazem „lub równoważny” pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach.
3. Jeżeli dokumentacja projektowa lub szczegółowa specyfikacja techniczna wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - zamawiający, zgodnie z ustawą Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem "minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe" zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia, stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

32342400-6 - Sprzęt nagłaśniający

39100000-3 - Meble

45232460-4 - Roboty sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

2022-05-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane