Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór
Gmina Czarny Bór
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00175112
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00175112/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-25 08:06
- Lokalizacja
- Czarny Bór, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bd716394-b980-11ec-9f44-6e63702cb2f7
- Identyfikator
- 8862572974
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00175112 z dnia 2022-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarny Bór
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718225
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Główna 18
1.5.2.) Miejscowość: Czarny Bór
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-379
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 748450139
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@czarny-bor.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.czarny-bor.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/czarny_bor1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bd716394-b980-11ec-9f44-6e63702cb2f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00175112
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012803/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00117770/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKR.271.3.2022.OK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja przedsięwzięcia budowlanego pn. Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór. Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i wykonanie (w formule „zaprojektuj i wybuduj”) oświetlenia drogowego w miejscowości Czarny Bór w ciągu ulic Głównej, Zamkowej, Parkowej, Nadrzecznej, Górniczej, Skalników, Wałbrzyskiej, Kamiennogórskiej, Bocznej, Kolejowej oraz w miejscowościach Grzędy, Grzędy Górne, Jaczków, Witków i Borówno. Zamawiający przewiduje wykonanie następujących elementów systemu oświetleniowego: budowa słupów oświetleniowych z energooszczędnym oświetleniem LED – 216 szt.; budowa linii kablowych zasilających oświetlenie; montaż szafek oświetlenia zewnętrznego; montaż internetowych zegarów sterujących z analizatorami sieci; montaż układów redukcji mocy; wymiana istniejących opraw oświetleniowych na istniejących słupach energetycznych – 384 szt.; zabudowanie, dostawa, montaż i uruchomienie systemu monitorowania i sterowania oświetleniem wraz z niezbędnym oprogramowaniem. Zadanie należy zrealizować w oparciu o wytyczne zawarte w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym Załącznik do niniejszej SWZ. W ramach przedmiotu zamówienia należy: sporządzić koncepcję programowo-przestrzenną spełniającą warunki Programu Funkcjonalno-Użytkowego; opracować dokumenty obejmujące co najmniej: dokumentację projektową; specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót; inne opracowania wymagane dla uzyskania pozwolenia na budowę i innych niezbędnych uzgodnień; dokumentację wykonawczą dla celów realizacji inwestycji; projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlano-montażowych oraz projekt stałej organizacji ruchu; inwentaryzację zieleni w pasie prowadzonych robót; dokumentację geotechniczną w celu określenia warunków gruntowo-wodnych podłoża; dokumentację powykonawczą z naniesionymi w sposób czytelny wszelkimi zmianami wprowadzonymi w trakcie budowy wraz z inwentaryzacją geodezyjną powykonawczą wykonanych sieci i obiektów; instrukcje obsługi i eksploatacji oraz instrukcje organizacji bezpiecznej pracy dla stacji transformatorowej; instrukcje BHP oraz IBWR zatwierdzone przez rzeczoznawcę ds. BHP z uprawnieniami GIP; dokumentację fotograficzną terenu przekazanego przed rozpoczęciem robót oraz terenów odtworzonych do stanu pierwotnego; przedmiar robót z wyliczeniem ilości. Dokumentacja projektowa powinna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego, warunkami technicznymi i Polskimi Normami przenoszącymi europejskie normy zharmonizowane, a w przypadku ich braku należy uwzględnić: europejskie aprobaty techniczne, Polskie Normy wprowadzające normy międzynarodowe; Polskie Normy; Polskie aprobaty techniczne. wykonać roboty na podstawie sporządzonych projektów i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót; przeprowadzić wymagane próby i badania, wraz z uzyskaniem odbiorów robót i przegotowaniem dokumentów związanych z oddaniem obiektów do użytkowania; odtworzyć nawierzchnie dróg i chodników wraz z podbudową. uzyskać ostateczną decyzję administracyjną o dopuszczeniu obiektu do użytkowania lub inny dokument zezwalający na użytkowanie obiektu zgodnie z przepisami prawa. Przedmiot zamówienia, o którym mowa jak wyżej, zostaje podzielony na następujące etapy, obejmujące niżej wymienione zakresy: Etap I: sporządzenie koncepcji programowo-przestrzennej spełniająca warunki Programu Funkcjonalno-Użytkowego – 1 egz. Etap II: sporządzenie projektu budowlanego (wraz z innymi koniecznymi opracowaniami i uzgodnieniami) – 3 egz.; przygotowanie i złożenie do organu administracji architektoniczno-budowlanej wniosku o pozwolenie na budowę i/lub zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych; uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub uzyskanie zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych. opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych – 2 egz.; opracowanie dokumentacji wykonawczej – 2 egz.; opracowanie pozostałej wymaganej przez Zamawiającego dokumentacji, niezbędnej do prowadzenia robót budowlanych – w ilości uzgodnionej z Zamawiającym (nie więcej niż 2 egz. każdego dokumentu). Etap III: wykonanie robót budowlanych i zgłoszenie gotowości do odbioru robót oraz uzyskanie ostatecznej decyzji administracyjnej o dopuszczeniu obiektu do użytkowania lub innego dokumentu zezwalającego na użytkowanie obiektu zgodnie z przepisami prawa oraz zgłoszenie gotowości do odbioru końcowego Umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45232220-0 - Roboty budowlane w zakresie podstacji
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
79421200-3 - Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli (…) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający w dniu 11 kwietnia 2022 r. zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie nr 2022/BZP 00117770/01 o zamówieniu na realizację robót budowlanych w ramach zadania pn. Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór. Termin składania ofert ustalono do dnia 28 kwietnia 2022 r. do godz. 11:00, który następnie przedłużono do 12 maja 2022 r. do godz. 11:00. Do upływu terminu składania ofert wpłynęły 3 oferty. Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zamówienia publicznego, którego przedmiot stanowi Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czarny Bór, zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 4.500.000,00 złotych brutto. Zamawiający, w trakcie procedowanego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jak wyżej otrzymał pisemną informację od właściciela części oświetlenia, że w celu dokonania wymiany oświetlenia Inwestor czyli Gmina Czarny Bór musi uzyskać jego zgodę. W zaistniałej sytuacji Zamawiający, przed dokonaniem ustaleń z właścicielem części oświetlenia, nie może zawrzeć ważnej umowy z Wykonawcą i dokonać protokolarnego przekazania placu budowy. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia niniejszego postępowania.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3912691,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5193079,62 PLN
| 2022-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |