Wykonanie robót budowlanych dla zamówienia pn. Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie gminy Reńska Wieś

ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY "CZYSTY REGION"

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00175141
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00175141/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-25 08:18
Lokalizacja
Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bf9506fc-ab54-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
7492045956
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00175141 z dnia 2022-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych dla zamówienia pn.
Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie gminy Reńska Wieś

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY "CZYSTY REGION"

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 160223990

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szkolna 15

1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-225

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@czystyregion.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.czystyregion.bip-e.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.czystyregion.bip-e.pl/cr/zamowienia-publiczne-pr/powyzej-130-000-zl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych dla zamówienia pn.
Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie gminy Reńska Wieś

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bf9506fc-ab54-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00175141

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Numer umowy RPOP.05.05.02-16-0008/19-00 „Budowa PSZOK na terenie gmin Kolonowskie oraz Reńska Wieś zrzeszonych w Związku Międzygminnym „Czysty Region”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00097000/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2022.RM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy Reńska
Wieś zrzeszonej w Związku Międzygminnym "Czysty Region". Przedmiot zamówienia – określony jak wyżej, nazywany jest
w dalszej części niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia „przedmiotem zamówienia”.
2. Zakres zamówienia obejmuje budowę wiaty magazynowej, kontenera socjalno-biurowego, dwóch pomieszczeń
magazynowych, utwardzenia, wagi 10t. zagłębionej betonowo-stalowej z fundamentem, ogrodzenia wraz z bramą wjazdową
otwieraną ręcznie, instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem, monitoringiem terenu, instalacji alarmowej w kontenerze
socjalno-biurowym, instalacji kanalizacyjnej sanitarnej, zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych zgodnie z
wydanymi WT, instalacji wodociągowej wraz z niezbędnymi urządzeniami ppoż. oraz nasadzenie zieleni, i oznakowanie
wyposażenia zgodnie z wymogami unijnymi i dokumentacją projektową
3. Zakres zamówienia nie obejmuje dostawy kontenerów stalowych Kp oraz pojemników plastikowych na odpady komunalne uwzględnionych jako pozycja 2.7 (Wyposażenie PSZOK - Zakup, transport i rozstawienie kompletu przeznaczonych do zbierania frakcji gromadzonych w większych ilościach) - str. 24 i pozycja 2.8 (Pojemniki z tworzywa sztucznego - Komplet pojemników z tworzywa z klapą ) - strona 25 w załączonym do specyfikacji przedmiarze robót, na podstawie którego ma zostać opracowany kosztorys szczegółowy inwestycji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
W toku postępowania złożono 1 ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia. Kwota, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia podana przed otwarciem ofert w dniu 11.04.2022 roku wynosi 922 822,75 zł brutto. Kwoty złożonej ofert przewyższała kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania. Podjęto decyzje o niedofinansowaniu i unieważnieniu postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1814547,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1814547,59 PLN

2022-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane