Wykonanie robót budowlanych dla zamówienia pn. Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie gminy Pawłowiczki - II postępowanie
ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY "CZYSTY REGION"
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00175171
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00175171/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-25 08:31
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c5ebe3da-ba55-11ec-9f44-6e63702cb2f7
- Identyfikator
- 7492045956
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00175171 z dnia 2022-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych dla zamówienia pn. Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na
terenie gminy Pawłowiczki - II postępowanie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY "CZYSTY REGION"
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 160223990
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Szkolna 15
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-225
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@czystyregion.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.czystyregion.bip-e.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://www.czystyregion.bip-e.pl/cr/zamowienia-publiczne-pr/powyzej-130-000-zl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych dla zamówienia pn. Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych naterenie gminy Pawłowiczki - II postępowanie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5ebe3da-ba55-11ec-9f44-6e63702cb2f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00175171
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019948/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie robót budowlanych dla zamówienia pn. "Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie gminy Pawłowiczki"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Numer umowy RPOP.05.02.00-16-0007/19-00 „Budowa PSZOK na terenie gmin Polska Cerekiew oraz Pawłowiczki zrzeszonych w Związku Międzygminnym „Czysty Region”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00119486/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.22.2022.RM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy Pawłowiczki
zrzeszonej w Związku Międzygminnym. "Czysty Region". Przedmiot zamówienia – określony jak wyżej, nazywany jest w
dalszej części niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia „przedmiotem zamówienia”.
Zakres zamówienia obejmuje budowę wiaty magazynowej, kontenera socjalno-biurowego, kontenera – punkt wymiany
rzeczy używanych (szklana witryna z drzwiami przeszklonymi wejściowymi na ścianie frontowej, pomieszczeń
magazynowych, utwardzenia, wagi 10 t. zagłębionej betonowo-stalowej z fundamentem, ogrodzenia wraz z przesuwną
bramą wjazdową otwieraną ręcznie, instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem, monitoringiem terenu, instalacji alarmowej w kontenerze socjalno-biurowym, instalacji kanalizacyjnej sanitarnej, zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych
zgodnie z wydanymi WT, instalacji wodociągowej wraz z niezbędnymi urządzeniami ppoż. (podziemny zbiornik p.poż o poj.
100 m3), nasadzenie zieleni i oznakowanie wyposażenia zgodnie z wymogami unijnymi i dokumentacją projektową.
Zakres zamówienia nie obejmuje dostawy kontenerów stalowych Kp oraz pojemników plastikowych na odpady komunalne
uwzględnionych jako pozycja 2.7 (Wyposażenie PSZOK - Zakup, transport i rozstawienie kompletu przeznaczonych do
zbierania frakcji gromadzonych w większych ilościach) - str. 24 i pozycja 2.8 (Pojemniki z tworzywa sztucznego - Komplet
pojemników z tworzywa z klapą) - strona 25 w załączonym do specyfikacji przedmiarze robót, na podstawie którego ma
zostać opracowany kosztorys szczegółowy inwestycji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W toku postępowania złożono 1 ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia. Kwota, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia podana przed otwarciem ofert w dniu 28.04.2022 roku wynosi 975 813,72 zł brutto. Kwoty złożonej ofert przewyższała kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania. Podjęto decyzje o niedofinansowaniu i unieważnieniu postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2176758,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2176758,77 PLN
| 2022-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |