Remont drogi gminnej nr 020406C relacji Zalesie – Skarpa – Włościbórz od km 2+880 do km 3+970, w obrębie działki nr ew. 100 – obręb Włościbórz w Gminie Sępólno Krajeńskie
GMINA SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00175262
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00175262/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-25 08:57
- Lokalizacja
- Sępólno Krajeńskie, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9e649e58-bfdb-11ec-b879-9a86e5ac3946
- Identyfikator
- 5040013744
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00175262 z dnia 2022-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 020406C relacji Zalesie – Skarpa – Włościbórz od km 2+880 do km 3+970, w obrębie działki nr ew. 100 – obręb Włościbórz w Gminie Sępólno Krajeńskie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350949
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 11
1.5.2.) Miejscowość: Sępólno Krajeńskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-400
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 52 389 42 00
1.5.8.) Numer faksu: +48 52 389 42 20
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gmina-sepolno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.gmina-sepolno.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi gminnej nr 020406C relacji Zalesie – Skarpa – Włościbórz od km 2+880 do km 3+970, w obrębie działki nr ew. 100 – obręb Włościbórz w Gminie Sępólno Krajeńskie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9e649e58-bfdb-11ec-b879-9a86e5ac3946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00175262
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00036133/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Remont drogi gminnej nr 020406C relacji Zalesie - Skarpa - Włościbórz od km 2+880 do km 3+970, w obrębie działki nr ew. 100- obręb Włościbórz w Gminie Sępólno Krajeńskie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00126320/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IRG.271.5.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 334576,24 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest:Remont drogi gminnej nr 020406C relacji Zalesie – Skarpa – Włościbórz od km 2+880 do km 3+970, w obrębie działki nr ew. 100 – obręb Włościbórz w Gminie Sępólno Krajeńskie. 1.1W ramach realizacji niniejszego zamówienia przewiduje się do wykonania:−roboty nawierzchniowe. 1.2 Zakres robót:1)jezdnia:−mechaniczne oczyszczenie nawierzchni drogowej;−skropienie nawierzchni drogowej emulsją asfaltową;−ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o grubości 4 cm; 2)pobocza:-roboty ziemne;-wykonanie podbudowy; 3)roboty towarzyszące:-czyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp;-oznakowanie poziome jezdni;-wyposażenie drogi w oznakowanie pionowe (znak B-33 - 2 szt.); 4)wyposażenie drogi w oznakowanie aktywne: oznakowanie pionowe-oznakowanie aktywne zasilane z paneli fotowoltaicznych (znak D-6 - 2 szt.). Ponadto należy wykonać:−regulację wysokościową wpustów kanalizacji deszczowej-w przypadku usytuowania ich w pasie drogowym (tj. w jezdni) remontowanego odcinka drogi gminnej;− regulację wysokościową istniejących nawierzchni wjazdów,zlokalizowanych w pasie drogowym remontowanego odcinka drogi gminnej (tj. w odcinku istniejącego chodnika o długości ok. 850 mb). Projekt przewiduje remont drogi gminnej w zakresie wykonania odcinka o łącznej długości 1090 mb. Projekt przewiduje remont drogi gminnej w zakresie wykonania nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, co skutkować będzie również zwiększeniem jej nośności i parametrów użytkowych. Odwodnienie drogi będzie odbywało się jak dotychczas: częściowo do istniejącej kanalizacji deszczowej oraz do istniejących rowów. Po oczyszczeniu nawierzchni ułożona zostanie nowa warstwa ścieralna gr.4 cm z bet. asfalt. AC8S. Szerokość jezdni nie ulegnie zmianie (6 m). W pasie drogowym planuje się wykonanie przejścia dla pieszych wyposażonego w oznakowanie aktywne zasilane z paneli fotowoltaicznych. W pasie drogowym zlokalizowany jest istniejący chodnik o szerokości ok 1.2 m i długości ok. 850 mb. W miejscach, gdzie nie ma chodnika planuje się wykonanie poboczy o szerokości 0,75 m utwardzonych kruszywem mineralnym,reprofilację rowów oraz montaż oznakowania pionowego. 1.3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, składająca się z: 1)Przedmiaru robót (załącznik nr 8 do SWZ), 2)Projektu zagospodarowania terenu (załącznik nr 9 do SWZ), 3)STWiORB (załącznik nr 10 do SWZ), 4)Projektu zmian w stałej organizacji ruchu (załącznik nr 11 do SWZ), 5)Zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych (załącznik nr 12 do SWZ). Ad 1):Przedmiar robót nie stanowi opisu przedmiotu zamówienia, ma wyłącznie charakter informacyjny i pomocniczy do przygotowania oferty i określa orientacyjny zakres prac.1.4 Wykonawca podczas realizacji przedmiotu umowy zobowiązany jest do przestrzegania zasad wynikających ustawy z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j Dz. U. z 2020 r., poz. 1062)-zwana dalej „ustawą o dostępności”. Zgodnie z dyspozycją art. 4 ust. 3 ustawy o dostępności,cyt.:„W przypadku zlecania lub powierzania, na podstawie umowy, realizacji zadań publicznych finansowanych z udziałem środków publicznych lub udzielania zamówień publicznych podmiotom innym niż podmioty publiczne, podmiot publiczny jest obowiązany do określenia w treści umowy warunków służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie tych zadań publicznych lub zamówień publicznych, z uwzględnieniem minimalnych wymagań, o których mowa w art. 6.” Zgodnie z dyspozycją art.4 ust. 4 ustawy o dostępności,cyt.: „Zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w ramach umowy, o której mowa w ust.3, następuje,o ile jest to możliwe, z uwzględnieniem uniwersalnego projektowania.”. Zgodnie z dyspozycją art.4 ust. 3 ustawy o dostępności Zamawiający poniżej określa warunki służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami:-w ramach zadania należy wykonać przejście dla pieszych wyposażone w oznakowanie aktywne zasilane z paneli fotowoltaicznych, zgodnie z informacją zawartą w niniejszym rozdziale SWZ-w pkt 1.2 ppkt 4). 1.5 W zakresie postanowień nie uregulowanych zapisami niniejszego rozdziału SWZ, uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia stanowią projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 7 do SWZ).1.6 Ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia umownego cena ofertowa powinna uwzględniać rzeczywiste koszty realizacji zadania wynikające ze Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załączników.1.7Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych (art. 100 Pzp)–zakres przewidywanych robót zawarty w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. Opis przedmiotu zamówienia nie dyskryminuje żadnej z grup społecznych.2.Obowiązki Wykonawcy związane z wykonywanymi robotami budowlanymi:1)zorganizowanie placu budowy z uwzględnieniem bezpieczeństwa przechodniów i pracowników,2)uporządkowanie terenu i przywrócenie do stanu pierwotnego,3)zapewnienie dozoru nad wszelkimi materiałami i urządzeniami, w tym zapewnienia dozoru przez pracownika dozoru,4)ubezpieczenie terenu budowy od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz katastrof budowlanych,5)usunięcie wszelkich szkód powstałych w wyniku prowadzonych prac,6)Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.7)Wykonawca zobowiązany będzie do prezentacji postępów robót na forum rad technicznych zwoływanych przez Zamawiającego co najmniej raz na dwa tygodnie, a także do niezwłocznego zgłaszania na piśmie wszelkich problemów związanych z realizacją zamówienia, przy czym przedstawiciele Zamawiającego wymienieni w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz umowie będą mieli prawo do zapoznawania się z przebiegiem i postępem robót w każdym czasie ich realizacji.8)Wykonawca odpowiedzialny jest za przedstawienie Zamawiającemu dokumentów dopuszczających do stosowania w budownictwie, zastosowanych do realizacji przedmiotu zamówienia materiały budowlane.9)Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.10)Projekt czasowej organizacji ruchu na czas wykonania robót związanych z realizacją przedmiotu zamówienia zostanie opracowany staraniem i kosztem Wykonawcy. Na Wykonawcy spoczywać będzie również obowiązek jego wprowadzenia kosztem własnym w miejscu prowadzenia robót i utrzymania go również kosztem własnym przez cały czas ich trwania.3.Zgodnie z art.99 ust.5 ustawy Pzp, wszędzie, gdzie w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia wystąpią znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego wykonawcę, wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym poprzez użycie innych materiałów równoważnych, wskazując w opisie przedmiotu zamówienia kryteria w celu oceny równoważności. Ponadto,zgodnie z art. 101 ust.4 ustawy PZP, opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art.101 ust. 1 pkt 2 oraz ust.3 ustawy PZP, Zamawiający wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne". Rozwiązania równoważne:-w przypadku, gdy w dokumentacji przetargowej (SWZ i załączniki do SWZ) zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art.101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym:−jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia (SWZ i załączniki do SWZ) wskazano jakikolwiek znak towarowy, patent lub pochodzenie,źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego wykonawcę, to oznacza, że są one podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca, który zaoferuje produkty równoważne, będzie obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego;−w przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art.101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp,Zamawiający nie odrzuci oferty tylko dlatego, że oferowane dostawy, usługi, roboty budowlane nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art.104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia;
Ze względu na ograniczoną liczbę znaków, pozostałe informacje znajdują się w Rozdziale V SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34922100-7 - Oznakowanie drogowe
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
I. Uzasadnienie faktyczne: W postępowaniu o udzielenia zamówienia publicznego pn. „Remont drogi gminnej nr 020406C relacji Zalesie – Skarpa – Włościbórz od km 2+880 do km 3+970, w obrębie działki nr ew. 100 – obręb Włościbórz w Gminie Sępólno Krajeńskie” w terminie składania ofert, tj. do dnia 09.05.2022 r. do godziny 11:00, wpłynęły dwie oferty. Cena oferty najkorzystniejszej w przedmiotowym postępowaniu przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania. W związku z powyższym nie ma możliwości wyboru oferty, która mieści się w kwocie jaką Zamawiający ma przeznaczoną na realizację zamówienia. II. Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), cyt.: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty; (…)”.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
| 2022-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |