Budowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w m. Łebunia.
Gmina Cewice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00176233
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00176233/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-25 12:13
- Lokalizacja
- Cewice, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb1b5e67-a9d1-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 8411622753
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
Wykonawcy
2 przyznane
STANISŁAW MIELEWCZYKRokity, PL · lot 0
570 399,68 PLNSTANISŁAW MIELEWCZYKRokity, PL · lot 1
735 230,81 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00176233 z dnia 2022-05-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w m. Łebunia.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Cewice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979750
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: W. Witosa 16
1.5.2.) Miejscowość: Cewice
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-312
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 59 761-34-60
1.5.8.) Numer faksu: 59 861-34-62
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cewice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cewice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://cewice.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
kierowanie podstawowymi rodzajami działalności publicznej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w m. Łebunia.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb1b5e67-a9d1-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00176233
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025828/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w m. Łebunia w ulicach Wądolnik i Pomorska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00095080/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-ZIR.271.6.2022.
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1576950,85 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na ul. Wądolnik w Łebuni”.2. Roboty w zakresie budowy sieci kanalizacyjnej obejmują:
1) Roboty przygotowawcze, ziemne i wykończeniowe
2) Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w tym:
a. grawitacyjna z rur PVC 200 mm o L min 85,90 m;
b. grawitacyjna z rur PVC 160 mm o L min. 39,20 m;
c. tłoczna z rur warstwowych PE100RC Ø63 mm o L min. 363,0 m;
d. przewierty zgodnie z dokumentacją projektową;
e. rurociągi grawitacyjne należy układać na głębokościach pokazanych na profilach na podsypce piaskowej lub żwirowo-piaskowej o gr. min. 15 cm;
f. rurociągi sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej układać na podsypce pospółki gr. min. 15 cm;
3) Uzbrojenie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej:
a. Studzienki kanalizacyjne z tworzyw sztucznych (PP) o śr. 1000 mm z włazem kanałowym klasy D400 – szt. 8;
b. Kształtki PVC kanalizacyjne jednokielichowe łączone na wcisk o śr. zewn. 200 mm – 5 szt.;
c. Kształtki PVC kanalizacyjne jednokielichowe łączone na wcisk o śr. zewn. 160 mm – 14 szt.;
4) Przepompownia ścieków PG – zlokalizowana na dz. nr 107/3-L obr. Łebunia. Pompownia z kompletnym wyposażeniem, uzbrojeniem i sterowaniem, monolityczna ze zbiornikiem z polimerobetonu o śr. wewnętrznej DN 1200 mm
i wysokości 4000 mm oraz dwiema pompami, wyposażone w układ sterowania zapewniający automatyczną pracę przemienną pomp. Szczegóły zgodnie
z dokumentacją projektową.
5) Zagospodarowanie przepompowni:
a) Ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych 3D z elementów ocynkowanych ogniwo i lakierowanych proszkowo, instalowanych na słupach stalowych systemowych z kształtowników o rozstawie 2,5 m obsadzonych w fundamentach, wysokość ogrodzenia min. 1,8 m. Na wjeździe na teren przepompowni należy zainstalować bramę o szer. min. 3,0 m z takich samych materiałów jak ogrodzenie.
b) Teren przepompowni wykonać z kostki brukowej, betonowej o gr. min. 8 cm o pow. min. 25 m², na podsypce cementowo-piaskowej o gr. min. 5 cm, podbudowa – kliniec 4-31,5 mm o gr. min. 15 cm. Obrzeża betonowe 30x8 cm.
c) Przepompownię należy posadowić na płycie żelbetowej z betonu C16/20 o gr. min. 40 cm, o wym. min. 2,0 x 2,0 m, na podsypce ze żwiru płukanego o granulacji 16-32 mm. Płyta zbrojona krzyżowo górą i dołem, prętami Ø 12 mm, siatka 15 x x15 cm. Mocowanie polimerobetonowego zbiornika przepompowni do płyty fundamentowej poprzez kotwy stalowe.
d) Przepompownię ścieków należy wyposażyć w stacjonarny agregat prądotwórczy (wg projektu branży elektrycznej).
e) Na terenie przepompowni należy zainstalować szafkę sterowniczą.
f) Na terenie przepompowni posadowić lampę oświetlenia dozorowego. Słup oświetleniowy aluminiowy stożkowy o wysokości min. 4m – szt. 1, przykręcony do wcześniej zamontowanej stopy fundamentowej typu F100/200. Na słupie zainstalować uchwyt montażowy do montażu oprawy na słupie. Oprawę ze źródła światła 70 W wyposażoną w czujkę zmierzchową zainstalować na ww. uchwycie montażowym.
g) Wykonanie zasilania energetycznego dla przepompowni zgodnie z projektem branży elektrycznej.
6) W miejscu występującej kolizji uzbrojenia podziemnego, w tym sieci elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, światłowodowych należy zachować szczególną ostrożność i roboty ziemne prowadzić ręcznie.
7) Po zakończeniu prac teren należy przywrócić do stanu pierwotnego. Zdjęte wcześniej nawierzchnie utwardzone należy ułożyć ponownie lub odtworzyć.
8) Wykonanie przeglądu wybudowanej kanalizacji grawitacyjnej za pomocą kamery wraz z pomiarem spadków i wykonaniem wykresu profili podłużnych.
9) Wytyczenie i inwentaryzacja geodezyjna sieci kanalizacji sanitarnej.
3. Roboty w zakresie budowy sieci wodociągowej obejmują:
1) Roboty przygotowawcze, ziemne.
2) Budowę sieci wodociągowej:
a) z rur PE o średnicy 110 mm, SDR 17, PN10 o długości min. 1070,4 m.
3) Na odcinkach wskazanych w projekcie budowlanym, w miejscach kolizji z przewodami telekomunikacyjnymi i elektrycznymi, należy sieć wodociągową zabezpieczyć rurą ochronną HDPE o średnicy 110 mm o dł. min. 6 m.
4) Sieć wodociągową należy wykonać przewiertem sterowanym zgodnie z projektem budowlanym.
5) Uzbrojenie sieci wodociągowej m.in.:
zasuwa żeliwna kołnierzowa PN16, miękko uszczelniona z obudową,
ze skrzynką uliczną z żeliwa.
hydrant pożarowy naziemny HP 80mm – 1 kpl.
6) Oznakowanie lokalizacji zasuw tabliczkami informacyjnymi z blachy stalowej.
7) Oznakowanie trasy rurociągu na słupsku stalowym.
8) Po wybudowaniu sieci wodociągowej należy przywrócić nawierzchnię do stanu pierwotnego.
9) Wytyczenie i inwentaryzacja geodezyjna sieci wodociągowej.
Wykonawca zobowiązany jest do:
1. Zapewnienia pełnej obsługi geodezyjnej inwestycji.
2. Wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 5 prawa budowlanego.
3. Sporządzenia projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót zatwierdzony przez odpowiednie organy, jeżeli będzie wymagany.
4. Uzyskania pozwolenia na zajęcie pasa drogowego i poniesienia opłat z tym związanych na czas realizacji robót.
5. Przywrócenie do pierwotnego stanu infrastruktury drogowej. Wykonawca uzyska stosowne oświadczenie, protokół odbioru pasa drogowego itp. od zarządcy drogi, że nie wnosi on uwag do terenu po wykonanych robotach budowlanych.
6. W przypadku uszkodzenia istniejącego uzbrojenia podziemnego, kabli, przewodów, kanałów itp. Wykonawca zobowiązany jest do naprawienia szkody
i poniesienia wszelkich kosztów z tym związanych.
7. W przypadku uszkodzenia kamieni granicznych Wykonawca będzie zobowiązany do ich odtworzenia na własny koszt.
8. Przywrócenie do pierwotnego stanu terenu robót i infrastruktury.
9. Uporządkowanie terenu budowy.
10. Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia wszystkich niezbędnych instytucji, oraz zarządców sieci o rozpoczęciu prac budowlanych na co najmniej 7 dni wraz z uzyskaniem odpowiednich oświadczeń po zakończeniu robót oraz zapoznaniu się z treścią uzgodnień zawartych w dokumentacji projektowej.
11. Wykonawca przed wejściem na tereny będące własnością osób fizycznych zobowiązany jest do ich powiadomienia o terminie rozpoczęcia robót, co najmniej 7 dni wcześniej. Po wykonaniu robót na działkach prywatnych, Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania od właściciela pisemnego oświadczenia, że nie wnosi on uwag do wykonanych robót oraz, że teren został uporządkowany.
12. Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia pisemnie Nadleśnictwo Cewice
o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych, z wyprzedzeniem na co najmniej 7 dni. Wejście na grunt, którego zarządcą jest Nadleśnictwo Cewice, celem rozpoczęcia prac oraz zakończenia budowy, powinno zostać potwierdzone w protokole.
13. Prowadzenia prac w sposób umożliwiający wjazd na posesję.
14. Wykonanie kosztorysu powykonawczego po zakończeniu robót budowlanych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki:
1. Dokumentacja projektowa.
2. Badania geotechniczne.
3. Przedmiar robót.
4. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).
W przypadku wątpliwości interpretacyjnych co do zakresu robót obowiązuje następująca kolejność n/w dokumentów:
1. dokumentacja projektowa
2. STWiORB
3. przedmiar robót
Informacje dotyczące przeprowadzenia wizji lokalnej w terenie
Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej w terenie ani zapoznania się z dokumentacją projektową w siedzibie Zamawiającego.
Informacje pozostałe
1. W przypadku rozbieżności pomiędzy dokumentacją projektową, a przedmiarem w pierwszej kolejności rozpatrywać należy zapisy dokumentacji projektowej, a następnie przedmiaru robót.
2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązanie równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać na etapie składania oferty, że oferowane przez niego roboty, materiały, itp. spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w odniesieniu do przedmiotu zamówienia. Zamawiający oceniając równoważność będzie kierował się takimi elementami, jak funkcjonalność i wytrzymałość, które w zaproponowanych rozwiązaniach równoważnych nie powinny być mniejsze od opisanych w dokumentach postępowania dla danego rozwiązania, materiału, czy funkcji. Dokumenty mające na celu wykazanie równoważności stanowią element oferty opisujący oferowany przedmiot, a zatem nie podlegają uzupełnieniu. Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie ofert mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne.
3. Zamawiający wymaga aby Wykonawca udzielił na wykonany przedmiot zamówienia co najmniej 36 miesięcy rękojmi za wady i 36 miesięcy gwarancji jakościowej. Zrównuje się oba okresy. Jednocześnie wydłużenie tych okresów jest możliwe. W takim przypadku zadeklarowanie dłuższego okresu będzie powodować odpowiednią punktację w kryteriach oceny ofert
4. Zmawiający nie wymaga osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia.
5. Katalogi elektroniczne – Zamawiający nie wymaga złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych
6. Ponadto Zamawiający wymaga, aby odtworzenie nawierzchni dróg i ciągów komunikacyjnych po montażu elementów sieci, montaż znaków drogowych oraz montaż elementów uzbrojenia sieci zostały zrealizowane w sposób, który nie będzie utrudniał komunikacji osobom niepełnosprawnym i osobom z ograniczeniami poruszania się.
Wymagania związane z zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy
1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu aktualnych przepisów Kodeksu Pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia:
a) roboty ziemne
b) roboty przy budowie sieci wodociągowej
c) roboty przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.5.) Wartość części: 672181,55 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na ul. Pomorskiej w Łebuni”.2. Roboty w zakresie budowy sieci kanalizacyjnej obejmują:
1) Roboty przygotowawcze, ziemne i wykończeniowe (m.in. wykonanie wykopów i ich zasypanie, umocnienie ścian wykopów wraz z rozbiórką, umieszczenie igłofiltrów w gruncie poprzez wpłukiwanie, wykonanie nawierzchni trawiastej siewem
z przykryciem nasion po wysiewie grabiami, deszczowanie terenu po wysiewie, zdjęcie i ponowne ułożenie humusu).
2) Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w tym:
a. grawitacyjna z rur PVC 200 mm o L min 320,40 m;
b. tłoczna z rur warstwowych PE100RC Ø75 mm o L min. 642,7 m;
c. przewierty/przeciski zgodnie z dokumentacją projektową;
d. rurociągi grawitacyjne należy układać na głębokościach pokazanych na profilach na podsypce piaskowej lub żwirowo-piaskowej o gr. min. 15 cm;
e. rurociągi sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej układać na podsypce pospółki gr. min. 15 cm;
3) Uzbrojenie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej:
a. Studzienki kanalizacyjne z tworzyw sztucznych (PP) o śr. 1000 mm z włazem kanałowym klasy D400 – szt. 13;
b. Kształtki PVC kanalizacyjne jednokielichowe łączone na wcisk o śr. zewn. 200 mm – 20 szt.
4) Uzbrojenie sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej:
a. Studzienki rozprężne z tworzyw sztucznych (PP) kompletne o śr. 625 mm
z włazem klasy D400 z filtrem antyodorowym – 1 szt.
5) Przepompownia ścieków PG – zlokalizowana na dz. nr 98/17 obr. Łebunia. Pompownia z kompletnym wyposażeniem, uzbrojeniem i sterowaniem, monolityczna ze zbiornikiem z polimerobetonu o śr. wewnętrznej DN 1200 mm
i wysokości 6230 mm oraz dwiema pompami, wyposażone w układ sterowania zapewniający automatyczną pracę przemienną pomp. Szczegóły zgodnie
z dokumentacją projektową.
6) Zagospodarowanie przepompowni:
a) Ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych 3D z elementów ocynkowanych ogniwo
i lakierowanych proszkowo, instalowanych na słupach stalowych systemowych z kształtowników o rozstawie 2,5 m obsadzonych w fundamentach, wysokość ogrodzenia min. 1,8 m. Na wjeździe na teren przepompowni należy zainstalować bramę o szer. min. 3,0 m z takich samych materiałów jak ogrodzenie.
b) Teren przepompowni wykonać z kostki brukowej, betonowej o gr. min. 8 cm o pow. min. 25 m², na podsypce cementowo-piaskowej o gr. min. 5 cm, podbudowa – kliniec 4-31,5 mm o gr. min. 15 cm. Obrzeża betonowe 30x8 cm.
c) Przepompownię należy posadowić na płycie żelbetowej z betonu C16/20 o gr. min. 40 cm, o wym. min. 2,0 x 2,0 m, na podsypce ze żwiru płukanego o granulacji 16-32 mm. Płyta zbrojona krzyżowo górą i dołem, prętami Ø 12 mm, siatka 15 x x15 cm. Mocowanie polimerobetonowego zbiornika przepompowni do płyty fundamentowej poprzez kotwy stalowe.
d) Przepompownię ścieków należy wyposażyć w stacjonarny agregat prądotwórczy (wg projektu branży elektrycznej).
e) Na terenie przepompowni należy zainstalować szafkę sterowniczą.
f) Na terenie przepompowni posadowić lampę oświetlenia dozorowego. Słup oświetleniowy aluminiowy stożkowy o wysokości min. 4m – szt. 1, przykręcony do wcześniej zamontowanej stopy fundamentowej typu F100/200. Na słupie zainstalować uchwyt montażowy do montażu oprawy na słupie. Oprawę ze źródła światła 70 W wyposażoną w czujkę zmierzchową zainstalować na ww. uchwycie montażowym.
g) Wykonanie zasilania energetycznego dla przepompowni zgodnie z projektem branży elektrycznej.
7) W miejscu występującej kolizji uzbrojenia podziemnego, w tym sieci elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, światłowodowych należy zachować szczególną ostrożność i roboty ziemne prowadzić ręcznie.
8) Po zakończeniu prac teren należy przywrócić do stanu pierwotnego. Zdjęte wcześniej nawierzchnie utwardzone należy ułożyć ponownie lub odtworzyć.
9) Wykonanie przeglądu wybudowanej kanalizacji grawitacyjnej za pomocą kamery wraz z pomiarem spadków i wykonaniem wykresu profili podłużnych.
10) Wytyczenie i inwentaryzacja geodezyjna sieci kanalizacji sanitarnej.
3. Roboty w zakresie budowy sieci wodociągowej obejmują:
1) Roboty przygotowawcze, ziemne.
2) Budowę sieci wodociągowej:
a) z rur PE o średnicy 110 mm, SDR 17, PN10 o długości min. 828,8 m.
3) Na odcinkach wskazanych w projekcie budowlanym, w miejscach kolizji z przewodami telekomunikacyjnymi i elektrycznymi, należy sieć wodociągową zabezpieczyć rurą ochronną HDPE o średnicy 110 mm o dł. min. 6 m.
4) Przewierty/przeciski zgodnie z dokumentacją projektową.
5) Uzbrojenie sieci wodociągowej m.in.:
zasuwy żeliwne kołnierzowe PN16, miękko uszczelniona z obudową,
ze skrzynką uliczną z żeliwa.
hydrant pożarowy naziemny HP 80mm – 4 kpl.
6) Oznakowanie lokalizacji zasuw tabliczkami informacyjnymi z blachy stalowej.
7) Oznakowanie trasy rurociągu na słupsku stalowym.
8) Po wybudowaniu sieci wodociągowej należy przywrócić nawierzchnię do stanu pierwotnego.
9) Wytyczenie i inwentaryzacja geodezyjna sieci wodociągowej.
Wykonawca zobowiązany jest do:
1. Zapewnienia pełnej obsługi geodezyjnej inwestycji.
2. Wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 5 prawa budowlanego.
3. Sporządzenia projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót zatwierdzony przez odpowiednie organy.
4. Uzyskania pozwolenia na zajęcie pasa drogowego i poniesienia opłat z tym związanych na czas realizacji robót.
5. Przywrócenie do pierwotnego stanu infrastruktury drogowej. Wykonawca uzyska stosowne oświadczenie, protokół odbioru pasa drogowego itp. od zarządcy drogi, że nie wnosi on uwag do terenu po wykonanych robotach budowlanych.
6. W przypadku uszkodzenia istniejącego uzbrojenia podziemnego, kabli, przewodów, kanałów itp. Wykonawca zobowiązany jest do naprawienia szkody
i poniesienia wszelkich kosztów z tym związanych.
7. W przypadku uszkodzenia kamieni granicznych Wykonawca będzie zobowiązany do ich odtworzenia na własny koszt.
8. Przywrócenie do pierwotnego stanu terenu robót i infrastruktury.
9. Uporządkowanie terenu budowy.
10. Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia wszystkich niezbędnych instytucji, oraz zarządców sieci o rozpoczęciu prac budowlanych na co najmniej 7 dni wraz z uzyskaniem odpowiednich oświadczeń po zakończeniu robót oraz zapoznaniu się z treścią uzgodnień zawartych w dokumentacji projektowej.
11. Wykonawca przed wejściem na tereny będące własnością osób fizycznych zobowiązany jest do ich powiadomienia o terminie rozpoczęcia robót, co najmniej 7 dni wcześniej. Po wykonaniu robót na działkach prywatnych, Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania od właściciela pisemnego oświadczenia, że nie wnosi on uwag do wykonanych robót oraz, że teren został uporządkowany.
12. Prowadzenia prac w sposób umożliwiający wjazd na posesję.
13. Wykonanie kosztorysu powykonawczego po zakończeniu robót budowlanych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki:
1. Dokumentacja projektowa.
2. Badania geotechniczne.
3. Przedmiar robót.
4. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).
W przypadku wątpliwości interpretacyjnych co do zakresu robót obowiązuje następująca kolejność n/w dokumentów:
1. dokumentacja projektowa
2. STWiORB
3. przedmiar robót
Informacje dotyczące przeprowadzenia wizji lokalnej w terenie
Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej w terenie ani zapoznania się z dokumentacją projektową w siedzibie Zamawiającego.
Informacje pozostałe
7. W przypadku rozbieżności pomiędzy dokumentacją projektową, a przedmiarem w pierwszej kolejności rozpatrywać należy zapisy dokumentacji projektowej, a następnie przedmiaru robót.
8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązanie równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać na etapie składania oferty, że oferowane przez niego roboty, materiały, itp. spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w odniesieniu do przedmiotu zamówienia. Zamawiający oceniając równoważność będzie kierował się takimi elementami, jak funkcjonalność i wytrzymałość, które w zaproponowanych rozwiązaniach równoważnych nie powinny być mniejsze od opisanych w dokumentach postępowania dla danego rozwiązania, materiału, czy funkcji. Dokumenty mające na celu wykazanie równoważności stanowią element oferty opisujący oferowany przedmiot, a zatem nie podlegają uzupełnieniu. Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie ofert mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne.
9. Zamawiający wymaga aby Wykonawca udzielił na wykonany przedmiot zamówienia co najmniej 36 miesięcy rękojmi za wady i 36 miesięcy gwarancji jakościowej. Zrównuje się oba okresy. Jednocześnie wydłużenie tych okresów jest możliwe. W takim przypadku zadeklarowanie dłuższego okresu będzie powodować odpowiednią punktację w kryteriach oceny ofert
10. Zmawiający nie wymaga osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia.
11. Katalogi elektroniczne – Zamawiający nie wymaga złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych
12. Ponadto Zamawiający wymaga, aby odtworzenie nawierzchni dróg i ciągów komunikacyjnych po montażu elementów sieci, montaż znaków drogowych oraz montaż elementów uzbrojenia sieci zostały zrealizowane w sposób, który nie będzie utrudniał komunikacji osobom niepełnosprawnym i osobom z ograniczeniami poruszania się.
Wymagania związane z zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy
1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu aktualnych przepisów Kodeksu Pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia:
d) roboty ziemne
e) roboty przy budowie sieci wodociągowej
f) roboty przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.5.) Wartość części: 904769,30 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 570399,68 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 611310,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 570399,68 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo HYDRO-SERWIS Stanisław Mielewczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 770773674
7.3.3) Ulica: ul. Słupska 45
7.3.4) Miejscowość: Sierakowice , Rokity 57
7.3.5) Kod pocztowy: 83-340
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 570399,68 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 735230,81 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 881910,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 735230,81 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo HYDRO-SERWIS Stanisław Mielewczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 770773674
7.3.3) Ulica: ul. Słupska 45
7.3.4) Miejscowość: Sierakowice , Rokity 57
7.3.5) Kod pocztowy: 83-340
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 735230,81 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-05-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |