„Przebudowa ul. Dębowej w miejscowości Łagów - Etap I” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza

Gmina Zgorzelec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00176738
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00176738/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-25 13:50
Lokalizacja
Zgorzelec, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7d1c6694-cf96-11ec-9ed6-82024ae9c4d2
Identyfikator
6151808654
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie budowy autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00176738 z dnia 2022-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa ul. Dębowej w miejscowości Łagów - Etap I”
w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zgorzelec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821368

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 70

1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 75 7721412

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gmina.zgorzelec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gmina.zgorzelec.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_zgorzelec

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa ul. Dębowej w miejscowości Łagów - Etap I”
w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7d1c6694-cf96-11ec-9ed6-82024ae9c4d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00176738

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00041065/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa ul. Dębowej w Łagowie - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00149176/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WO.271.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie ul. Dębowej w miejscowości Łagów o długości odcinka drogi wynoszącym 724,50 mb w ramach, których przewiduje się wykonanie n/w robót:
→ Wykonanie powierzchni jezdni bitumicznej – 3710,00 m²
→ Wykonanie powierzchni zjazdów o nawierzchni bitumicznej – 135,00 m²
→ Wykonanie poboczy tłuczniowych – 557,00 m²
→ Na istniejącym cieku wodnym wykonanie obiektu inżynierskiego jako przepust z blachy falistej o kształcie i wymiarach odpowiadających istniejącemu obiektowi mostowego o długości 10,506 mb
→ Odwodnienie jezdni zachować jako istniejące za pomocą spadków poprzecznych i podłużnych na przyległe do jezdni w obrębie pasa drogowego tereny czynne biologicznie.
→ Wykonanie kanału technologicznego z rur PPØ110 wraz z wykonaniem kablowych studni rewizyjnych Ø600 typu ciężkiego z HDPE.
→ Wykonanie chodnika z kostki brukowej o gr.8 cm oddzielonego od strony jezdnej drogi gminnej krawężnikiem betonowym.
→ Wykonanie oświetlenia drogowego w ilości 26 szt. z opraw w technologii LED zamontowanych na słupach stalowych h- 6m z wysięgnikami
→ Wykonanie robót wykończeniowych w ramach których należy wykonać:
→ regulację istniejących studzienek kanalizacyjnych,
→ regulację istniejących zaworów wodociągowych i gazowych,
→ uzupełnienie poboczy niesortem kamiennym na grub. Średnio do 20 cm
→ bariero-poręczy BPS na obiekcie w rozstawie co 2,0 m
→ barier sprężystych SP-04 przed i za obiektem w rozstawie co 2,0m
→ balustrad U-11a
→ umocnienie skarp brukiem kamiennym 120/300 na betonie B10 grubości 20 cm
→ umocnienie dna brukiem kamiennym 120/300 na betonie B10 grubości 20 cm
→ wykonanie palisady z elementów betonowych Ø 15 cm i h=120 cm.
`→ oznakowanie drogi zgodnie z projektem
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji projektowej, w skład której wchodzą:
→ Projekt budowlano-wykonawczy
→ Projekt zagospodarowania terenu
→ Przedmiar robót
→ Specyfikacja Techniczna wykonania robót.
3. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia jest opisany poprzez wskazanie: znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeśli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych w stosunku opisanych w treści SWZ oraz załącznikach. Przez rozwiązanie równoważne Zamawiający rozumie takie rozwiązanie, które umożliwia uzyskanie założonego w opisie przedmiotu zamówienia efektu za pomocą innych rozwiązań technicznych.
W przypadku, gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Pzp należy je rozumieć jako przykładowe. Zamawiający zgodnie z art. 101 ustawy Pzp dopuszcza w każdym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanym w treści SWZ oraz załącznikach. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający, przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, w wysokości brutto: 1 857 003,00zł.
W przedmiotowym postępowaniu, do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 24maja 2022r., do godz. 10:00, wpłynęły 2 oferty złożone przez:
1. Usługi Remontowo-Budowlane i Transport Józef Michalik, Kościelniki Dolne 9, 59-800 Lubań na kwotę brutto 3 039 775,20zł
2. ABM ZGORZELEC I SP. Z O.O. SP.K, Jędrzychowice 113, 59-900 Zgorzelec na kwotę brutto 2 952 000,00zł
W związku z tym, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia i po przeanalizowaniu swoich możliwości finansowych Zamawiający stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty przeznaczonej na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2952000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3039775,20 PLN

2022-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane