Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5 – Remont konserwatorski elewacji budynku przy ul. Piotrkowskiej 102 w Łodzi

Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00177010
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00177010/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-25 14:37
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-44b4620d-b6b9-11ec-9f44-6e63702cb2f7
Identyfikator
7252132934
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneKonstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie windRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

Wykonawcy

1 przyznane

MICHAŁ SZYMCZYKSulejów, PL · lot 0
4 368 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00177010 z dnia 2022-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5 – Remont konserwatorski elewacji budynku przy ul. Piotrkowskiej 102 w Łodzi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364429563

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 175

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-447

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zim.uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zim.lodz.bip-e.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zim.lodz.bip-e.pl/zim/zamowienia-publiczne/12980,Rewitalizacja-Obszarowa-Centrum-Lodzi-Projekt-5-Remont-konserwatorski-elewacji-b.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5 – Remont konserwatorski elewacji budynku przy ul. Piotrkowskiej 102 w Łodzi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-44b4620d-b6b9-11ec-9f44-6e63702cb2f7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00177010

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025416/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – Projekt 5 – Remont konserwatorski elewacji budynku przy ul. Piotrkowskiej 102 w zakresie robót budowlanych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projektu 5 pn.: „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5” (nr: WND-RPLD.06.03.01-10-0001/17).

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający w dniu 22.05.2020 r. podpisał umowę nr 262.24/DZ/2020, której przedmiotem była realizacja inwestycji pn.: „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – Projekt 5 – Remont konserwatorski elewacji budynku przy ul. Piotrkowskiej 102 w systemie zaprojektuj i wybuduj”. W ramach realizacji umowy Wykonawca wykonał zakres prac obejmujący prace projektowe wraz
z uzyskaniem wszystkich koniecznych decyzji, uzgodnień. W dniu 25.10.2021 r. (...)Zamawiający Miasto Łódź (...) złożyło oświadczenie o odstąpieniu od Umowy, z uwagi na nie rozpoczęcie realizacji robót pomimo wezwań zarówno Inżyniera Kontraktu jak i Zamawiającego. (...). Mając na uwadze petycję przekazaną w dniu 03.03.2022 r. (...) przez najemców lokali użytkowych, w której wyrażają swój niepokój związany zaistniałą sytuacją (...)przyjęto, że Wykonawca zostanie wyłoniony w trybie negocjacji bez ogłoszenia (art. 301 ust. 1 pkt 3), który skróci czas w stosunku do terminów trybu konkurencyjnego, którym jest tryb podstawowy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZIM-DZ.2621.11.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 767660347,50 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2183578,63 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont konserwatorski elewacji budynku przy ul. Piotrkowskiej 102 w Łodzi.
Zakres zamówienia:
Wykonanie wszystkich prac polegających na renowacji elewacji budynku
przy ul. Piotrkowskiej 102 od strony podwórza wraz z zagospodarowaniem terenu, wg projektów stanowiących załączniki do opisu przedmiotu zamówienia z wyłączeniem prac opisanych w „Karcie optymalizacji projektu budowlanego i wykonawczego” dla zadania 1 i 2, w zakresie przebudowy istniejącego ciepłociągu zlokalizowanego na elewacji budynku oraz budowy doziemnej instalacji kanalizacji deszczowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44000000-0 - Konstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45313100-5 - Instalowanie wind

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4368000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6059400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4368000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MICHAŁ SZYMCZYK ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7710001024

7.3.3) Ulica: ul. Zamkowa 14

7.3.4) Miejscowość: Sulejów

7.3.5) Kod pocztowy: 97-330

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4368000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Termin Zakończenia Realizacji Inwestycji Strony ustalają na 12 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, tj. do dnia 23.05.2023 r.
2022-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane