Kontynuacja inwestycji pn.: „Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Nowa Wieś”

GMINA GRUDZIĄDZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00178542
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00178542/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-26 12:24
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-24071e22-a6aa-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
8762313291
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwemRoboty budowlaneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00178542 z dnia 2022-05-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kontynuacja inwestycji pn.: „Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Nowa Wieś”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRUDZIĄDZ

1.3.) Oddział zamawiającego: stanowisko ds. zamówień publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118626

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. J. Wybickiego 38

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@grudziadz.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grudziadz.lo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.grudziadz.lo.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kontynuacja inwestycji pn.: „Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Nowa Wieś”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-24071e22-a6aa-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00178542

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016068/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Nowa Wieś

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00091017/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.8.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2926829,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dokończenie budowy budynku sali gimnastycznej wraz z zapleczem dla Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.
Projekt przewiduje realizację zespołu złożonego z sali gimnastycznej
o wymiarach 15 x 25 m z widownią na 42 miejsca siedzące, częścią socjalną, pom. obsługowymi (magazyny, pom. sanitarne, komunikacyjne), łącznikiem oraz
z 4 pomieszczeniami do nauki. Zespół przeznaczony do obsługi młodzieży szkolnej. Sala gimnastyczna parterowa, pozostałe części obiektu - zaplecze jednokondygnacyjne bez podpiwniczenia, część zawierająca pomieszczenia do nauki, trybunę i pom. techniczne - dwukondygnacyjne.
Zakres robót w ramach zamówienia przewiduje przejęcie przez Wykonawcę budynku wykonanego w stanie „surowym otwartym”. W chwili obecnej wykonane są roboty murarskie, żelbetowe oraz konstrukcja wraz z pokryciem dachu, obróbką blacharską oraz orynnowaniem.
Plac budowy w takim stanie zostanie przekazany kolejnemu Wykonawcy. Zakres konieczny do wykonania w ramach umowy:
1. Stolarka okienna oraz drzwiowa.
2. Tynki wewnętrzne oraz posadzki wraz z izolacją termiczną oraz przeciwwilgociową.
3. Instalacje elektryczne i teletechniczne:
a) oświetlenia;
b) gniazd elektrycznych;
c) instalacja odgromowa;
d) instalacja uziemiająca.
4. Instalacje sanitarne:
a) wentylacja mechaniczna;
b) klimatyzacja;
c) centralne ogrzewanie (aparaty grzewczo – wentylacyjne na sali gimnastycznej);
d) instalacja wodociągowa;
e) instalacja kanalizacji sanitarnej;
f) instalacja hydrantowa.
5. Szyb wraz z windą osobową w celu zapewnienia dostępności architektonicznej obiektu dla osób niepełnosprawnych.
6. Dostawa i montaż wyposażenia sportowego, sanitarnego, gospodarczego oraz administracyjnego.
7. Ocena stanu technicznego, konserwacja oraz ewentualne naprawy zdemontowanych urządzeń zabawowych wraz z montażem.
8. Zbiornik retencyjny wraz z niezbędną instalacją.
9. Przebudowa drogi dojazdowej (część ul. Szkolnej) wraz z budową miejsc postojowych.
10. Przyłącze gazowe od granicy działki (od ul. Grudziądzkiej) do pomieszczenia kotłowni zlokalizowanej w istniejącym budynku szkoły.
11. Remont istniejącej kotłowni wraz z wymianą kotłów na gazowe.
12. Ciepłociąg od kotłowni do budynku sali gimnastycznej.
13. Przyłącze wodociągowe od sieci do budynku sali gimnastycznej.
14. Ogrodzenie terenu szkoły z paneli ogrodzeniowych systemowych oraz ogrodzenie placu zabaw.
15. Nadmurowanie wieńca (występującego w poz. 9.6. – części konstrukcyjnej) do wysokości pokrycia dachowego.
16. Izolacja termiczna ścian zewnętrznych wraz z wyprawą cienkowarstwową malowaną elewacyjną farbą silikonową.
Szczegółowy opis oraz zakres przedmiotu zamówienia zawarty został
w projekcie budowlanym – wykonawczym, SST, przedmiarach, uzgodnieniach oraz w pozostałej dokumentacji będącej załącznikami do SWZ. Opublikowane
w zakładce przedmiotowego postępowania przedmiary mają wyłącznie charakter pomocniczy. Wszystkie roboty budowlane w ramach przedmiotowego zamówienia należy wykonać zgodnie z projektami branżowymi oraz SSTW i OR.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę. którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia kwotę 3.600.00,00 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta, której cena wyniosła 7.777.290,00 zł brutto. W związku z powyższym Zamawiający był zobowiązany unieważnić postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7777290,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7777290,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-05-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane