„Przebudowa, rozbudowa, remont (konserwacja i restauracja) zabytkowego budynku Domu Ludowego oraz przebudowa budynku Centrum Kultury w Markowej – etap I”

GMINA MARKOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00179206
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00179206/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-26 14:27
Lokalizacja
Markowa, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2688b50e-cd25-11ec-aa46-6a814e8de928
Identyfikator
8151634385
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanychRemont starych budynkówPrzebudowa budynków

Wykonawcy

1 przyznane

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00179206 z dnia 2022-05-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa, rozbudowa, remont (konserwacja i restauracja) zabytkowego budynku Domu Ludowego oraz przebudowa budynku Centrum Kultury w Markowej – etap I”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MARKOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581809

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1399

1.5.2.) Miejscowość: Markowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-120

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 17 226 53 52

1.5.8.) Numer faksu: 17 226 56 57

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@markowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://markowa.biuletyn.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa, rozbudowa, remont (konserwacja i restauracja) zabytkowego budynku Domu Ludowego oraz przebudowa budynku Centrum Kultury w Markowej – etap I”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2688b50e-cd25-11ec-aa46-6a814e8de928

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00179206

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00003612/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa, rozbudowa i remont (konserwacja i restauracja) zabytkowego Domu Ludowego oraz przebudowa budynku Centrum Kultury w Markowej - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00147851/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia:
1) Wykonanie łącznika między Domem Ludowym a Centrum Kultury wraz z robotami towarzyszącymi i wykończeniowymi – rozbudowa o konstrukcji tradycyjnej, ściany murowane, fundamenty żelbetowe, dach konstrukcji drewnianej, jednospadowy, kryty blachodachówką,
2) Wykonanie dźwigu osobowego łączącego planowaną rozbudowę z istniejącym Centrum Kultury wraz z robotami towarzyszącymi i wykończeniowymi – winda o samodzielnej konstrukcji w postaci klatki żelbetowej, posadowionej na osobnym fundamencie, oddylatowanym od części istniejących i projektowanych fundamentów,
3) Przebudowa budynku Centrum Kultury (ze względu na budowę łącznika między budynkami) na poziomie parteru i piętra polegająca na modyfikacji układu funkcjonalnego pomieszczeń i dostosowanie go do projektowanego łącznika:
a) parter:
- wykonanie otworu drzwiowego w miejscu istniejącego okna,
- wykonanie WC dla niepełnosprawnych w miejscu istniejącego pomieszczenia gospodarczego wraz z wykonaniem instalacji wewnętrznych, wszystkimi robotami wykończeniowymi i białym montażem (pomieszczenie ma być gotowe do użytkowania),
- podział istniejącego WC dla niepełnosprawnych na dwa pomieszczenia: pomieszczenie porządkowe i korytarz łączący Centrum Kultury z planowanym łącznikiem wraz z robotami wykończeniowymi (pomieszczenia mają być gotowe do użytkowania),
b) piętro – istniejący magazyn w całości wykonać z przeznaczeniem na przedsionek prowadzący do windy (pomieszczenie ma być gotowe do użytkowania).
4) Wykonanie wyprowadzenia instalacji wewnętrznych z budynku Centrum Kultury przebiegających przez łącznik z przeznaczeniem dla Domu Ludowego (instalacja wodociągowa: wody zimnej, cwu i cyrkulacyjnej oraz instalacji co
5) Roboty budowalne, remontowe i konserwatorskie w budynku zabytkowego Domu Ludowego, w tym:
a) Roboty przy fundamentach: oczyszczenie, osuszenie, podbicie istniejących fundamentów, wykonanie izolacji pionowej i poziomej, wraz z wykonaniem opaski budynku i niezbędnymi robotami ziemnymi,
b) Rozbiórka schodów żelbetowych zewnętrznych z tyłu budynku,
c) Roboty przy ścianach zewnętrznych budynku (bez wykonywania elewacji zewnętrznej i tynków wewnętrznych), w tym:
- Zamurowanie otworów,
- Wykonanie nowych otworów,
- Wykonanie przesklepień otworów,
- Ułożenie nadproży,
- Uzupełnianie ścian,
- Wykonanie wieńców.
d) Roboty przy dachu budynku:
- Rozbiórka konstrukcji dachu z zastrzeżeniem, iż belki drewniane z konstrukcji dachu nadające się do ponownego użytku przeznaczone są do ponownego wbudowania,
- Rozbiórka pokrycia dachu Rozbiórka pokrycia dachu z zastrzeżeniem, iż dachówka nadająca się do ponownego użytku przeznaczona jest do ponownego wbudowania w maksymalnym stopniu,
- Rozbiórka okuć i obróbek blacharskich dachu,
- Wykonanie nowej konstrukcji dachu (z ponownym wbudowaniem elementów z rozebranej konstrukcji dachu),
- Wykonanie nowego pokrycia dachu z dachówki ceramicznej,
- Wykonanie obróbek blacharskich dachu oraz okapu z wykończeniem podbitką drewnianą,
- Roboty przy kominach,
e) Rozbiórka posadzek w budynku (bez wykonywania nowych posadzek),
f) Rozbiórka istniejących i wykonanie nowych stropów w budynku z zastrzeżeniem iż belki drewniane stropów nadające się do ponownego użytku przeznaczone są do ponownego wbudowania,
g) Demontaż, konserwacja, restauracja, odtwarzanie i montaż stolarki okiennej wraz z wykonaniem okuć zewnętrznych (parapetów) oraz stolarki drzwiowej zewnętrznej (bez wykonywania stolarki wewnętrznej).
6) Uzyskanie na rzecz i w imieniu Zamawiającego odbioru prac przez służby konserwatorskie przy budynku zabytkowym.
7) Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie na rzecz i w imieniu Zamawiającego jeżeli będzie wymagane.
8) Sporządzenie pisemnej inwentaryzacji (opisowej oraz fotograficznej) wykonanych robót przy obiekcie zabytkowym (w dwóch egzemplarzach wydruku oraz w wersji elektronicznej - płyta CD).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych

45262690-4 - Remont starych budynków

45262700-8 - Przebudowa budynków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

2022-05-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane