Rozbiórka starego budynku OSP i budynku przychodni oraz budowa budynku komisariatu policji oraz budynku przychodni
Gmina Miejska Łeba
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00179330
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00179330/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-26 14:55
- Lokalizacja
- Łeba, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a91e5ad7-a105-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 8411624019
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00179330 z dnia 2022-05-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka starego budynku OSP i budynku przychodni oraz
budowa budynku komisariatu policji oraz budynku przychodni
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Łeba
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979743
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kościuszki 90
1.5.2.) Miejscowość: Łeba
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-300
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 59 8661 510
1.5.8.) Numer faksu: 59 8661 337
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@leba.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://leba.um.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/leba1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbiórka starego budynku OSP i budynku przychodni orazbudowa budynku komisariatu policji oraz budynku przychodni
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a91e5ad7-a105-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00179330
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00010299/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Rozbudowa budynku OSP w Łebie - etap III adaptacja części pomieszczeń na komisariat policji oraz przychodnię (punkt medyczny)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00084064/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.16.2022.IM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3000000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Prace należy wykonać na podstawie dokumentacji projektowej pn. „Przebudowa i rozbudowa
budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebie i rozbiórka garaży, rozbiórka starego budynku OSP
(nr ewid.1132) oraz budynku przychodni (nr ewid. 251), budowa budynku komisariatu Policji oraz
budynku przychodni – punkt medyczny wraz z montażem ogrodzenia ze szlabanem wjazdowym
i furtką, elementów małej architektury (pylony informacyjne, maszt flagowy) oraz przebudowa
istniejących przyłączy i przyłączenie obiektów do sieci zewnętrznych”, wykonanej przez plan 3D
Adrian Bogutczak, 90-731 Łódź, ul. Wólczańska 19 stanowiącej załącznik nr 8 do niniejszej SWZ
3. Szczegółowy zakres w/w prac do wykonania, określony został w dokumentacji projektowej
budowlanej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, które stanowią załącznik nr 8
SWZ. Dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz opis
przedmiotu zamówienia znajdujący się w SWZ obejmują całość zadania inwestycyjnego.
W przypadku wystąpienia w którejkolwiek pozycji przedmiotu zamówienia nazw własnych
Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych.
Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie wbudowanie rozwiązań równoważnych
polegających na zastosowaniu innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji
projektowej pod warunkiem zapewnienia wszystkich parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga, zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp złożenia
stosownych dokumentów, uwiarygodniających równoważność tych materiałów i urządzeń. Złożone
ww. dokumenty będą podlegały ocenie przez autora dokumentacji projektowej, który sporządzi
stosowną opinię. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu
oferty lub jej odrzuceniu z powodu „nierównoważności” zaproponowanych rozwiązań
równoważnych. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu
innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały
i urządzenia zaproponowane w dokumentacji projektowej. Pod pojęciem „parametry” rozumie się
funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, rodzaj materiału, kształt, wielkość,
bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz pozostałe parametry przypisane poszczególnym materiałom
i urządzeniom w Dokumentacji projektowej. Dopisuje się wyraz „lub równoważny” do wszystkich
nazw, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia wskazanych w Dokumentacji projektowej.
Wszystkie zapisy SWZ należy rozpatrywać łącznie z opisem technicznym zawartym
w Dokumentacji projektowej. W sytuacji, gdy wymagania w SWZ przekraczają wymagania zawarte
w normach zastosowanie mają postanowienia zawarte w SWZ.
Załączone do SWZ przedmiary robót nie są obowiązujące i stanowią jedynie materiał
pomocniczy dla Wykonawcy, który w celu opracowania oferty winien opracować własny
przedmiar robót opierając się na projekcie dokumentacji budowlanej. Zasilanie terenu budowy w energię elektryczną i wodę oraz odbiór odpadów i nieczystości
Wykonawca zobowiązany będzie wykonać na własny koszt i własnym staraniem. W przypadku
korzystania z przyłączy Zamawiającego Wykonawca jest zobowiązany przed rozpoczęciem robót
zamontować własne liczniki na każdym punkcie poboru wody oraz energii elektrycznej,
udokumentować ich odczyt oraz przekazać Zamawiającemu.
Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć materiały rozbiórkowe w taki sposób, aby mogły one być
wykorzystane do ponownego wykorzystania. W szczególności dotyczy to krawężników, kostki
drogowej, płytek, oznakowania drogowego. Wykonawca ma obowiązek zdać powstały materiał
protokolarnie z uwzględnieniem jego rodzaju i ilości. Przed utylizacją jakiegokolwiek materiału
rozbiórkowego należy zwrócić się do Zamawiającego z zapytaniem, czy nie jest on potrzebny do
ponownego wykorzystania.
Wykonawca ma obowiązek wykonania i zamontowania 1 tablicy informacyjnej w ciągu 3 tygodni od
rozpoczęcia robót budowlanych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego
Wykonawca zapewni obsługę budowy: kierownika budowy w branży konstrukcyjno-budowlanej
oraz kierowników robót we właściwych branżach.
Wykonawca ma obowiązek wybudowania zjazdu na ul. Zawiszy Czarnego oraz zjazdu na
ul. 10 Marca (połączenie powierzchni pieszo-jezdnych objętych dokumentacją projektową
z jezdnią). Zamawiający oświadcza, że posiada prawo do dysponowanie nieruchomością na cele
budowlane dla dz. nr 158/10, 163/7, 188/2 obr. 0001 Łeba, nieobjętych dokumentacją projektową, na których Wykonawca ma wykonać roboty budowlane związane z budową zjazdów.
Zmianie ulega lokalizacja skrzynki gazowej (lokalizacja zgodnie z Zał. 9 do SWZ). Wykonawca ma
obowiązek zmiany przebiegu zewnętrznej instalacji gazowej doprowadzającej gaz do budynku
OSP (przepięcie instalacji z dotychczasowej skrzynki do nowej) oraz doprowadzić gaz do
budynków objętych dokumentacją projektową (osobna instalacja zewnętrzna dla każdego
z budynków) z nowej skrzynki gazowej.
Wykonawca ma obowiązek wykonania zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej od studni S2 do
studni S1 i następnie do studni we wschodniej części dz. nr 147/2 – od strony ul. Pocztowej
(zgodnie z zał. 10 do SWZ).
Wykonawca ma obowiązek podłączenia budynku OSP oraz budynków objętych dokumentacją
projektową (Komisariat Policji oraz przychodnia) do nowej skrzynki ZK (budowa złącza w trakcie
wykonywania przez Energa Operator S.A.).
Wszelkie prace związane z przełożeniem sieci wodociągowej oraz hydrantu podlegają zgłoszeniu
Spółce Wodociągowej „Łeba-Wicko” oraz odbiorowi przez Spółkę Wodociągową przez zakryciem.
Na okoliczność odbioru zostanie sporządzony protokół odbioru.
Wykonawca ma obowiązek wykonania budynku z pustaków ceramicznych o parametrach
zgodnych z dokumentacją.
W zakresie wyposażenia Wykonawca ma obowiązek wykonania białego montażu (montaż
umywalek, sedesów, pisuarów, brodzików i innych elementów ceramicznych oraz armatury
kończącej instalacje ciepłej i zimnej wody) oraz zlewozmywaków (Wykonawca nie ma obowiązku
wyposażenia obiektów w kuchenkę dwupalnikową elektryczną, lodówkę, szafki stojące i wiszące,
kosz na odpadki, stolik, krzesła itp.)
Wykonawca ma obowiązek dostawy i montażu agregatu prądotwórczego dla istniejącego budynku
OSP (nr ewid. 1265) oraz podłączenie do wewnętrznej instalacji elektrycznej w budynku (poprzez
rozdzielnicę na zewnątrz budynku).
Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć na czas budowy i wykorzystać wszystkie urządzenia
znajdujące się w istniejącej kotłowni w starym budynku OSP i wykorzystać w nowej kotłowni
w budynku przychodni;
Wykonawca ma obowiązek uzyskać decyzję pozwolenia na użytkowanie, wydaną przez właściwy
terenowo organ Nadzoru Budowlanego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5899080,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7493482,30 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5899080,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EL-TEAM Tomasz Kosiński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 361767667
7.3.3) Ulica: Wrzeście
7.3.4) Miejscowość: Wicko
7.3.5) Kod pocztowy: 84-352
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5899080,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 315 dni
| 2022-05-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |