Wykonanie systemu klimatyzacji w budynku G-35 w formie zaprojektuj i wybuduj.
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Nowych Syntez Chemicznych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00181532
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00181532/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-27 09:02
- Lokalizacja
- Puławy, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-611e18d5-b703-11ec-9f44-6e63702cb2f7
- Identyfikator
- 7160002098
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00181532 z dnia 2022-05-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie systemu klimatyzacji w budynku G-35 w formie zaprojektuj i wybuduj.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Nowych Syntez Chemicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000041619
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego
1.5.2.) Miejscowość: Puławy
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-110
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.7.) Numer telefonu: (81) 473 14 00
1.5.8.) Numer faksu: (81) 473 14 10
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ins.lukasiewicz.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ins.lukasiewicz.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ins.lukasiewicz.gov.pl/BIP/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Badania i rozwój
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie systemu klimatyzacji w budynku G-35 w formie zaprojektuj i wybuduj.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-611e18d5-b703-11ec-9f44-6e63702cb2f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00181532
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00114897/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INS/TW-6/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie systemu klimatyzacji w budynku G – 35 w formie zaprojektuj i wybuduj. Miejsce realizacji zamówienia: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13A, 24 – 110 Puławy. Zakres zamówienia obejmuje :
1. Wykonanie przez Wykonawcę i uzgodnienie z Zamawiającym koncepcji budowlanej wraz z doborem układu klimatyzacji obejmującej:
• dobór jednostek wewnętrznych i zewnętrznych,
• podanie proponowanych modeli urządzeń,
• przebieg tras freonowych i skroplin,
• podanie wytycznych elektrycznych Zamawiającemu w celu przygotowania instalacji elektrycznych na obiekcie
2. Wykonanie projektu budowlano – wykonawczego, specyfikacji technicznej odbioru robót budowalnych zgodnie z zatwierdzoną koncepcją, kosztorys i przedmiar robót.
3. Wykonanie robót budowlanych wielobranżowych zgodnie
z opracowaną i zatwierdzoną dokumentacją projektową przez zamawiającego w zakresie:
• wykonanie robót elektrycznych w zakresie instalacji komunikacji pomiędzy urządzeniami,
• montaż i konfiguracja sterownika centralnego obsługującego wszystkie zainstalowane urządzenia,
• instalacja sterowników miejscowych (przewodowych
i bezprzewodowych) w poszczególnych pomieszczeniach zgodnie z zapotrzebowaniem zamawiającego,
• montaż konstrukcji wsporczej pod agregat,
• wykonanie instalacji freonowych,
• wykonanie instalacji odprowadzenia skroplin (grawitacyjnie lub za pomocą pompek skroplin),
• montaż urządzeń wewnętrznych i zewnętrznych,
• wykonanie przebić i przewiertów w ścianach i stropach,
• wykonanie prób szczelności,
• wykonanie prac budowlanych po montażu,
• wykonanie dokumentacji powykonawczej.
Wykonanie instalacji elektrycznej zasilającej urządzenia zostanie wykonane siłami własnymi przez zamawiającego zgodnie z wytycznymi Wykonawcy zadania.
Wykonawca musi uwzględnić w ofercie wykonanie przeglądów gwarancyjnych wykonanych układów klimatyzacyjnych zgodnie z przepisami prawa i warunkami gwarancji określonej przez producenta urządzeń. Zakres przeglądów powinien uwzględniać konserwację, serwis, czyszczenie oraz badanie szczelności układu nie rzadziej niż co 6 miesięcy przed rozpoczęciem sezonu letniego i po zakończeniu lub częściej jeśli zaleca tego producent urządzenia. Po wykonaniu przeglądu Zamawiający wymaga wystawienia protokołu z przeglądu dla każdego urządzenia osobno. Przeglądy powinny być wykonywane przez firmę i przedstawicieli firmy posiadających odpowiednie przeszkolenie, uprawnienia i kwalifikacje. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ – Program funkcjonalno – użytkowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45331230-7 - Instalowanie urządzeń chłodzących
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 253380,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 323490,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 264499,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AIR Construction Sp. z o.o. Sp. k
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521-37-13-560
7.3.3) Ulica: Plac Europejski 3/73
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-844
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 264499,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
| 2022-05-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |