4WOG.1200.2712.26.2022 Remont ścianki wspinaczkowej na obiekcie trenażera wysokościowego na terenie kompleksu wojskowego w Lublińcu.
4 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00182483
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00182483/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-27 12:11
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0ceb1cfb-dce1-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6312541341
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00182483 z dnia 2022-05-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
4WOG.1200.2712.26.2022 Remont ścianki wspinaczkowej na obiekcie trenażera wysokościowego na terenie kompleksu wojskowego w Lublińcu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: 4 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240763798
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Generała Władysława Andersa 47
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-121
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 4wog.zamowieniapubliczne@ron.mil.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://4wog.wp.mil.pl/pl/bip/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Jednostka Wojskowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
4WOG.1200.2712.26.2022 Remont ścianki wspinaczkowej na obiekcie trenażera wysokościowego na terenie kompleksu wojskowego w Lublińcu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ceb1cfb-dce1-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00182483
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00041063/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.31 K-3155 Lubliniec; Remont ścianki wspinaczkowej na obiekcie trenażera wysokościowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie zostało przeprowadzone w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy Pzp. tj. Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie ofert zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
W dniu 11.03.2022r. nastąpiło otwarcie ofert w procedurze nr 4WOG.1200.2712.9.2022 o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, na podstawie art. 275 pkt. 1 ustawy Pzp. W przedmiotowym postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta na część pn.”Remont ścianki wspinaczkowej na obiekcie trenażera wysokościowego na terenie kompleksu wojskowego w Lublińcu”. W związku z powyższym zaistniała przesłanka do zastosowania procedury trybu zamówienia z wolnej ręki.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: 4WOG.1200.2712.9.2022
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 4WOG.1200.2712.26.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu ścianki wspinaczkowej na obiekcie trenażera wysokościowego na terenie kompleksu wojskowego w Lublińcu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót oraz przedmiary robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
37535291-3 - Ścianki do wspinania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Marcin SOSNOWSKI F.U.H. „Serwis Urządzeń”, ul. Jana Cebulskiego, nr 9A, 42-700 Lubliniec, na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w przedmiotowym postępowaniu powołała się na doświadczenie podmiotu trzeciego.Po weryfikacji wykazu robót, Komisja stwierdziła, iż roboty nie zostały wykonane przez firmę, na której zasoby firma Marcin SOSNOWSKI F.U.H. „Serwis Urządzeń” się powoływała. Wykonawca złożył wykaz robót, w którym zawarł roboty wykonane przez firmę Art Rocher, jako udostępniającego zasoby, w okresie od 12.01.2021 do 18.02.2021. Dane pobrane z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wskazują, iż firma Art Rocher Nicolas Zborowski rozpoczęła działalność w dniu 04.05.2022 r.
W związku z tym Wykonawca został wezwany w dniu 13.05.2022r. do złożenia wyjaśnień dotyczących wykazu robót złożonego na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca odpowiedział na wezwanie przedstawiając oświadczenie Wykonawcy udostępniającego zdolność techniczną (podwykonawcy). Na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, przedłożone zostały referencje innej firmy, która zawiesiła działalność od marca 2022. W związku z powyższym Wykonawca, zaproszony do negocjacji został wezwany w dniu 20.05.2022 r. do uzupełnienia podmiotowych środków dowodowych, na które przesłał wiadomość, iż nie jest w stanie potwierdzić spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie, ponieważ prowadzone negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
| 2022-05-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |