Budowa dróg dla rozwinięcia zbiorowego transportu publicznego i poprawy jakości życia mieszkańców

Gmina Łubianka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00182641
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00182641/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-27 12:45
Lokalizacja
Łubianka, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e1f92cb5-c15f-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
8792630582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00182641 z dnia 2022-05-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg dla rozwinięcia zbiorowego transportu publicznego i poprawy jakości życia mieszkańców

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łubianka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118721

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 8

1.5.2.) Miejscowość: Łubianka

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-152

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lubianka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubianka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa dróg dla rozwinięcia zbiorowego transportu publicznego i poprawy jakości życia mieszkańców

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1f92cb5-c15f-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00182641

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027609/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Łubianka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00129885/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 5261672,53 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Część 1, tj. przebudowa dróg gminnych w miejscowości Łubianka, w tym 8 odcinków do których należą:
a) Ulice Podwojskiego, Szałwiowa i Lawendowa, w ramach prac przewidziano do realizacji II etapy. W ramach etapu I wykonana zostanie ulica Podwojskiego o szerokości 4 metry oraz poboczu 2x0,75 metra, w tym:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 2341 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni z kruszywa wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 2057 m2;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 3039 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 25 cm – min. 2836 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,8 kg/m2 – min. 2584 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC16W 50/70 o min. grubości 3 cm – 2584 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,5 kg/m2 – min. 2521 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC11S 50/70 o min. grubości 3 cm – 2521 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 537 m2;
• Wykonanie rowów odparowujących – 555 mb;
• Wykonanie przepustów drogowych o śr. 40 cm – 250 mb;
• Wykonanie ścianek czołowych o śr. 40 cm – 42 szt.;
• Wykonanie palisady drewnianej (kołek śr. 6 cm, L=100 cm, 12 szt.) – 28 kompletów;
• Montaż krawężnika 15x30x100 cm – 15 mb;
• Montaż krawężnika 15x22x100 cm – 21 mb;
• Obrzeże 8x30x100 cm – 9 mb;
• Kostka betonowa grubości 8 cm „2T” – 32 m2;
• Kostka betonowa grubości 8 cm „cegiełka” – 8 m2;
• Wykonanie oznakowania drogowego i progu zwalniającego– zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
W ramach wykonania drugiego etapu wykonane zostaną ulice Podwojskiego, Szałwiowa i Lawendowa o szerokości 4 metry oraz poboczu 2x0,75 metra, w tym:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 3072 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni z kruszywa wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 2125 m2;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 5046 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 25 cm – min. 4872 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,8 kg/m2 – min. 4437 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC16W 50/70 o min. grubości 3 cm – 4437 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,5 kg/m2 – min. 4346 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC11S 50/70 o min. grubości 3 cm – 4346 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 1051 m2;
• Wykonanie rowów odparowujących – 425 mb;
• Montaż krawężnika 15x30x100 cm – 20 mb;
• Montaż krawężnika 15x22x100 cm – 4 mb;
• Wykonanie nawierzchni z kostki betonowa grubości 8 cm – 48 m2;
• Montaż lampy hybrydowo – solarnej – 1 szt.;
• Wykonanie oznakowania drogowego i progu zwalniającego– zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6A do SWZ.
b) Ulice Dębowa i Jesionowa, w ramach przebudowy których należy wykonać drogę o szerokości 4 metry oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 1337 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni z kruszywa wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 1554 m2;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 1980 m2;
• Wykonanie stabilizacji gruntu cementem Rm 5,0MPa grub. 15 cm – min. 1980 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 20 cm – min. 1980 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 608 m2;
• Wykonanie rowów odparowujących – 270 mb;
• Wykonanie przepustów drogowych o śr. 50 cm – 44 mb;
• Wykonanie ścianek czołowych o śr. 50 cm – 16 szt.;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku gr. 50 cm – 240 m2;
• Ułożenie geowłókniny PP – 109 m2;
• Ułożenie płyt ażurowych – 109 m2;
• Ułożenie kostki betonowej 21x21x8 cm przepuszczalnej – 1980 m2;
• Ustawienie opornika 12x25x100 cm – 1045 mb;
• Wykonanie oznakowania drogowego pionowego oraz progu zwalniającego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6A do SWZ.
c) Ulice Aleja Jana Pawła II oraz Wiejska, w ramach przebudowy których należy wykonać drogę o szerokości 3,5 metra (z poszerzeniem do 5 metrów przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką) oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 830 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni z kruszywa wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 80 m3;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 2805 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 25 cm – min. 2540 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,8 kg/m2 – min. 1970 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC16W 50/70 o min. grubości 3 cm – 1970 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,5 kg/m2 – min. 1925 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC11S 50/70 o min. grubości 3 cm – 1925 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 615 m2;
• Wykonanie / odmulenie rowu na długości 175 mb;
• Wykonanie oznakowania drogowego i progu zwalniającego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6A do SWZ.
d) Ulica Łubinowa, w ramach przebudowy której należy wykonać drogę o szerokości 3,5 metra oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 430 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni z kruszywa wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 100 m3;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 1165 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 25 cm – min. 1165 m2;
• Wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej – min. 860 m2;
• Ustawienie opornika betonowego – 470 mb;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 305 m2;
• Wykonanie oznakowania drogowego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6A do SWZ.
e) Ulica Widokowa, w ramach przebudowy której należy wykonać drogę o szerokości 3,5 metra oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 717 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni z kruszywa wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 998 m2;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 1612 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 25 cm – min. 1552 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,8 kg/m2 – min. 1178 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC16W 50/70 o min. grubości 3 cm – 1178 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,5 kg/m2 – min. 1146 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC11S 50/70 o min. grubości 3 cm – 1146 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 360 m2;
• Wykonanie oznakowania drogowego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6A do SWZ.
f) Ulica Działkowa, w ramach przebudowy której należy wykonać drogę o szerokości 4 metry oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 486 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni z kruszywa wraz z wywozem do 5 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 480 m2;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 919 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 25 cm – min. 901 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,8 kg/m2 – min. 642 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC16W 50/70 o min. grubości 3 cm – 642 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,5 kg/m2 – min. 615 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC11S 50/70 o min. grubości 3 cm – 615 m2;
• Wykonanie nawierzchni zjazdów AC11S 50/70 o min. grubości 4 cm – 94 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 192 m2;
• Wykonanie dojść do posesji z KŁSM 0/31,5 – min. 18 m2;
• Odtworzenie i wyprofilowanie rowów – 110 mb;
• Wykonanie oznakowania drogowego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6A do SWZ.
{...} Dalsze informacje w Rozdziale 5 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.5.5.) Wartość części: 2995891,66 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Cześć 2, tj. przebudowa dróg gminnych w miejscowości Pigża, w tym 7 odcinków do których należą:
a) Ulice Liliowa i Przesmyk w miejscowości Pigża, w ramach przebudowy których należy wykonać drogę o szerokości 4 metrów oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 700 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni z kruszywa wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 160 m3;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 1441 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 25 cm – min. 1441 m2;
• Wykonanie nawierzchni z betonowej kostki z fugą dystansową gr 8 cm na podsypce cementowo – piaskowej o grubości 5 cm – min. 1073 m2;
• Wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej 2T gr 8 cm na podsypce cementowo – piaskowej o grubości 5 cm – min. 171 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 grubości 15 cm – min. 18 m2;
• Wykonanie rowu odwadniającego – 50 mb;
• Wykonanie oznakowania drogowego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6B do SWZ.
b) Ulice Kosmiczna i Bliska w miejscowości Pigża, w ramach przebudowy których należy wykonać drogę o szerokości od 3,5 do 5 metrów oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 1000 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni ze szlaki wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 80 m3;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 3020 m2;
• Wykonanie stabilizacji gruntu cementem C3/4 o grubości 15 cm – min. 2870 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 20 cm – min. 2720 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,8 kg/m2 – min. 2005 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC16W 50/70 o min. grubości 3 cm – 2005 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,5 kg/m2 – min. 1955 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC11S 50/70 o min. grubości 3 cm – 1955 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 750 m2;
• Wykonanie rowu odwadniającego – 195 mb;
• Wykonanie oznakowania drogowego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6B do SWZ.
c) Ulica Magnoliowa w miejscowości Pigża, w ramach przebudowy której należy wykonać drogę o szerokości 3,5 metra oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 625 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni ze szlaki wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 135 m3;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 1945 m2;
• Wykonanie stabilizacji gruntu cementem C3/4 o grubości 15 cm – min. 1856 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 20 cm – min. 1770 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,8 kg/m2 – min. 1360 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC16W 50/70 o min. grubości 3 cm – 1360 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,5 kg/m2 – min. 1327 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC11S 50/70 o min. grubości 3 cm – 1327 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 440 m2;
• Wykonanie rowu odwadniającego – 230 mb;
• Wykonanie oznakowania drogowego i progu zwalniającego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6B do SWZ.
d) Ulica Zagonowa w miejscowości Pigża, w ramach przebudowy której należy wykonać drogę o szerokości 3,5 metra oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 515 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni ze szlaki wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 100 m3;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 1366 m2;
• Wykonanie stabilizacji gruntu cementem C3/4 o grubości 15 cm – min. 1297 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 20 cm – min. 1128 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,8 kg/m2 – min. 996 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC16W 50/70 o min. grubości 3 cm – 996 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,5 kg/m2 – min. 973 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC11S 50/70 o min. grubości 3 cm – 973 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 255 m2;
• Wykonanie oznakowania drogowego i progu zwalniającego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6B do SWZ.
e) Ulica Chmielna w miejscowości Pigża, w ramach przebudowy której należy wykonać drogę o szerokości 3,5 metra oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 510 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni ze szlaki wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 160 m3;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 1989 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 25 cm – min. 1800 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,8 kg/m2 – min. 1180 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC16W 50/70 o min. grubości 3 cm – 1180 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,5 kg/m2 – min. 1145 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC11S 50/70 o min. grubości 3 cm – 1145 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 480 m2;
• Wykonanie rowu odparowującego – 400 mb;
• Wykonanie oznakowania drogowego i progu zwalniającego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6B do SWZ.
f) Ulice Krokusowa i Rumiankowa w miejscowości Pigża, w ramach przebudowy których należy wykonać drogę o szerokości 3,5 metra oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 2339 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni ze szlaki wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 2175 m2;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 4235 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 25 cm – min. 3781 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,8 kg/m2 – min. 2995 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC16W 50/70 o min. grubości 3 cm – 2995 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,5 kg/m2 – min. 2912 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC11S 50/70 o min. grubości 3 cm – 2912 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 1010 m2;
• Wykonanie rowu odparowującego – 458 mb;
• Wykonanie oznakowania drogowego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6B do SWZ.
g) Ulica Parkowa w miejscowości Pigża, w ramach przebudowy której należy wykonać drogę o zmiennej szerokości 3,5 do 5 metrów oraz pobocza o szerokości 2x0,75 metra, w tym następujące prace:
• Wykonanie robót ziemnych – min. 636 m3;
• Rozebranie istniejącej nawierzchni z kruszywa wraz z wywozem do 10 km w miejsce wskazane przez Inwestora – min. 925 m2;
• Wykonanie warstwy odsączającej z piasku o grubości 15 cm – min. 1253 m2;
• Wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5mm o grubości 25 cm – min. 1118 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,8 kg/m2 – min. 2144 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC16W 50/70 o min. grubości 3 cm – 867 m2;
• Wykonanie skropienia emulsją asfaltową C 60 B3 ZM 0,5 kg/m2 – min. 2092 m2;
• Wykonanie nawierzchni bitumicznej AC11S 50/70 o min. grubości 3 cm – 2092 m2;
• Wykonanie wyrównania istniejącej nawierzchni bitumicznej AC11W o min. grubości 4 cm – 1277 m2;
• Wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5 – min. 780 m2;
• Montaż krawężnika 15x30x100 cm – 20 mb;
• Montaż krawężnika 15x22x100 cm – 4 mb;
• Wykonanie nawierzchni z kostki betonowa grubości 8 cm – 48 m2;
• Ustawienie obrzeża 8x30x100 cm – 28 mb;
• Odtworzenie i wyprofilowanie rowów – 327 mb;
• Ustawienie lampy hybrydowo – solarnej – 1 szt.;
• Wykonanie oznakowania drogowego oraz progu zwalniającego – zgodnie z zapisami stałej organizacji ruchu.
Szczegółowy opis zakresu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej w tym: projekcie budowlanym, planie zagospodarowania terenu, stałej organizacji ruchu, przekrojach oraz SST – Załącznik nr 6B do SWZ.
UWAGI:
Zgodnie z projektem korytowanie należy wykonać dwuetapowo. Pierwszy etap to korytowanie do głębokości około 20 cm z odkopaniem materiału użytkowego w postaci gruzu, kruszyw łamanych, szlaki i przewiezienie zebranego materiału na miejsce wskazane przez Zamawiającego (zebrany materiał należy do Zamawiającego). Drugi etap to korytowanie do projektowanej rzędnej oraz szerokości.
Zamawiający NIE DOPUSZCZA możliwości zmniejszenia warstw nawierzchni bitumicznych poniżej określonych w projektach na wartości 3 cm oraz dla warstwy ścieralnej 3 cm. Łączna grubość warstwy masy bitumicznej to minimum 6 cm, może ona być zwiększona o 10%
W związku z faktem, że wiele indywidualnych zjazdów lokalizowanych jest również na działki niezabudowane, lokalizacja zjazdów będzie każdorazowo uzgadniana z Zamawiającym. W przypadku działek zabudowanych lokalizacja zjazdu ustalana będzie indywidualnie z właścicielami posesji.
[...] Dalsze informacje w Rozdziale 5 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.5.5.) Wartość części: 2265780,87 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w części 1 postępowania ofertą, z najniższą ceną jest oferta Wykonawcy TRANSBRUK Barczyńscy Sp. z o.o., którego oferta opiewa na kwotę 4 682 901,30 zł brutto. Kwota jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zadania wskazanego w części 1 postępowania to 2 900 000,00 zł brutto. Wobec czego Zamawiający nie dysponuje środkami umożliwiającymi zawarcie umowy na realizację robót budowlanych. Postępowanie w części 1 zostaje unieważnione.
Zamawiający zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy, unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4682901,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5412336,18 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w części 2 postępowania ofertą, z najniższą ceną jest oferta Wykonawcy TRANSBRUK Barczyńscy Sp. z o.o., którego oferta opiewa na kwotę 3 879 728,12 zł brutto. Kwota jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zadania wskazanego w części 2 postępowania to 2 100 000,00 zł brutto. Wobec czego Zamawiający nie dysponuje środkami umożliwiającymi zawarcie umowy na realizację robót budowlanych. Postępowanie w części 2 zostaje unieważnione.
Zamawiający zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy, unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3879728,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4833900,00 PLN

2022-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane