Uporządkowanie infrastruktury drogowej na terenie Gminy Chmielnik
Gmina Chmielnik
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00183197
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00183197/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-27 14:32
- Lokalizacja
- Chmielnik, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0068b937-ba3c-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 6572531581
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
5 przyznanych
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00183197 z dnia 2022-05-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Uporządkowanie infrastruktury drogowej na terenie Gminy Chmielnik
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chmielnik
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009745
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Kościuszki 7
1.5.2.) Miejscowość: Chmielnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-020
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@chmielnik.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chmielnik.com
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://chmielnik.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Uporządkowanie infrastruktury drogowej na terenie Gminy Chmielnik2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0068b937-ba3c-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00183197
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033219/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Uporządkowanie infrastruktury drogowej na terenie Gminy Chmielnik
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00120111/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Znak:IPS.271.9.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2526043,62 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 - Przebudowa drogi gminnej ul. Starobuska w ChmielnikuPrzedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi gminnej nr 316018 T ul. Starobuska w Chmielniku w km od 0+000 do km 0+244. Droga przebiega przez tereny typowej zwartej miejskiej zabudowy jednorodzinnej. Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na następujących działkach: Obręb – 0001 Obręb 1, działki nr ewid.: 1531-3, 1531-1, 1332-15, 1304-10, 1304-3, 1604-8. Projekt nie przewiduje poszerzenia istniejącego pasa drogowego. Wszystkie roboty wykonane zostaną w obrębie działki, której granice stanowią linie rozgraniczające drogi gminnej nr 316018T. Projekt zakłada w szczególności wykonanie następujących czynności w ramach robót budowlanych:
- Roboty przygotowawcze,
- Frezowanie wyrównawcze istniejącej nawierzchni jezdni,
- Rozbiórka niezbędnych nawierzchni, miejscowa wymiana i wzmocnienie podbudowy nawierzchni drogi,
- Wykonanie bitumicznej warstwy wyrównawczej,
- Wykonanie bitumicznej warstwy ścieralnej,
- Remont chodnika,
- Roboty związane z organizacją ruchu (oznakowanie pionowe, poziome, elementy bezpieczeństwa ruchu),
- Roboty wykończeniowe,
- Uporządkowanie terenu robót.
- inne niezbędne prace w celu kompleksowego zrealizowania przedmiotu zamówienia.
- wykonanie i zamontowanie tablic informacyjnych/promocyjnych zgodnie z założeniami Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.
UWAGA: W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest opracować i uzgodnić projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas robót
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oprócz SWZ zawiera:
- Załącznik nr 11.1 do SWZ Dokumentacja projektowa, STWiOR
- Załącznik nr 11.1 do SWZ przedmiar robót.
- Załącznik nr 4 do SWZ projekt umowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.5.) Wartość części: 495139,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
b) Budowa dojścia pełniącego funkcje dojazdu w msc. ŁugiInwestycja w swoim zakresie obejmuje budowę dojścia z funkcja dojazdu w msc. Ługi, gm. Chmielnik na odcinku od km 0+000,0 do km 0+280,0. Działki przeznaczone na budowę ww. inwestycji Jednostka ewidencyjna 260404_5 Chmielnik- obszar wiejski
Obręb 0014 Ługi dz. nr: 923; 764/2; 764/3; 775/4. Nawierzchnię jezdni drogi gminnej projektuje się o szerokości 3,0m. Po obu stronach dojścia, zaprojektowano pobocze z kruszywa łamanego o szerokości 0,75m.
W ramach inwestycji przewidziana jest budowa nawierzchni dojścia, budowa podbudowy, budowa poboczy oraz budowa drenażu francuskiego.
Parametry dojścia z funkcją dojazdu określone w dokumentacji projektowej:
Kategoria ruchu: KR 1
Prędkość projektowa: Vp =30 km/h
Projektowane zagospodarowanie terenu obejmuje:
- Budowę dojścia z funkcją dojazdu o szerokości nawierzchni 3,0m i długości około
280,0m,
- Budowę poboczy po obu stronach dojścia o szerokości 0,75m,
- Budowę zjazdów na działki sąsiadujące o nawierzchni z betonu asfaltowego,
- Budowę drenażu francuskiego,
- Zjazd z drogi gminnej
- inne roboty niezbędne do kompleksowego zrealizowania zadania inwestycyjnego.
- wykonanie i zamontowanie tablic informacyjnych/promocyjnych zgodnie z założeniami Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.
UWAGA: W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest opracować i uzgodnić projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas robót
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oprócz SWZ zawiera:
- Załącznik nr 11.2 do SWZ Dokumentacja projektowa, STWiOR
- Załącznik nr 11.2 do SWZ przedmiar robót.
- Załącznik nr 4 do SWZ projekt umowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.5.) Wartość części: 225129,51 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
c) Przebudowa drogi wewnętrznej w msc. Celiny NowePrzedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Celiny Nowe w km od 0+000 do km 0+360. Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na następujących działkach: Obręb – 0003 Celiny, działki nr ewid.: 77
W dokumentacji założono następujące parametry techniczne projektowanego odcinka drogi: Klasa funkcjonalno-użytkowa drogi – D; Prędkość projektowa – 30 km/h; Nośność/ kategoria ruchu – KR2; Przekrój poprzeczny – droga jednojezdniowa dwukierunkowa (1x2).
Projekt zakłada wykonanie następujących czynności w ramach robót budowlanych:
- Roboty przygotowawcze,
- Rozbiórka niezbędnych nawierzchni,
- Wykonanie bitumicznej warstwy wyrównawczej,
- Wykonanie bitumicznej warstwy wiążącej,
- Wykonanie bitumicznej warstwy ścieralnej,
- Budowę odwodnienia,
- Wykonanie pobocza,
- Roboty związane z organizacją ruchu (oznakowanie pionowe, poziome, elementy bezpieczeństwa ruchu),
- Roboty wykończeniowe,
- Uporządkowanie terenu robót.
- inne roboty niezbędne do kompleksowego zrealizowania zadania inwestycyjnego
- wykonanie i zamontowanie tablic informacyjnych/promocyjnych zgodnie z założeniami Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.
UWAGA: W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest opracować i uzgodnić projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas robót
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oprócz SWZ zawiera:
- Załącznik nr 11.3 do SWZ Dokumentacja projektowa, STWiOR
- Załącznik nr 11.3 do SWZ przedmiar robót.
- Załącznik nr 4 do SWZ projekt umowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112200-7 - Usuwanie powłoki gleby
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.5.) Wartość części: 237598,35 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
d) Przebudowa drogi gminnej Zrecze Duże – Zrecze MałePrzedmiotem zamówienia jest Przebudowa odcinka drogi gminnej nr Zrecze Duże – Zrecze Małe na odcinku od km 0+004 do km 0+344 mająca na celu zapewnienie poprawy bezpieczeństwa, widoczności i przepustowości przedmiotowej drogi. Zasadnicze roboty budowlane będą miały charakter liniowy i prowadzone będą na długości ok. 340mb.
W zakres inwestycji wchodzi w szczególności:
- przebudowa jezdni drogi gminnej na odcinku 340mb,
- wykonanie odwodnienia drogi w postaci spadków poprzecznych i ścieku przykrawędziowego,
- wykonanie umocnienia istniejących rowów płytami ażurowymi i korytkami betonowymi,
- przebudowa istniejących przepustów.
- przebudowa jezdni o nawierzchni asfaltowej;
- przebudowa zjazdów o nawierzchni z kruszywa;
- budowa ścieku typu trójkątnego.
- inne roboty niezbędne do prawidłowego zrealizowania przedmiotu zamówienia.
- wykonanie i zamontowanie tablic informacyjnych/promocyjnych zgodnie z założeniami Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.
UWAGA: W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest opracować i uzgodnić projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas robót
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oprócz SWZ zawiera:
- Załącznik nr 11.4 do SWZ Dokumentacja projektowa, STWiOR
- Załącznik nr 11.4 do SWZ przedmiar robót.
- Załącznik nr 4 do SWZ projekt umowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.5.) Wartość części: 1506565,94 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót w ramach zadaniapn. Uporządkowanie infrastruktury drogowej na terenie Gminy Chmielnik obejmujące roboty budowlane w ramach następujących odcinków dróg gminnych:
– Przebudowa drogi gminnej ul. Starobuska w Chmielniku
– Budowa dojścia pełniącego funkcje dojazdu w msc. Ługi
– Przebudowa drogi wewnętrznej w msc. Celiny Nowe
– Przebudowa drogi gminnej Zrecze Duże – Zrecze Małe
Opis w/w inwestycji podlegających nadzorowi został zawarty w niniejszej SWZ oraz:
Załączniki nr 11.1 – 11.4 do SWZ Dokumentacja projektowa, STWiOR
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera – Załącznik nr 2 do SWZ.
Do obowiązków Inspektora Nadzoru Inwestycyjnego należeć będzie w szczególności nadzór nad realizacją i wykonywaniem wszelkich czynności związanych z Inwestycją (roboty budowlane i montażowe) od rozpoczęcia prac przez głównego wykonawcę do zakończenia realizacji rzeczowej zadania jak również podczas czynności odbiorowych. Planowany termin rozpoczęcia robót budowlanych w ramach zadania Uporządkowanie infrastruktury drogowej na terenie Gminy Chmielnik czerwiec/lipiec 2022 oraz zakończenia realizacji robót budowlanych - do 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Przedmiot zamówienia obejmuje nadzór całego procesu inwestycyjnego dla robót w danej branży zgodnie z opracowaną dokumentacją; ustawą Prawo Budowlane (j.t. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351, z 2022r. poz. 88); Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 6 września 2021 r. w sprawie sposobu prowadzenia dzienników budowy, montażu i rozbiórki (Dz. U. 2021 poz. 1686) oraz umowy z wykonawcami robót budowlanych a w szczególności:
1) Reprezentowanie Inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności realizacji z projektem, warunkami pozwolenia na budowę, zgłoszeniem robót, umową, przepisami prawa, obowiązującymi normami państwowymi, wytycznymi branżowymi oraz zasadami wiedzy technicznej,
2) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu materiałów wadliwych i nie dopuszczonych do obrotu i stosowania,
3) sprawdzanie, odbiór (częściowy/końcowy) robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych, przewodów kominowych oraz udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazanie ich do użytkowania,
4) potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy i prawidłowości zafakturowania wykonanych robót oraz wytycznymi dotyczącymi rozliczania otrzymanych dofinansowań.
Szczegółowy opis zakresu usługi nadzoru inwestorskiego oprócz SWZ zawiera: - Załącznik nr 4a do SWZ projekt umowy – nadzór inwestorski
4.5.3.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
4.5.5.) Wartość części: 61610,82 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający – Gmina Chmielnik działając na podstawie art.255 pkt. 6) oraz art.260 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych ( Dz.U. z 2021 poz.1129 ze zm.) unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.Zgodnie z art.255 pkt 6) Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia gdyż postępowanie obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przedmiot zamówienia planowany jest do współfinansowania ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zgodnie z zapisami w/w programu Gmina Chmielnik musiała ogłosić postepowanie na wybór wykonawcy/wykonawców najpóźniej w miesiącu maju 2022r. aby nie stracić możliwości finansowania w zakresie zgodnym ze złożonym wnioskiem. Zamawiający wskazuje, że kontynuowanie niniejszego postępowania uniemożliwi zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy o wykonanie robót budowlanych bowiem nie wszystkie objęte wnioskiem zadania w zakresie budowy i przebudowy dróg gminnych są przedmiotem niniejszego postępowania.
W związku z tym, Zamawiający unieważnia postępowanie obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego - na podstawie art. 255 pkt. 6) Pzp.
| 2022-05-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |