Dostawa części i świadczenie usługi naprawy przewoźnego tomografu rentgenowskiego zoptymalizowanego do badań skał w warunkach laboratoryjnych i polowych the Geotek RXCT dla INiG-PIB
Instytut Nafty i Gazu- Pań stwowy Instytut Badawczy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00676356
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00676356/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-30 10:17
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-055bcf11-597a-43cc-87dd-713a668ed507
- Identyfikator
- 6750001277
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00676356 z dnia 2024-12-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa części i świadczenie usługi naprawy przewoźnego tomografu rentgenowskiego zoptymalizowanego do badań skał w warunkach laboratoryjnych i polowych the Geotek RXCT dla INiG-PIB
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Nafty i Gazu- Pań stwowy Instytut Badawczy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000023136
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lubicz
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-503
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@inig.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.inig.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nafty i gazu w ramach nauk przyrodniczych i technicznych SEKCJA
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa części i świadczenie usługi naprawy przewoźnego tomografu rentgenowskiego zoptymalizowanego do badań skał w warunkach laboratoryjnych i polowych the Geotek RXCT dla INiG-PIB2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-055bcf11-597a-43cc-87dd-713a668ed507
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00676356
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Naprawa może być wykonana tylko przez producenta tomografu firmę Geotek Ltd z siedzibą w Londynie. Urządzenie jest unikatowe, zostało zbudowane specjalnie do analizy rdzeni wiertniczych o długości do 1.5 m.
Geotek Ltd. na terenie Polski działa przez swojego wyłącznego przedstawiciela: Smart Solutions Sp. z o.o. Firma ta jako jedyna ma uprawnienia do uruchamiania i serwisowania tomografu RXCT w Polsce uzyskane od Państwowej Agencji Atomistyki.
Z uwagi na powyższe oraz z uwagi na fakt, że po dokonaniu naprawy sprzęt wymagać będzie kalibracji urządzenia przez serwis producenta tomografu oraz uaktualnienia (upgradu) oprogramowania producenta – nie jest możliwe przeprowadzenie wymiany uszkodzonej lampy przez inny podmiot.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ 2710-49/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa części i usługa naprawy przewoźnego tomografu rentgenowskiego zoptymalizowanego do badań skał w warunkach laboratoryjnych i polowych the Geotek RXCT, będącego w posiadaniu Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie.
Zamówienie polegać będzie na: dostawie i wymianie lampy rentgenowskiej Thermo Kevex 130 Kv X-ray Source w tomografie komputerowym RXCT firmy Geotek Ltd, przeprowadzeniu czynności niezbędnych dla uruchomienia aparatu, w tym: instalacji i kalibracji urządzenia oraz uaktualnienia (upgradu) oprogramowania, a także przeprowadzenia testów radiologicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 38580000-4 - Pozamedyczne urządzenia wykorzystujące promieniowanie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Smart Solutions Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 524-289-84-38
7.3.4) Miejscowość: Nadma
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 92297,66 EUR
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-20| 2024-12-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |