Rewitalizacja wieruszowskiego rynku

Gmina Wieruszów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00184559
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00184559/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-30 12:03
Lokalizacja
Wieruszów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d07b70f4-d029-11ec-9ed6-82024ae9c4d2
Identyfikator
9970135461
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00184559 z dnia 2022-05-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja wieruszowskiego rynku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wieruszów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855392

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1-7

1.5.2.) Miejscowość: Wieruszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@wieruszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wieruszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip3.wokiss.pl/wieruszowm/bip/zamowienia-publiczne.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja wieruszowskiego rynku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d07b70f4-d029-11ec-9ed6-82024ae9c4d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00184559

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037930/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Rewitalizacja płyty Rynku w Wieruszowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00152489/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZI.271.16.2022.ZC

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja wieruszowskiego Rynku, która obejmuje przebudowę ciągów komunikacyjnych, dla ruchu pieszego wraz z odwodnieniem, terenów zieleni, fontanny typu dryplaza, przebudowę pomnika, wprowadzenie elementów małej architektury, tj. min. ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych itp. Projekt przewiduje także przebudowę oświetlenia funkcjonalnego oraz dekoracyjnego. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia znajdują się w Projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 6 do SWZ) oraz w dokumentacji projektowej (Załącznik nr 7 do SWZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, zgodnie z posiadanymi środkami finansowymi, zamierzał przeznaczyć na realizację zadania 4.700.000,00 zł, natomiast oferta najwyżej ocenionego wykonawcy - Zakład Usługowo-Budowlany Alina Malik, z/s w Pieczyskach, wynosi 5 664 872,42 zł. Wobec faktu, że cena najwyżej ocenionej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania, zachodzi obligatoryjna przesłanka unieważnienia postępowania, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5664872,42 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6048205,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-05-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane