Adaptacja pomieszczeń I p. w budynku ŚUW w Katowicach przy ul. Damrota 16 na potrzeby Wydz. Spraw Obywatelskich

Śląski Urząd Wojewódzki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00185839
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00185839/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-31 08:33
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-711ca1af-bc9a-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
9541727830
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałeInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00185839 z dnia 2022-05-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja pomieszczeń I p. w budynku ŚUW w Katowicach przy ul. Damrota 16 na potrzeby Wydz. Spraw Obywatelskich

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Śląski Urząd Wojewódzki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514259

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 25

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-032

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniauw@katowice.uw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.katowice.uw.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Adaptacja pomieszczeń I p. w budynku ŚUW w Katowicach przy ul. Damrota 16 na potrzeby Wydz. Spraw Obywatelskich

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-711ca1af-bc9a-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00185839

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00079994/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wykonanie systemu klimatyzacji centralnej w budynku na Damrota 16 w Katowicach - etap III (parter i I piętro)

1.1.3 Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania wraz montażem nowego węzła cieplnego oraz dostosowaniem pomieszczenia stacji wymienników ciepła w budynku przy ul. Damrota 16 w Katowicach

1.1.4 Adaptacja I piętra budynku przy ul. Damrota 16 w Katowicach na cele obsługi cudzoziemców

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00124551/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BAI.272.19.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Adaptacja pomieszczeń I piętra w budynku ŚUW w Katowicach przy ul. Damrota 16 na potrzeby Wydziału Spraw Obywatelskich wraz z modernizacją stacji wymienników ciepła i instalacji CO oraz wykonaniem instalacji wentylacji, klimatyzacji, ciepła technologicznego

4.5.3.) Główny kod CPV: 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: „postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”.
W trakcie wyjaśniania rażąco niskiej ceny, Wykonawca Przedsiębiorstwo Budowlane „Fraktal” sp. z o.o. z siedzibą w Żywcu przy ul. Sienkiewicza 58, zwrócił uwagę Zamawiającemu, że swoją ofertę wykonał w oparciu o zamieszczoną na stronie MiniPortal dokumentację techniczną, która jak się okazało w zakresie modernizacji stacji wymienników ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania dla budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przy ul. Damrota 16, nie była kompletna.
Na stronie internetowej Zamawiającego znalazła się pełna wersja dokumentacji technicznej, lecz na stronie prowadzonego postępowania tzn. na MiniPortalu, na skutek błędu technicznego dokumentacja w w/w zakresie nie jest kompletna.
W postępowaniu złożono dwie oferty, przy czym drugą ofertę złożyła firma Termo Klima MK sp. z o.o. sp.j. ul. Tartaczna 12, 40-749 Katowice, która była autorem projektu modernizacji stacji wymienników ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania dla budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przy ul. Damrota 16. W związku z zaistniałą sytuacją oferty nie są porównywalne, ponieważ wykonawca - Przedsiębiorstwo Budowlane „Fraktal” sp. z o.o. z siedzibą w Żywcu przy ul. Sienkiewicza 58, nie posiadał pełnej wiedzy, jaki zakres prac należy wycenić.
Biorąc pod uwagę powyższe, Zamawiający, na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, unieważnia przedmiotowe postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

2022-05-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane