„ Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków realizowanych na terenie Gminy Dobryszyce ”

Gmina Dobryszyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00187242
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00187242/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-31 14:08
Lokalizacja
Dobryszyce, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-96d2824b-c6d3-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
7722259998
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00187242 z dnia 2022-05-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„ Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków realizowanych na terenie Gminy Dobryszyce ”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobryszyce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647977

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wolności 8

1.5.2.) Miejscowość: Dobryszyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-505

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44 681 11 93

1.5.8.) Numer faksu: 44 681 10 28

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@dobryszyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://dobryszyce.biuletyn.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://dobryszyce.biuletyn.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Umowy ramowej

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„ Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków realizowanych na terenie Gminy Dobryszyce ”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-96d2824b-c6d3-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00187242

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00038672/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków realizowanych na terenie Gminy Dobryszyce.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00138840/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną Umowa ramowa udzielana jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 311 ust. 1 pkt 2 ustawy w zw. z art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.1.5.2022

4.3.2.) Szacunkowa maksymalna wartość umowy ramowej (bez VAT): 761705,67

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków
realizowanych na terenie Gminy Dobryszyce.
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, polegające na dostawie, montażu i uruchomieniu
przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków ( PBOŚ) o przepustowości do 5 m3/d,
spełniających wymogi normy PN-EN 12566-3:2005+A2:2013 lub równoważnej.
Dostarczane urządzenia mają być kompletnymi, fabrycznie nowymi produktami.
W ramach zadania wykonanych zostanie:
● 24 przydomowych oczyszczalni o minimalnej przepustowości 0,75 m3/d – do obsługi
1-5 osób – Typ I,
● 5 przydomowych oczyszczalni o minimalnej przepustowości 1,30 m3/d – do obsługi
6-9 osób – Typ II.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz podstawowe ( parametry ) techniczne
projektowanych przydomowych oczyszczalni ścieków zostały określone w Projekcie
Budowlanym – Rozdział V do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający Gmina Dobryszyce na podstawie art. 253 ust. 2 i art. 260 ust. 2 informuje, iż działając zgodnie z art. 260 w związku z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm. ), na podstawie art. 255 pkt 3 unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie, a Zamawiający nie może tej kwoty zwiększyć.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 949871,19 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 949871,19 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie tj. do dnia 17.05.2022 r. godz. 9:00 wpłynęły 3 oferty:
1. Henryk Turlik, ul. Juliusza Słowackiego 164/168 lok. 12, 97-300 Piotrków Trybunalski za kwotę 630 621,00 zł;
2. Wielobranżowy Zakład Usługowy Sieradzki Andrzej, ul. Botaniczna 25A, 87-800 Włocławek za kwotę 696 180,00 zł;
3. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe KYUBI Paweł Kubiak, 98-100 Łask, Gorczyn 77 za kwotę 949 871,19 zł .

W niniejszym postępowaniu odrzucono oferty Wykonawców:
1) Henryk Turlik ul. Juliusza Słowackiego 164/168 lok. 12, 97-300 Piotrków Trybunalski.
Oferta podlega odrzuceniu gdyż została nieprawidłowo podpisana.
Na podstawie art. 226 ust.1 pkt 3) w związku z art. 63 ust. 2 w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych ( tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129, ze zm.), Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli jest niezgodna z przepisami ustawy. Przepis art. 63 ust. 2 ustawy Pzp zawiera dyspozycję dotyczącą składania ofert i oświadczenia , o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, w sposób określony szczegółowo w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów
elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie ( Dz. U. z 2020 r. poz. 2452 ). Informacje o tym zamawiający zapisał w pkt. 8 SWZ i w ogłoszeniu o zamówieniu.
Wykonawca złożył ofertę za pośrednictwem miniPotralu jednak nieprawidłowo opatrzył ją kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Plik pod nazwą „ Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków realizowanych na terenie Gminy Dobryszyce ” nie został podpisany, podpis Wykonawca złożył na formularzu zgłoszenia oferty/wniosku z ePUAP. Podsumowując, oferta złożona za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej powinna zostać opatrzona właściwym podpisem. Opatrzenie właściwym podpisem oferty ( lub paczki ) następuje przed czynnością jej zaszyfrowania. Złożenie podpisu jedynie w innym miejscu nie jest równoważne ze złożeniem podpisu pod ofertą.
2) Wielobranżowy Zakład Usługowy Sieradzki Andrzej ul. Botaniczna 25A, 87-800 Włocławek.
Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy Wielobranżowego Zakładu Usługowy Sieradzki Andrzej ul. Botaniczna 25A, 87-800 Włocławek na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp gdyż treść oferty jest niezgodna z warunkami zamówienia. Wykonawca powołując się na rozwiązania równoważne do opisywanych przez Zamawiającego nie wykazał, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.
2022-05-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - Umowa ramowa udzielana jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 311 ust. 1 pkt 2 ustawy w zw. z art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane