Budowa odwodnienia ul. Podgórnej i obszaru ul. Mostowej w Rogalinku
Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00187291
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00187291/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-31 14:18
- Lokalizacja
- Mosina, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-abef6b0d-b63c-11ec-9f44-6e63702cb2f7
- Identyfikator
- 7773154370
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00187291 z dnia 2022-05-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa odwodnienia ul. Podgórnej i obszaru ul. Mostowej w Rogalinku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258626
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. 20 Października 1
1.5.2.) Miejscowość: Mosina
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-050
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@mosina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mosina.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.mosina.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa odwodnienia ul. Podgórnej i obszaru ul. Mostowej w Rogalinku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-abef6b0d-b63c-11ec-9f44-6e63702cb2f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00187291
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00036253/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa odwodnienia ul. Podgórnej i obszaru ul. Mostowej w Rogalinku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00113487/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.2.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
a) Stan istniejący: Inwestycja zlokalizowana jest w województwie wielkopolskim, powiat poznański, gmina Mosina, w miejscowości Rogalinek. Planowana inwestycja ogranicza się do pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 431. Ulica Mostowa posiada nawierzchnię bitumiczną. Woda opadowa za pośrednictwem odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych odprowadzana jest do przydrożnego rowu odparowującego. Ulica Mostowa posiada chodnik jednostronny o nawierzchni z kostki betonowej.
W terenie objętym opracowaniem zlokalizowane są następujące elementy infrastruktury technicznej:
- kanalizacja sanitarna,
- sieć wodociągowa,
- sieć gazowa,
- kable telekomunikacyjne,
- kable elektroenergetyczne.
b) stan docelowy: Wody opadowe z projektowanego zakresu drogowego zostaną odprowadzone za pomocą systemu kanalizacji deszczowej wraz z wpustem ściekowym i przykanalikiem do istniejącego odbiornika jakim jest rzeka Warta (wylot w ~263 km jej biegu).
c) wytyczne wykonania i odbioru robót: Projektowany kanał deszczowy należy wykonać metodą bezwykopową (przewiert sterowany) z rur strukturalnych wykonanych z jednorodnego materiału PE-HD WehoPipe o średnicy 800mm. Ponadto projektowany przykanalik należy wykonać z rur PVC-U SN8 DN200 mm. Łączenie rur na przykanaliku - kielichowe na uszczelkę (roboty wykopowe). Rury i studnie muszą stanowić kompletny system zapewniając szczelność całego układu.
Przed przystąpieniem do robot ziemnych o terminie rozpoczęcia należy zawiadomić zainteresowane instytucje i użytkowników, których instalacje znajdują się w pobliżu trasy istniejących sieci. W miejscach szczególnego uzbrojenia podziemnego należy wykonać próbne poprzeczne wykopy dla dokładnego usytuowania przewodów.
Przejścia rur przez ściany studni wykonać jako szczelne zgodnie z zaleceniami Producenta rur. Rury układane metodą wykopową (odcinki km 0,0 - 7,5m oraz 100,9 – 112,9) należy układać na podsypce piaskowej grubości 20cm z zagęszczaniem przez ubijanie ręczne. Układanie należy rozpoczynać od dolnego końca odcinka, tak aby kielich rury był skierowany przeciwnie do kierunku przepływu. Obsypkę kanału wykonać warstwą piasku o gr. 20 cm ponad wierzch rury z zagęszczeniem lekkim sprzętem mechanicznym. Piasek należy zagęścić do 95% wg Proctora.
Na kanałach należy zastosować studnie kanalizacyjne z kręgów betonowych o średnicy DN1000 mm wraz z dnem prefabrykowanym, posadowione na płytach fundamentowych na podsypce piaskowej, z połączeniem na uszczelki gumowe, z włazami żeliwnymi klasy wg części graficznej. Montaż prefabrykowanych studni betonowych o połączeniach na uszczelki gumowe należy wykonać według wytycznych producenta. Przy połączeniach rur ze studniami należy stosować przejścia szczelne typu tulejowego z uszczelką gumową. Po wykonaniu projektowane studnie betonowe od zewnątrz należy zabezpieczyć poprzez dwukrotne zaizolowanie emulsją asfaltową.
Należy zastosować studnie z zamontowanymi na stałe stopniami złożowymi, spełniającymi wymogi normy DIN 1212E, zabezpieczone tworzywem przed poślizgiem, rozmieszczone w pionie co 25 cm do 30 cm, w układzie drabinkowym, w odległości 15 cm od ściany studzienki. Stopnie włazowe (jako klamry) mogą być również wykonane z prętów stalowych. ocynkowanych, o średnicy ø 30 mm lub prętów stalowych, o średnicy ø 30 mm, pokrytych tworzywem, o strukturze antypoślizgowej. W studni, pod włazem, (ok. 10 cm), należy montować tzw. poręcz chwytną, z pręta stalowego ocynkowanego, pokrytego tworzywem o strukturze antypoślizgowej o średnicy ø 30 mm - w odległości 7 cm od ściany.
Zamknięcie studni ma stanowić właz kanałowy żeliwny klasy D400 z wypełnieniem betonowym. Wszystkie studnie należy wyposażyć w płyty odciążające mające za zadanie przenosić obciążenia nawierzchniowe na otaczający studzienkę grunt. Wloty i wyloty rurociągu ze studni stosować fabryczne.
Studnia dla wpustu ulicznego ma być wykonana z elementów prefabrykowanych betonowych o średnicy Dn 500 mm, z osadnikiem o wysokości 1,0 m.
Przed zasypaniem wykopów należy przeprowadzić próbę szczelności.
Wykopy otwarte należy bezwzględnie oznakować i zabezpieczyć przez ustawienie zapór, a w przypadku przejść dla pieszych wykonać je za pomocą oporęczowanych pomostów. W godzinach nocnych wykopy oznakować lampami świecącymi w kolorze czerwonym.
Konstrukcję nawierzchni jezdni drogi nr 431 należy odtworzyć jako ruchu ciężkiego KR5 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne ich usytuowanie (Dz.U. z 2016 r, poz. 124 ze zm.). Podczas odbudowy należy stosować zakładkowe połączenie warstw konstrukcji nawierzchni jezdni o szerokości min. 0,20 m, przy czym warstwę ścieralną z mieszanki SMA 8 (gr. 4cm), ułożyć na całej szerokości jezdni, uwzględniając regulację i wymianę zniszczonych elementów krawężnika i kratek ściekowych. Odtworzenie nawierzchni jezdni należy wykonać na całej szerokości jezdni i długości od końca robót nawierzchniowych związanych z budową nowego mostu do komory roboczej przy skrzyżowaniu z ul. Podgórną. Naruszony chodnik należy odtworzyć na całej szerokości, na podsypce cementowopiaskowej gr. 3 cm i na podbudowie z betonu C8/10 gr. 10 cm. Zniszczone elementy chodnika należy wymienić i wykonać z nowych materiałów. Po stronie prawej (kierunek Kórnik) należy odtworzyć istniejący rów odparowujący, który to wraz z pasami zieleni należy wygrabić, wyplantować oraz zahumusować i obsiać mieszanką traw.
Po zakończeniu prac należy wykonaną inwestycję zinwentaryzować geodezyjnie i zatwierdzić inwentaryzację w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu.
d) warunki dodatkowe: Prace odbywać się będą na terenie inwestycji obcej. Wykonawca zostanie poinformowany o warunkach i harmonogramie wejścia na teren budowy innego wykonawcy.
Wykonawca przejmie gwarancję za drogę wojewódzką nr 431 w liniach ułożenia rurociągu zgodnie z załącznikiem graficznym nr 1 do Porozumienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w przedmiarze robót, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, dokumentacjach projektowych, innych uzgodnieniach.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj.:
- przedmiar robót - załącznik nr 4a
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 4b
- dokumentacja projektowa - załącznik nr 4c
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 5
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu termin składania ofert upłynął w dniu 31.05.2022 r. o godz. 12:00:00. Planowane otwarcie miało nastąpić w dniu 31.05.2022 r. o godz. 12:10:00 jednak na platformie zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings nie wpłynęła żadna oferta do ww. postępowania.| 2022-05-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |