Przebudowa chodników wewnątrzosiedlowych wraz z dostosowaniem do przepisów przeciwpożarowych przy budynku ozn. Czarnieckiego 3-11
MIASTO OŚWIĘCIM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00188148
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00188148/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-01 09:54
- Lokalizacja
- Oświęcim, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5efe0617-c7a5-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 5492197458
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00188148 z dnia 2022-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa chodników wewnątrzosiedlowych wraz z dostosowaniem do przepisów przeciwpożarowych przy budynku ozn. Czarnieckiego 3-11
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO OŚWIĘCIM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181787
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zaborska 2
1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 842 93 13, 33 842 93 11
1.5.8.) Numer faksu: 33 842 91 99
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.oswiecim.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oswiecim.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa chodników wewnątrzosiedlowych wraz z dostosowaniem do przepisów przeciwpożarowych przy budynku ozn. Czarnieckiego 3-112.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5efe0617-c7a5-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00188148
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023284/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Przebudowa chodników wewnątrzosiedlowych wraz z dostosowaniem do przepisów ppoż. przy budynku ozn. ul. Czarnieckiego 3‑11
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00141385/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.2022.I
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia, do wykonania którego zobowiązany będzie wykonawca wybrany w niniejszym postępowaniu, jest przebudowa chodników wewnątrzosiedlowych wraz z dostosowaniem do przepisów przeciwpożarowych przy budynku ozn. Czarnieckiego 3-11, zgodnie z warunkami określonymi przez Zamawiającego w SWZ i dokumentach do niej dołączonych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
1) Inwestycja zlokalizowana jest na działkach 2006/852, 2006/863, 2006/1164 w Oświęcimiu przy ul. Czarnieckiego. Przed budynkiem wielorodzinnym ozn. Czarnieckiego 3-11 znajduje się chodnik o szerokości 1,5 m wraz z dojściami do klatek schodowych o szerokości 2,5 m. Pomiędzy budynkiem a chodnikiem teren zagospodarowany jest zielenią. Większość nawierzchni w tym obszarze wykonana jest z płyt chodnikowych. W obszarze objętym zamówieniem występują sieci i urządzenia uzbrojenia terenu: sieć kanalizacyjna, teletechniczna, energetyczna, ciepłownicza, gazowa, wodociągowa.
2) W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać remont chodników i budowę utwardzenia terenu wraz z dostosowaniem do przepisów przeciwpożarowych przed budynkiem wielorodzinnym ozn. Czarnieckiego 3-11. Skutkiem przebudowy będzie likwidacja części miejsc postojowych przy ul. Czarnieckiego. Zamówienie przewiduje także remont dojść do klatek schodowych o szerokości 2,5 m i opaski przed budynkiem Czarnieckiego 3-11. Odwodnienie odbywać będzie się na tereny zielone.
3) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) wycinkę i karczowanie pni drzew i krzewów z wywozem karpiny,
b) rozebranie nawierzchni chodników i placów z kostki betonowej, płytek betonowych chodnikowych i mieszanki mineralno-bitumicznej z wywozem materiałów z rozbiórki,
c) rozebranie istniejących warstw podbudowy, obrzeży, krawężników, ław krawężnikowych z wywozem materiałów z rozbiórki,
d) korytowanie pod warstwy konstrukcyjne chodników i utwardzeń terenu wraz z odwiezieniem nadmiaru gruntu,
e) profilowanie i zagęszczenie podłoża,
f) wykonanie warstw konstrukcyjnych pod chodniki, opaskę przy budynku i utwardzenia terenu,
g) wykonanie ław betonowych, zabudowa obrzeży i krawężników betonowych,
h) wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm chodników i utwardzeń terenu,
i) wykonanie opaski z płyt betonowych 50x50x7 cm,
j) dostawę i montaż stojaków na rowery,
k) wykonanie regulacji wysokościowej istniejących studzienek kanalizacyjnych i zasuw wodociągowych oraz zaworu gazowego,
l) przebudowę hydrantu podziemnego,
m) zabezpieczenie istniejących sieci kablowych nN rurami osłonowymi,
n) wykonanie robót w postaci plantowania terenu, humusowania z obsianiem trawą
o) wykonanie oznakowania pionowego,
p) prace, czynności i procedury nieokreślonych lub niewymienionych wprost w SWZ lub w dokumentach do niej dołączonych, a niezbędne dla właściwego i należytego wykonania zamówienia, takie jak m.in.:
• opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BIOZ,
• oznakowanie budowy na czas robót,
• opracowanie i zatwierdzenie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót (w razie konieczności),
• organizacja zaplecza budowy (miejsce, pobór energii, wody, dozorowanie itd.),
• wytyczenie geodezyjne,
• zajęcie pasa drogowego i opłaty z tym związane (w razie konieczności),
• organizacja dojść do budynków wielorodzinnych w trakcie prowadzenia robót,
• wyłączenia i załączenia energii elektrycznej,
• nadzory specjalistyczne zarządców sieci wynikające z uzgodnień i warunków technicznych,
• inwentaryzacja geodezyjna bieżąca (roboty zanikowe) i końcowa powykonawcza,
• sporządzenie dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami dokonanymi w trakcie robót w 2 egzemplarzach,
• badania zagęszczenia i nośności warstw konstrukcyjnych podbudowy,
• wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy na składowisko odpadów i koszty składowania oraz utylizacji,
• ubezpieczenie budowy na czas jej realizacji.
4) Szczegółowy zakres i sposób realizacji robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia określony został w dokumentacji projektowej udostępnionej na stronie internetowej Zamawiającego w miejscu publikacji niniejszej SWZ. Dokumentacja ta stanowi integralną część opisu przedmiotu zamówienia. Upubliczniona dokumentacja projektowo wraz z SWZ stanowią całość i są podstawą dla właściwego przygotowania i złożenia oferty, w tym dla sporządzenia kosztorysu ofertowego. W skład dokumentacji projektowej wchodzą:
a) projekt budowlano- wykonawczy,
b) uzgodnienia,
c) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
d) przedmiar robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34922100-7 - Oznakowanie drogowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty (360 580,23 zł brutto) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (212 698,35 zł brutto), a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 360580,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 417955,72 PLN
| 2022-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |