Zagospodarowanie terenu sportowo – rekreacyjnego w miejscowości Modzerowo
Gmina Włocławek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00188194
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00188194/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-01 10:05
- Lokalizacja
- Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1612286e-c535-11ec-b879-9a86e5ac3946
- Identyfikator
- 8882878334
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00188194 z dnia 2022-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu sportowo – rekreacyjnego w miejscowości Modzerowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Włocławek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866904
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Królewiecka 7
1.5.2.) Miejscowość: Włocławek
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gmina.wloclawek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina.wloclawek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_wloclawek1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie terenu sportowo – rekreacyjnego w miejscowości Modzerowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1612286e-c535-11ec-b879-9a86e5ac3946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00188194
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013163/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Zagospodarowanie terenu sportowo-rekreacyjnego w m. Modzerowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00134662/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RBRiGK.271.2.08.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia:
1.1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu sportowo – rekreacyjnego w miejscowości Modzerowo na działce o numerze ewidencyjnym 128/59, obręb 0018 Modzerowo, gmina Włocławek, powiat włocławski.
1.2. Zaprojektowana inwestycja będzie sceną widowiskową (obiekt zaliczany jest do V kategorii obiektów budowlanych). Ponadto na terenie przewidziane jest wykonanie nawierzchni utwardzonej przed sceną o powierzchni 50m2. W ramach realizacji zamówienia Zamawiający przewiduje usytuowanie w obrębie sceny elementy małej architektury w postaci 4 ławek 1 kosza na śmieci.
1.3. Zamawiający informuje, że roboty budowlane dotyczące nawierzchni trawiastej boiska, montażu bramek oraz instalacji elektrycznej wewnętrznej i oświetleniowej, o których mowa w projekcie budowlanym i dokumentacji technicznej - nie zostaną wykonane w tym etapie inwestycji i nie należy ich uwzględniać przy kalkulacji wartości brutto zamówienia.
1.4. Na działce nr 128/59 obręb 0018 Modzerowo o powierzchni 1,3546 ha, objętej opracowaniem, w północnej części działki znajdują się obiekty budowlane – boisko do koszykówki oraz plac zabaw. W południowo-wschodniej części działki zlokalizowane jest boisko do gry w piłkę nożną o nawierzchni trawiastej, która jest zaniedbana. Działka częściowo jest zadrzewiona. Rzędne terenu występują w granicach 55,90 – 56,9 m n.p.m.
1.5. Pokład sceny w kształcie trapezu o wymiarach podstaw 13,31m i 8,12m oraz szerokości 7,78m, posadowione będzie na ławach fundamentowych. Istniejące obiekty usytuowane na przedmiotowej działce, po-zostają bez zmian. Usytuowanie sceny nie wymaga wycinki istniejących drzew. Istniejące obiekty budowlane, usytuowane na działce inwestycji, pozostają bez zmian i nie są objęte przedmiotowym postępowaniem
1.6. Charakterystyczne parametry projektowanego obiektu budowlanego:
• Szerokość sceny: 8,12m, 13,31m.
• Długość sceny: 7,78m.
• Wysokość sceny: 8,57m.
• Powierzchnia użytkowa sceny: 80,05m2.
• Powierzchnia zabudowy sceny: 83,35m2.
• Geometria dachu: dwuspadowy, o nachyleniu 300
1.7. Zestawienie powierzchni użytkowej: Scena 80,05 Pow. użytkowa (m2) .
1.8. Opinia geotechniczna oraz informacja o sposobie posadowienia obiektu budowlanego.
Scenę zaprojektowano w technologii tradycyjnej, według powszechnie przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych dla tego typu obiektów budowlanych. Scenę posadowiono na ławach fundamentowych, pod słupami zaprojektowano stopy fundamentowe. Konstrukcję drewnianą dachu, pokrytą gontem bitumicznym, posadowiono na sześciu słupach żelbetowych. Powierzchnię sceny wykonano z płyty betonowej. W miejscu projektowanej budowy znajdują się grunty nośne przepuszczalne, a poziom wody gruntowej znajduje się poniżej poziomu posadowienia fundamentów. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz.U. z dnia 27 kwietnia 2012r., poz. 463), obiekt budowlany zalicza się do pierwszej kategorii geotechnicznej o statecznie wyznaczalnym schemacie obliczeniowym w prostych warunkach gruntowych.
1.9. Wszystkie zastosowane materiały muszą być zgodne z wymogami ustawy o wyrobach budowlanych, wg której materiały nadają się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany znakiem CE albo umieszczony jest przez Komisję Europejską w wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej albo jest oznakowany znakiem budowlanym (B). Oznakowanie wyrobu budowlanego znakiem budowlanym jest dopuszczalne, jeżeli producent, mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał oceny zgodności i wydał, na swoją wyłączną odpowiedzialność, krajową deklarację zgodności z Polską Normą wyrobu budowlanego albo aprobatą techniczną. Ocena zgodności obejmuje własności użytkowe wyrobu budowlanego, odpowiednio do jego przeznaczenia, mające wpływ na spełnienie przez obiekt budowlany wymagań podstawowych. Wykonawca jest zobowiązany do używania jedynie takiego sprzętu, który nie spowoduje niekorzystnego wpływu na środowisko.
2. Wymagania w zakresie zatrudniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy:
1. Zamawiający stawia wymóg w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących niżej wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia. Zamawiający, na podstawie art. 95 ust.1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1320, z 2021 r. poz. 1162).
1.1.Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia to:
1) przygotowanie terenu pod budowę;
2) roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i zielonych;
3) roboty budowlane w zakresie wybudowania sceny, tj.
a) wykonanie obiektu sceny,
b) wykonanie zadaszenia sceny
tj. czynności szczegółowo określone w przedmiarze robót z wyłączeniem czynności wykonywanych przez osoby wykonujące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, takich jak: kierowanie robotami budowlanymi, zarządzanie budową, obsługa budowy, dokumentowanie przebiegu budowy, organizowanie pracy na budowie, nadzór nad realizacją robót budowlanych, oraz z wyłączeniem czynności związanych z obsługą budowy, takich jak: obsługa geodezyjna, obsługa administracyjna. Wykonawca najpóźniej w dniu podpisania umowy, w odniesieniu do osób, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia, udokumentuje Zamawiającemu fakt zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób zaangażowanych w wykonywanie czynności wskazanych w SWZ (pkt. 3.1.)
3. Informacja o obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia.
Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonywania przez wykonawcę kluczowej części zamówienia, tj. robót budowlano – montażowych w branży budowlanej wyszczególnionych w przedmiarze, związanych z wykonaniem następujących elementów zamówienia:
5.1. przygotowanie terenu pod budowę;
5.2. wykonanie zbrojenia i wykonanie elementów żelbetowych;
5.3. wykonanie robót murowych;
5.4. wykonanie konstrukcji dachu i pokrycia dachowego.
4. Rozwiązania równoważne
1. Jeśli w dokumentacji projektowej oraz na rysunkach zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5P.z.p., Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach, tj. w szczególności: wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza oferowanie przez Wykonawcę materiałów lub rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w dokumentacji, pod warunkiem, że nie obniżą one określonych w dokumentacji standardów. Będą posiadały wymagane odpowiednie atesty, certyfikaty lub dopuszczenia oraz zapewnią wykonanie zamówienia zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ (...).
2.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje rozwiązania równoważne, w tym materiały, urządzenia i inne elementy, zobowiązany jest wykonać i załączyć do oferty zestawienie wszystkich zaproponowanych rozwiązań równoważnych (np. materiałów, urządzeń oraz innych elementów równoważnych) i wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań (np. materiału, urządzenia i innego elementu) opisanych
w dokumentacji technicznej, ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji w dokumentacji technicznej, których dotyczy.
Opis musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie ofert mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich właściwości funkcjonalnych, jakościowych i parametrów oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane przez niego rozwiązania (np. materiały, urządzenia i inne elementy) są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego. Zastosowanie rozwiązań równoważnych należy zasygnalizować w ofercie, niezależnie od tego, czy zamawiający żąda przedłożenia przez wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych równoważnych materiałów lub urządzeń lub rozwiązań, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty i wykonania przedmiotu zamówienia ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w dokumentacji technicznej; w związku z tym Wykonawca jest zobowiązany zastosować do wykonania zamówienia materiały lub urządzenia lub rozwiązania zaproponowane w dokumentacji technicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów
45262210-6 - Fundamentowanie
45262300-4 - Betonowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 316285,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 344730,08 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 316285,05 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pan Janusz Ostrowicki Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Janusz Ostrowicki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8931284920
7.3.4) Miejscowość: Jasień 53
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 316285,05 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2022-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |