Realizacja robót budowlanych związanych z " Utworzeniem Dziennego Domu Pobytu Senior+" przy ul. Baczyńskiego 2b w Sandomierzu

Gmina Sandomierz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00188489
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00188489/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-01 11:17
Lokalizacja
Sandomierz, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-81b4d7eb-d026-11ec-9ed6-82024ae9c4d2
Identyfikator
8641751939
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty malarskieRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie burzeniaPokrywanie podłóg i ścianRoboty murarskie i muroweTynkowanieMeble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszcząceSprzęt do ćwiczeń fizycznychKładzenie płytek

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00188489 z dnia 2022-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja robót budowlanych związanych z " Utworzeniem Dziennego Domu Pobytu Senior+" przy ul. Baczyńskiego 2b
w Sandomierzu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sandomierz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409927

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Poniatowskiego 3

1.5.2.) Miejscowość: Sandomierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-600

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 15 8154100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@um.sandomierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sandomierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/sandomierz/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Realizacja robót budowlanych związanych z " Utworzeniem Dziennego Domu Pobytu Senior+" przy ul. Baczyńskiego 2b
w Sandomierzu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81b4d7eb-d026-11ec-9ed6-82024ae9c4d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00188489

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00152712/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.1.8.2022.WSL

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych związanych z „Utworzeniem Dziennego Domu Pobytu Senior+” przy ul. Baczyńskiego 2b w Sandomierzu.

Przedmiotem zamówienia jest:
- wykonanie przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku byłej wymiennikowni ciepła na Dzienny Dom Pobytu Seniora
na działce nr ewid.1572/82 przy ul. Baczyńskiego 2b w Sandomierzu, zgodnie z dostarczoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową oraz ostateczną decyzją o pozwoleniu na budowę nr 50/22 z dn. 01.03.2022r.
- wykonanie budowy 5. miejsc postojowych na działce nr 1572/10 w Sandomierzu, zgodnie z dostarczoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową,
- dostawa i montaż wyposażenia,
- uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: dokumentacja projektowa (projekty, przedmiary robót) i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące zał. nr 10 do SWZ (dokumentacja techniczna) oraz projekt umowy stanowiący zał. nr 9 do SWZ.

Zestawienia głównych robót budowlanych podane zostały
w przedmiarach robót. Ww. zestawienia (poszczególne pozycje przedmiarowe) mają charakter jedynie pomocniczy przy wycenie wartości robót przez Wykonawcę. Odpowiedzi udzielane
na etapie postępowania stanowią integralną część SWZ. Dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować jako wzajemnie wyjaśniające się.

W ramach przedmiotu zamówienia należy:
1) wykonać również wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania robót,
2) wykonać również wszelkie inne prace, badania (laboratoryjne), czynności, obowiązki i wymogi wynikające z umowy, specyfikacji technicznych, dokumentacji,
3) wykonać dokumentację powykonawczą w 2. egzemplarzach.

Wykaz głównych robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia:
1) Wykonanie izolacji pionowej ścian zewnętrznych budynku
2) Wykonanie warstw ziemnych podposadzkowych
3) Roboty ziemne związane z wykonaniem wejścia do budynku
4) Demontaż nieczynnych instalacji wewnętrznych (elektrycznych, wod-kan., cieplnych, deszczowych)
5) Demontaż elementów uszkodzonych oraz wymagających wymiany
6) Usunięcie gruzu i pozostałych elementów z rozbiórki
i demontażu
7) Ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem nowej wyprawy elewacyjnej
8) Zamurowanie istniejących otworów oraz wykonanie nowych (dotyczy drzwi, okien, ścian działowych ,itp.)
9) Remont i ocieplenie pokrycia dachowego budynku
10) Wykonanie warstw posadzki pod podłogi
11) Wykonanie sufitów w celu wydzielenia pomieszczeń przewidzianych projektem
12) Montaż stolarki okiennej i drzwiowej (drzwi zewnętrzne)
13) Wykonanie tynków wewnętrznych i okładzin ścian
14) Wykonanie podłóg
15) Przygotowanie ścian i sufitów do malowania oraz malowanie pomieszczeń
16) Montaż drzwi wewnętrznych, parapetów
17) Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z montażem osprzętu i urządzeń sanitarnych
18) Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania
19) Wykonanie wentylacji mechanicznej wraz z montażem osprzętu i urządzeń
20) Wykonanie instalacji elektrycznej wraz z montażem osprzętu i urządzeń
21) Wykonanie przebudowy (przekładki) istniejącego przyłącza wodociągowego do bloku mieszkalnego ul.Baczyńskiego 2
Uwaga:
Wykonawca powinien wycenić w ofercie wykonanie przebudowy przyłącza na podstawie załączonego do SWZ projektu technicznego. Zamawiający nie załącza przedmiaru robót
na ww. zakres prac.
22) Dostawa i montaż wyposażenia.

Zamawiający uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników (zgodnie z art.100 ust. 1 ustawy Pzp). Budynek zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Wejście do budynku z poziomu chodnika, przed wejściem zastosowanie progu max 2 cm. Budynek będzie wyposażony w łazienkę dla osób niepełnosprawnych, dostosowaną do obowiązujących przepisów i wymogów.

Uwaga!!! Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie produktów równoważnych. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia technologia robót
lub zastosowane produkty przy realizacji przedmiotu zamówienia zostają opisane poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający informuje, iż zapis ten jest jedynie przykładowym i stanowi wskazanie dla Wykonawcy jakie minimalne równoważne parametry jakościowe i cechy użytkowe powinny posiadać produkty użyte do realizacji przedmiotu zamówienia, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego.
Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) i ust. 3 ustawy, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy - Wykonawca, który powołuje
się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających rozwiązania równoważne. Wykonawca może, przy pomocy innych dokumentów wykazać,
że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymogi wynikające ze wskazanych norm lub odpowiednich specyfikacji technicznych .
Równoważność materiałów, urządzeń i wyposażenia: W sytuacji gdy w przedmiarze robót i STWiOR opisano przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, iż dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych.
Dopuszcza się zastosowanie równoważnych materiałów, urządzeń i wyposażenia, które są wymienione w przedmiarach robót i STWiOR pod warunkiem, że materiały, urządzenia
i wyposażenie równoważne będą posiadały co najmniej takie same parametry techniczne jak materiały, urządzenia i wyposażenie
w w/w dokumentach lub lepsze/wyższe.
Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, iż oferowane dostawy (urządzenia, wyposażenie, materiały budowlane), usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone
w/w dokumentami.
Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą odpowiadać produkty, aby spełniać wymagania i stanowią wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia.
Przy zapisach o minimalnych wymaganiach parametrów jakościowych, należy rozumieć wymagania towarów zawarte
w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu w stosunku do określonych rozwiązań.

Gwarancja na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z rozdz. XIII SWZ.
Warunki gwarancji określone zostały w § 12 projektu umowy o roboty budowlane stanowiącej
zał. nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442100-8 - Roboty malarskie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45410000-4 - Tynkowanie

39000000-2 - Meble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszczące

37440000-4 - Sprzęt do ćwiczeń fizycznych

45431000-7 - Kładzenie płytek

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w terminie wyznaczonym do składania ofert tj. do dnia 26.05.2022r. do godz. 10:00, nie wpłynęły żadne oferty.
2022-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane