Budowa ścieżki pieszo - rowerowej droga powiatowa 5165P Zduny -Chachalnia od km 0+200 do km 2+535
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W KROTOSZYNIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00188764
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00188764/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-01 12:23
- Lokalizacja
- Krotoszyn, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-35a59e0d-b3ed-11ec-97c7-b646b0ba23df
- Identyfikator
- 6211555152
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00188764 z dnia 2022-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżki pieszo - rowerowej droga powiatowa 5165P Zduny -Chachalnia od km 0+200 do km 2+535
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W KROTOSZYNIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250864824
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Transportowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Krotoszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-700
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 627226531
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pzdkrotoszyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pzdkrotoszyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pzd_krotoszyn1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ścieżki pieszo - rowerowej droga powiatowa 5165P Zduny -Chachalnia od km 0+200 do km 2+5352.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35a59e0d-b3ed-11ec-97c7-b646b0ba23df
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00188764
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020568/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa ścieżki pieszo - rowerowej droga powiatowa 5165P Zduny- Chachalnia od km 0+200 do km 2+535
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00108034/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej zakłada się roboty na całym odcinku przez m. Zduny do wylotu drogi z miejscowości
w km 0+200 / las/ - ścieżka z kostki betonowej gr. 8 cm i dalej do m. Chachania km 3+160
ścieżka o nawierzchni bitumicznej..
Głównie po stronie lewej jezdni projektuje się / pod ścieżką pieszo-rowerową lub wzdłuż /
następujące urządzenia odprowadzające wody opadowe :
a. kolektor odprowadzający wody deszczowe z jezdni z układem studni kontrolnych i wpustowych.
b. drenaż francuski
c. ściek z elementów betonowych 500x280x85 mm posadowiony na podsypce cementowo-piaskowej i ławie betonowej z oporem zlokalizowany przy krawędzi ścieżki
d. odprowadzenie wody studnią wpustową z połączeniem przykanalikiem z rowem
leżącym po drugiej stronie jezdni
W pasie drogi znajdują się następujące przepusty rurowe :
- w km 0+ 952 przepust rurowy ø 60 cm o l= 13,0 mb ,
- w km 2+952 przepust rurowy ø 50 cm o l = 10 mb
Projektuje się następujące przepusty drogowe rurowe , żelbetowe :
- w km 1 +915 - budowa przepustu ø 800 i l = 11 mb, z rur żelbetowych z prawostronną ścianką czołową , strona lewa budowa studni o śred. ø 150 cm
jako elementu połączeniowego kanalizacji deszczowej ,
- w km 2 +272 - budowa przepustu ø 800 i l = 10 mb , z rur żelbetowych z prawostronną ścianką czołową , strona lewa budowa studni o śred. ø 150 cm jako elementu połączeniowego kanalizacji deszczowej
Realizacja ciągu pieszo-rowerowego w km 0+200 do 3+160 o szerokości 2,50 m po stronie lewej jezdni , nawierzchnia chodnika oddzielona od jezdni pasem zieleni ca 1.0-1.5 m, na odcinku drogi powiatowej za wyjątkiem odc. z przewężeniami pasa drogowego, ma na celu podniesienie parametrów technicznych tego odcinka oraz przeniesienie ruchu rowerowego i pieszego z jezdni w bezpieczne miejsce poza jezdnię .
Przedmiar robót przewiduje do wykonania następujące roboty :
- zdjęcie humusu oraz uzupełnienie gruntu kat. II
- wykonanie odwodnienia jezdni , poprzez ułożenie kanalizacji deszczowej z układem studni
kontrolnych i wpustowych
- wykonanie przepustów drogowych wraz z ściankami czołowymi i obrukowaniem wylotów
- wykonanie obramowana pasa ścieżki : krawężnikiem 100x30x15 cm posadowionym a ławie bet. z oporem od strony jezdni oraz bezpośrednio pasa ścieżki obustronnie
obrzeżem betonowym 30x8 cm posadowionym na ławie bet. z oporem od strony pól rolniczych i lasu..
- ułożenie krawężnika drogowego ulicznego - odcinkami.
- wykonanie zatoki autobusowej o nawierzchni z kostki betonowej
- przestrzeń pomiędzy krawędzią jezdni istniejącej ,a krawężnikiem należy
wypełnić betonem
- wykonanie nowej nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego o szer. 2,50 m z obustronną
skrajnią po min. 0,20 cm i wys. min .2,50 m
a. w km 0+200 do 2+535 należy wykonać nawierzchnię bitumiczną
ścieżki pieszo-rowerowej o następującej konstrukcji :
- w-wa ścieralna z mieszanki mineralno –asfaltowej gr. 4 cm – AC 11S, 50/70
- w-wa wiążąca z mieszaki mineralno-asfaltowej gr. 4cm – AC 16W 50/70
- podbudowa o gr.15 cm z kruszywa łamanego 0- 31,5 mm stabilizowanego
mechanicznie
- w-wie osączająca gr. 10 cm z piasku
- proj. się wykonanie nowej nawierzchni wjazdów do posesji z kostki betonowej gr. 8 cm
wraz z konstrukcją podbudowy gr. 20 cm z kamienia łamanego oraz w-wy odsączającej
gr 10 cm z piasku w oporniku betonowym 100x25x12 cm na szerokości przejazdu od
strony posesji
- projektuje się odcinki kanalizacji deszczowej - przykanaliki
o średnicy ø 200 mm wraz z układem studni wpustowych krawężnikowo-jezdnych z odprowadzeniem wód do rowu
- proj. się wymianę istniejących odc kanalizacyjnych pod zjazdami poprzez wykonanie
w osi rowu odcinków kanalizacji deszczowej o średnicy rury ø 500 mm i ø 200 mm
- projektuje się zatoki autobusowe w km1 +454 – strona lewa jezdni / półzatoka o szer. 2,0 m z powodu zawężenia pasa drogi w rejonie ulic Brzozowa i Sosnowa ,
- nawierzchnia zatok autobusowych : z kostki betonowej gr. 8 cm.
- uzupełnienie poboczy
- zakłada się odmulenie rowu z nadaniem skarp oraz uzupełnienie pasów zielonych
humusem z obsianiem
Spadek poprzeczny chodnika - 2 % w stronę jezdni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5095513,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7542015,51 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5095513,36 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Brukarstwo i Handel Włodzimierz Kasprzak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6211268694
7.3.3) Ulica: Klasztorna 21
7.3.4) Miejscowość: Koźmin Wlkp.
7.3.5) Kod pocztowy: 63-720
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5095513,36 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące
| 2022-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |