Świadczenie powszechnych usług pocztowych dla Urzędu Miasta Katowice w zakresie przesyłek rejestrowanych do 31 stycznia 2025 r.
MIASTO KATOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00676874
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00676874/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-30 11:27
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c828152a-518a-4867-a2fe-a5eb6d3928e8
- Identyfikator
- 6340010147
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00676874 z dnia 2024-12-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie powszechnych usług pocztowych dla Urzędu Miasta Katowice w zakresie przesyłek rejestrowanych do 31 stycznia 2025 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO KATOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515780
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Młyńska 4
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-098
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@katowice.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.katowice.eu
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie powszechnych usług pocztowych dla Urzędu Miasta Katowice w zakresie przesyłek rejestrowanych do 31 stycznia 2025 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c828152a-518a-4867-a2fe-a5eb6d3928e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00676874
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W postępowaniu nr BZP.271.1.81.2023 w SWZ oraz w umowie podpisanej z Pocztą Polską S.A. na świadczenie w okr.12 m-cy powszechnych usług pocztowych dla UM Katowice w zakr. przesyłek rejestrowanych w obrocie krajowym i zagranicznym, obejmujące przyjmowanie,przemieszczanie i doręczanie przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów (przesyłki listowe,paczki pocztowe), które będą realizowane na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, Zamawiający przewidywał możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu usług podobnych w wysokości do 30% wartości zamówienia podstawowego.
Z uwagi na zapotrzebowanie wyk.większej ilości usług niż przewidzianych w zał.nr 9a i 9b (znaczny wzrost wysyłanych listów oraz dodatkowo nieplanowana wysyłka zawiadomień o zmianie stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi wysyłanych do właścicieli nieruchomości w Katowicach ) zachodzi konieczność przeprowadzenia postęp. celem zabezpieczenia prawidłowej realizacji zadania.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: BZP.271.1.81.2023
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.1.81.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie powszechnych usług pocztowych dla Urzędu Miasta Katowice w zakresie przesyłek rejestrowanych do 31 stycznia 2025 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 64110000-0 - Usługi pocztowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Poczta Polska S.A
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5250007313
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1045889,49 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-01-31| 2024-12-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |