„Przebudowa drogi gminnej Stążki-Cieszymowo polegająca na wymianie nawierzchni dróg z płyt YOMB na masę bitumiczną”

GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00189862
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00189862/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-02 07:55
Lokalizacja
Mikołajki Pomorskie, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-19396efa-d02e-11ec-9ed6-82024ae9c4d2
Identyfikator
5792210163
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00189862 z dnia 2022-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej Stążki-Cieszymowo polegająca na wymianie nawierzchni dróg z płyt YOMB na masę bitumiczną”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747862

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dzierzgońska 2

1.5.2.) Miejscowość: Mikołajki Pomorskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-433

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mikolajkipomorskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.mikolajkipomorskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/mikolajkipomorskie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi gminnej Stążki-Cieszymowo polegająca na wymianie nawierzchni dróg z płyt YOMB na masę bitumiczną”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-19396efa-d02e-11ec-9ed6-82024ae9c4d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00189862

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00015905/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa drogi gminnej Stążki-Cieszymowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00150485/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2022.BP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2561834,49 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej pomiędzy miejscowościami Cieszymowo - Stążki. Odcinek projektowanej drogi wynosi około 2,948 km. W ramach przebudowy przewiduje się:
•rozbiórkę istniejącej konstrukcji z płyt drogowych;
•wykonanie nawierzchni bitumicznej oraz wzmocnienie nawierzchni do 100 kN/oś z możliwością wzmocnienia do 115 kN/oś
poprzez dobudowę górnych warstwa nawierzchni,
•poprawa parametrów geometrycznych drogi poprzez korektę łuków pionowych, poziomych oraz skrzyżowań,
•poprawa geometrii istniejących zjazdów oraz budowa nowych,
•budowę i przebudowę odwodnienia drogi,
•zagospodarowanie zieleni,
Projektowane przedsięwzięcie znajduje się na terenie Gminy Mikołajki Pomorskie, powiat sztumski, w województwie
Pomorskim. Planowana przebudowa obejmuje odcinek drogi gminnej pomiędzy miejscowościami Cieszymowo - Stążki.
Całkowita długość odcinka wynosi około 2,948 km.
Na przedmiotowych działkach drogowych oraz w ich najbliższym otoczeniu zlokalizowane są:
•kablowe linie teletechniczne,
•sieć wodociągowa;
•linie energetyczne niskiego oraz średniego napięcia
W ramach przedsięwzięcia planuje się:
•Wymianę nawierzchni i wzmocnienie jej do 100 kN/oś z możliwością wzmocnienia do 115 kN/oś poprzez dobudowę
górnych warstwa nawierzchni,
•poprawa parametrów geometrycznych drogi poprzez jej poszerzenie do 5,5 m, korektę łuków pionowych, poziomych oraz
skrzyżowań,
•poprawa geometrii istniejących zjazdów oraz budowa nowych z płyt drogowych pozyskanych z rozbiórki,
•przebudowę odwodnienia drogi,
•zagospodarowanie zieleni,
•wycinkę trzech drzew (nie znajdujących się w obszarze historycznej zieleni komponowanej – alei drzew)
•częściowy remont nawierzchni z kostki brukowej wraz z remontem istniejących zjazdów

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3845526,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4600000,00

2022-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane