Termomodernizacja i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Stołczyńskiej 173 w Szczecinie.

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00189884
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00189884/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-02 08:07
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-058be268-d694-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
8513163987
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneNaprawa i konserwacja dachówRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty izolacyjneRoboty elewacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00189884 z dnia 2022-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy
ul. Stołczyńskiej 173 w Szczecinie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321243470

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mariacka 25

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-546

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bielak@zbilk.szczecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbilk.szczecin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zbilk_szczecin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy
ul. Stołczyńskiej 173 w Szczecinie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-058be268-d694-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00189884

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00007370/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Remont budynku przy ul. Stołczyńskiej 173

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00167119/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZBiLK.DZP.EB.171-27-TP/22

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji i remontu budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Stołczyńskiej 173 w Szczecinie.
2. Zakres robót obejmuje między innymi:
1) docieplenie ścian budynku,
2) wykonanie izolacji poziomej ścian piwnic,
3) wykonanie izolacji pionowej ścian fundamentowych,
4) docieplenie stropu poddasza,
5) docieplenie stropu piwnic,
6) remont dachu,
7) wymiana stolarki okiennej w częściach wspólnych i w lokalach mieszkalnych,
8) remont klatki schodowej wraz z remontem instalacji elektrycznej,
9) prace towarzyszące
Opis stanu istniejącego:
Budynek powstał na początku XX wieku. Jest to budynek mieszkalny wielorodzinny, 1-klatkowy, 4-kondygnacyjny, w całości podpiwniczony. Powierzchnia zabudowy – 367 m 2 , wysokość budynku – 16,3 m, z dachem dwuspadowym krytym dachówką ceramiczną.
3. Podstawę wykonania przedmiotu zamówienia stanowi:
1) Projekt techniczny – branża elektryczna,
2) Projekt wykonawczy – (branża Elektryczna),
3) Projekt techniczny – Konstrukcja,
4) Projekt techniczny - Architektura,
5) Projekt wykonawczy – Architektura, Konstrukcja,
6) Projekt zagospodarowania,
7) Opinie, uzgodnienia pozwolenia i inne dokumenty,
8) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
- opracowane przez AT PLUS Aleksandra Trojnacka ul. Władysława Łokietka 5/2, 70-256 Szczecin,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 26.05.2022 r. na skutek pytania Wykonawcy, powziął informację o znacznych rozbieżnościach w opisie przedmiotu zamówienia pomiędzy dokumentacją projektową a przedmiarami robót oraz w dokumentacji postępowania (ogłoszenie o zamówieniu, swz, wzór umowy). Zamawiający dokonując opisu przedmiotu zamówienia w ogłoszeniu o zamówieniu, swz, wzorze umowy, a przede wszystkim w przedmiarach robót zawarł wykonanie remontu dachu, którego to zakresu nie obejmuje dokumentacja projektowa. Ponadto, stwierdził znaczne rozbieżności występujące w opisie dokumentacji projektowej branży elektrycznej, rysunkach, jak również przedmiarze robót elektrycznych. Błędy w dokumentacji projektowej pociągnęły za sobą błędy w szacowaniu wartości zamówienia i kosztorysie inwestorskim. Zamawiający po przeprowadzenia dokładnej analizy przygotowanego i obowiązującego w przedmiotowym postępowaniu opisu przedmiotu zamówienia, stwierdził, bezzasadność wykonania znacznego zakresu robót dotyczących remontu dachu, gdyż jego stan techniczny w chwili obecnej ocenił jako dobry. Zmniejszenie zakresu robót wpłynie na znaczne zmniejszenie wartości przedmiotu zamówienia, co skutkować będzie możliwością bardziej efektywnego wydatkowania środków finansowych. W związku z powyższym Zamawiający uznał, iż dokonany przez niego opis przedmiotu zamówienia stoi w sprzeczności z delegacją przepisów art. 99 ustawy Pzp, a ilość zmian niezbędnych do ponownego wprowadzenia celem dostosowania opisu przedmiotu zmówienia do rzeczywistej potrzeby Zamawiającego, jest tak znaczna, że w istotny sposób zmieni charakter zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym, w szczególności znacznie zmieni zakres zamówienia.

Zamawiający, celem dochowania należytej staranności i zgodności swoich działań z art. 99 w związku z art. 16 ustawy Pzp uznał za niezbędne przygotowanie całkiem nowego opisu przedmiotu zamówienia dla przedmiotowego postępowania, co prowadzi do stwierdzenia, iż jego prowadzenie na zasadach określonych obecnie jest nieuzasadnione (postępowanie stałoby się nieprzejrzyste i nieczytelne).
Mając na uwadze powyższe należało uznać, iż zachodzi przesłanka do unieważnienia postępowania na podstawie przepisu art. 256 ustawy Pzp, dlatego Zamawiający postąpił jak w sentencji.
2022-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane