Termomodernizacja wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej wschodniej, zachodniej ściany i przebudowa tarasu budynku Zamojskiego Domu Kultury
MIASTO ZAMOŚĆ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00189985
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00189985/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-02 08:34
- Lokalizacja
- Zamość, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-46194688-d4ea-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9222697472
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00189985 z dnia 2022-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej wschodniej, zachodniej ściany i przebudowa tarasu budynku Zamojskiego Domu Kultury
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO ZAMOŚĆ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368747
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek Wielki 13
1.5.2.) Miejscowość: Zamość
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 84 677 23 37
1.5.8.) Numer faksu: 84 639 30 54
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zamosc.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umzamosc.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umzamosc.bip.lubelskie.pl/index.php?id=711.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej wschodniej, zachodniej ściany i przebudowa tarasu budynku Zamojskiego Domu Kultury2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46194688-d4ea-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00189985
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019889/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.23 Termomodernizacja wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej ściany wschodniej i zachodniej wraz z przebudową tarasu budynku Zamojskiego Domu Kultury przy ul. Partyzantów 13 w Zamościu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00160562/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IM-ZP.272.19.2022.MSZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót termomodernizacji wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej wschodniej, zachodniej ściany i przebudowa tarasu budynku Zamojskiego Domu Kultury przy ul. Partyzantów 13 w Zamościu
2. Zakres robót obejmuje wykonanie:
a) docieplenia ścian płytami styropianowymi metodą lekką-mokrą wraz z przygotowaniem podłoża i wykonaniem wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej z gotowej suchej mieszanki,
b) wymianę stolarki okiennej i drzwiowej z parapetami,
c) wymianę opasek odwodnieniowych,
d) przebudowę tarasu od strony wschodniej budynku.
e) wszelkie roboty towarzyszące.
3. Dodatkowo Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do:
1) wykonania wszelkich robót przygotowawczych,
2) wykonania wszelkich robót porządkowych w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia i po ich zakończeniu,
3) przywrócenia terenu prowadzonych prac do stanu pierwotnego, łącznie z wykonaniem prac porządkowych,
4) zagospodarowania placu budowy,
5) utrzymania zaplecza budowy,
6) przygotowania dokumentacji powykonawczej,
7) wykonania wszelkich innych czynności niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia.
Zakres rzeczowy robót określony został w załącznikach:
Załącznik nr 9 do SWZ – projekt budowlano - wykonawczy
Załącznik nr 10 do SWZ – STWiOR
Załącznik nr 11 do SWZ – przedmiar robót
4. Miejsce realizacji inwestycji: przedmiot zamówienia obejmuje budynek Zamojskiego Domu Kultury przy ul. Partyzantów 13 w Zamościu.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji przedmiotu zamówienia szczegółowo określa w kolejności ważności: dokumentacja projektowa, tj. projekty budowlano-wykonawcze, szczegółowa specyfikacja techniczna, stanowiące załączniki do SWZ, które stanowią jej integralną część, umowa oraz Polskie Normy lub aprobaty techniczne, warunki techniczne wykonania i odbioru robót.
6. Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zawarł w pkt 11 niniejszego rozdziału oraz w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.
7. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia zapewnić dostępność dla wszystkich użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych - zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Więcej w Rozdziale III specyfikacji warunków zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45321000-3 - Izolacja cieplna
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262510-9 - Roboty kamieniarskie
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczneZamawiający ogłosił postępowanie w dniu 16.05.2022 r. poprzez opublikowanie ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2022/BZP 00160562/01 oraz na stronie internetowej Zamawiającego https://umzamosc.bip.lubelskie.pl/index.php?id=71 . Termin na złożenie ofert upłynął w dniu 1.06.2022 r. Do upływu terminu złożenia ofert wpłynęły cztery oferty. Oferty złożone przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marcin Trepko, ul. Graniczna 6A, 22-400 Zamość podlegały odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, ponieważ nie zostały sporządzone lub przekazane w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez Zamawiającego, z uwagi na brak wymaganego przez Zamawiającego rodzaju podpisu określonego w specyfikacji warunków zamówienia Rozdział XIV pkt 2 ppkt 3.
Oferty pozostałych Wykonawców: ZT INVEST Zbigniew Tarłowski, Sitaniec 217B, 22-400 Zamość oraz POL-BUD Jacek Poleszak, Dyś, ul. Kwiatowa 29, 21-003 Ciecierzyn, przewyższały kwotę którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia w wysokości: 930 816,79 zł brutto.
Uzasadnienie prawne
Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający, na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp, unieważnia przedmiotowe postępowanie ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 864000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2255511,80 PLN
| 2022-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |