Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Chmielnik- etap III
Gmina Chmielnik
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00190216
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00190216/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-02 09:27
- Lokalizacja
- Chmielnik, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e5d54884-cf86-11ec-9ed6-82024ae9c4d2
- Identyfikator
- 6572531581
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00190216 z dnia 2022-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Chmielnik- etap III
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chmielnik
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009745
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Kościuszki 7
1.5.2.) Miejscowość: Chmielnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-020
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.7.) Numer telefonu: 413543273
1.5.8.) Numer faksu: 413543273
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@chmielnik.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chmielnik.com
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.chmielnik.com1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Chmielnik- etap III2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5d54884-cf86-11ec-9ed6-82024ae9c4d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00190216
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033219/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Chmielnik - etap III
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Regionalny Program Operacyjny Województa Świętokrzyskiego na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00150362/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IPS.271.30.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2669257,92 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1. Termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości HolendryPrzedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem następujące rodzaje usprawnień i przedsięwzięć termomodernizacyjnych budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Holendry, (działka ewidencyjna nr 31):
− Wykonanie modernizacji STROPU ZEWNĘTRZNEGO poprzez docieplenie wełną mineralną granulowaną o gr. 32cm
− Wykonanie modernizacji PODŁOGI NA GRUNCIE poprzez docieplenie płytą styropianową EPS 200-036 PODŁOGA o gr. 12cm
− Wykonanie modernizacji ŚCIANY ZEWNĘTRZNEJ poprzez docieplenie płytą styropianową EPS 80-036 FASADA o gr. 16cm
− Wymiana stolarki okiennej OZ1 na nową o współczynniku U dla nowej stolarki: 0,900 W/(m2xK) i bardzo wysokiej szczelności a<0,3
− Wymiana stolarki drzwiowej DZ1 na nową o współczynniku U dla nowej stolarki: 1,300 W/(m2xK) i wysokiej szczelności 0,5<a<1
− Modernizacja instalacji grzewczej w tym: wymiana kotła, wymiana wewnętrznej instalacji C.O. i grzejników, montaż zaworów termostatycznych, montaż licznika ciepła
− Wymiana instalacji elektrycznej w tym wymiana oświetlenia i przewodów
− Wykonanie ocieplenia części nowej od środka
− Wymiana pokrycia dachu na starej części na blachę z dociepleniem
− Naprawa tynków, malowanie elewacji, uzupełnienie okładzin ścian i podłóg
- inne określone w załączonej dokumentacji projektowej – Załącznik nr 10 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 249826,83 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2. Termomodernizacja budynku OSP w SuliszowiePrzedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem następujące rodzaje usprawnień i przedsięwzięć termomodernizacyjnych budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Suliszów (działka ewidencyjna nr 517):
− Wykonanie modernizacji STROPU ZEWNĘTRZNEGO poprzez docieplenie płytą styropianową EPS 200-036 PODŁOGA gr. 20cm
− Wykonanie modernizacji PODŁOGI NA GRUNCIE poprzez docieplenie płytą styropianową EPS 200-036 PODŁOGA o gr. 14cm
− Wykonanie modernizacji ŚCIANY ZEWNĘTRZNEJ poprzez docieplenie płytą styropianową EPS 80-036 FASADA o gr. 10cm
− Wymiana stolarki okiennej na nową o współczynniku U dla nowej stolarki: 0,900 W/(m2xK) i bardzo wysokiej szczelności a<0,3
− Wymiana stolarki drzwiowej DZ1 na nową o współczynniku U dla nowej stolarki: 1,300 W/(m2xK) i wysokiej szczelności 0,5<a<1
− Modernizacja instalacji grzewczej w tym: wymiana kotła, wymiana wewnętrznej instalacji C.O. i grzejników, montaż zaworów termostatycznych, montaż licznika ciepła
− Wymiana instalacji elektrycznej w tym wymiana oświetlenia na energooszczędne
− Izolacje fundamentów
− inne określone w załączonej dokumentacji projektowej – Załącznik nr 11 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 312203,68 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 3. Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w ChmielnikuPrzedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem następujące rodzaje usprawnień i przedsięwzięć termomodernizacyjnych budynku Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielnik, ul. Szkolna 7, 26-020 Chmielnik:
− demontaż rynien (w niezbędnym zakresie) i rur spustowych,
− demontaż instalacji odgromowej,
− demontaż obróbek blacharskich, w tym kominów,
− demontaż parapetów zewnętrznych,
− docieplenie ścian zewnętrznych budynku, w tym ścian piwnic powyżej terenu za pomocą styropianu EPS o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,033 W/(m*K), gr. 12 cm (dodatkowa warstwa); położenie tynku cienkowarstwowego o granulacji 1,5 mm,
− odmalowanie na elewacji południowej godła Szkoły Podstawowej,
− docieplenie ścian poniżej terenu styropianem XPS o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,031 W/(m*K), gr. 12 cm (dodatkowa warstwa),
− malowanie elewacji lub wykonanie tynku barwionego w masie,
− docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją wełną mineralną (dodatkowa warstwa), gr. 15 cm, o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,035 W/(m*K),
− docieplenie stropu nad łącznikiem wełną mineralną (dodatkowa warstwa), gr. 15 cm, o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,035 W/(m*K),
− docieplenie posadzek piwnic na gruncie styropianem grafitowym gr. 10 cm, o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,036 W/(m*K), z wykonaniem nowego pokrycia z płytek typu gres, antypoślizgowych (klasa R11),
− wymiana okien na nowe z PCV, o współczynniku U = 0,9 W/m2K, wyposażonych w nawiewniki higrosterowane,
− montaż nowych parapetów zewnętrznych po wykonanych robotach dociepleniowych z blachy powlekanej, kolor RAL 8016,
− wymiana drzwi zewnętrznych na drzwi aluminiowe o współczynniku U = 1,3 W/m2K, szklone szkłem antywłamaniowym,
− montaż daszków systemowych szklanych ze szkła hartowanego przy wejściu do budynku szkoły (elewacja zachodnia),
− remont komin w części powyżej połaci dachowych, w tym uzupełnienie tynków i odmalowanie w kolorze elewacji,
− o montaż obróbek blacharskich,
− o montaż zdemontowanych rynien i rur spustowych z uzupełnieniem elementów uszkodzonych,
− o montaż instalacji odgromowej z uzupełnieniem elementów uszkodzonych,
− wykonanie opaski z kostki betonowej wokół budynku i montaż obrzeży trawnikowych po wykonanych robotach dociepleniowych.
− inne określone w załączonej dokumentacji projektowej – Załącznik nr 12 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 2669257,92 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt
najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na
sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tą kwotę do ceny lub kosztorysu najkorzystniejszej
oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Część I. Termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Holendry
Do przedmiotowego postępowania w części I wpłynęły następujące oferty:
1. Oferta nr 1- Projekt-Technika Sp. z o.o. ul. Skibińskiego 13, 25-819 Kielce ,
Wartość oferty : 307 287,00 zł brutto,
2. Oferta nr 4- COMPLIDO Michał Dziubek , ul. Walerego Przyborowskiego 91, 25-351 Domaszowice,
Wartość oferty : 404 444,44 zł brutto
3. Oferta nr 5- Budynk Sp. z o.o., Skiby 46, 26-060 Chęciny
Wartość oferty: 447 443, 25 zł brutto
Przed otwarciem ofert Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust 4. Pzp zamieścił informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia tj.
Część I. Termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Holendry- 55 000,00 zł
W związku z tym, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty na podstawie art. 255 pkt 3. Pzp zamówienie zostaje unieważnione.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt
najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na
sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tą kwotę do ceny lub kosztorysu najkorzystniejszej
oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Część II. Termomodernizacja budynku OSP w Suliszowie
Do przedmiotowego postępowania w części II wpłynęły następujące oferty:
1. Oferta nr 1- Projekt-Technika Sp. z o.o. ul. Skibińskiego 13, 25-819 Kielce
Wartość oferty: 384 010,53 zł brutto
2. Oferta nr 4- COMPLIDO Michał Dziubek , ul. Walerego Przyborowskiego 91, 25-351 Domaszowice,
Wartość oferty: 549 000,00 zł brutto
3. Oferta nr 5- Budynk Sp. z o.o., Skiby 46, 26-060 Chęciny
Wartość oferty: 494 908,95 zł brutto
Przed otwarciem ofert Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust 4. Pzp zamieścił informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia tj. Część II. Termomodernizacja budynku OSP w Suliszowie- 100 000,00 zł
W związku z tym, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty na podstawie art. 255 pkt 3. Pzp zamówienie zostaje unieważnione.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 3) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tą kwotę do ceny lub kosztorysu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Część III. Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Chmielniku
Do przedmiotowego postępowania w części III wpłynęły następujące oferty:
1. Oferta nr 2- Projekt -Technika Łukasz Czerwik, Grzegorz Mochocki Spółka Jawna ul. Skibińskiego 13, 25-819 Kielce
Wartość oferty: 2 591 889,71 zł brutto
2. Oferta nr 3- DTKS Budownictwo Sp. z o.o. ul. Drogowców 2, 28-200 Staszów
Wartość oferty: 4 225 209,46 zł brutto
3. Oferta nr 4- COMPLIDO Michał Dziubek , ul. Walerego Przyborowskiego 91, 25-351 Domaszowice,
Wartość oferty: 3 949 000,00 zł brutto
4. Oferta nr 5- Budynk Sp. z o.o., Skiby 46, 26-060 Chęciny
Wartość oferty: 3 835 447,50 zł
Przed otwarciem ofert Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust 4. Pzp zamieścił informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia tj. Część III. Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Chmielniku- 1 500 000,00 zł.
W związku z tym, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty na podstawie art. 255 pkt 3. Pzp zamówienie zostaje unieważnione.
| 2022-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |