Usługa serwisu i pielęgnacji roślin zielonych w budynkach Urzędu Miasta Poznania
Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00677019
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00677019/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-30 11:45
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c80fd74c-bbd5-4194-ab06-9461a6ad89ec
- Identyfikator
- 2090001440
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00677019 z dnia 2024-12-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa serwisu i pielęgnacji roślin zielonych w budynkach Urzędu Miasta Poznania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Kolegiacki 17
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-841
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpb@um.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.poznan.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/poznan1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa serwisu i pielęgnacji roślin zielonych w budynkach Urzędu Miasta Poznania2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c80fd74c-bbd5-4194-ab06-9461a6ad89ec
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00677019
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00049162/25/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.86 Usługa serwisu roślin zielonych zlokalizowanych w budynkach Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17 i ul. Gronowej 22ab
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00644827
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPb-II.271.159.2024.DK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 25000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest usługa serwisu i pielęgnacji roślin zielonych, znajdujących się w budynkach Urzędu Miasta Poznania na pl. Kolegiackim 17 oraz przy ul. Gronowej 22 ab.
2) Usługa realizowana w budynku przy pl. Kolegiackim 17 (hol główny oraz korytarz przed sali sesyjnymi na parterze budynku oraz korytarze na I piętrze budynku), dotyczy roślin na zdjęciach od nr 1 do nr 7, zamieszczonych
w załączniku nr 2a do wzoru umowy i obejmuje pełen zakres prac związanych
z prawidłowym rozwojem roślin, w szczególności:
a) ustalanie wilgotności w donicach w różnych porach roku – podlewanie;
b) nawożenie nawozem płynnym;
c) kontrolę wzrostu, podpinanie, korektę;
d) czyszczenie powierzchni blaszki liści, zraszanie;
e) oprysk na szkodniki, pleśnie (realizacja tylko w piątki);
f) przesadzanie roślin, zakup i wymianę ziemi oraz jej spulchnianie w celu napowietrzenia.
3) Usługa realizowana w budynku przy ul. Gronowej 22ab (sala obsługi na parterze budynku, atrium na korytarzu na I piętrze budynku oraz korytarz
na II piętrze budynku), dotyczy roślin na zdjęciach od nr 1 do nr 6 zamieszczonych w załączniku nr 2b do umowy i obejmuje pełen zakres prac związanych z prawidłowym rozwojem rości, w szczególności:
a) ustalanie wilgotności w atrium oraz w donicach w różnych porach roku – podlewanie;
b) nawożenie nawozem płynnym;
c) kontrolę wzrostu, podpinanie, korektę;
d) czyszczenie liści, zraszanie;
e) oprysk na szkodniki i pleśnie oraz stosowanie oprysku profilaktycznego
z uwag na dużą ilość roślin w budynku (realizacja tylko w piątki);
f) przesadzanie roślin, zakup i wymianę ziemi oraz jej spulchnianie w celu napowietrzenia;
g) utrzymanie czystości w zakresie usuwania opadających kwiatostanów
i liści, sprzątanie po wykonanej pracy czyszczenia liści oraz po opryskach na szkodniki
4) Częstotliwość:
a) czynności, o których mowa w pkt 2) lit. a) – d) Wykonawca zobowiązany jest wykonywać jeden raz w tygodniu;
b) czynności, o których mowa w pkt 3) lit. a) – d) i g) Wykonawca zobowiązany jest wykonywać jeden raz w tygodniu, za wyjątkiem usuwania opadających kwiatostanów i suchych liści w atrium budynku, co następować będzie dwa razy w tygodniu;
c) czynności, o których mowa w pkt 2) lit. e) i f) oraz w pkt 3) lit. e) i f), realizowane będą przez Wykonawcę w razie wystąpienia takiej potrzeby, jednak nie rzadziej niż dwa razy w czasie trwania umowy.
5) Zakup roślin niezbędnych do realizacji umowy, pozostaje po stronie Zamawiającego.
6) Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorze umowy wraz z załącznikami, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77300000-3 - Usługi ogrodnicze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dokumentacji postępowania błędnie określił stawkę podatku VAT, tj. 23% zamiast 8%. Tym samym przedmiotowe postępowania obarczone jest nieusuwalną wadą.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
| 2024-12-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |