„Modernizacja zaplecza szatniowo- sanitarnego w m. Olbrachtów”
GMINA ŻARY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00192399
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00192399/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-03 08:56
- Lokalizacja
- Żary, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-76ab900d-d2ae-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9282078465
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00192399 z dnia 2022-06-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja zaplecza szatniowo- sanitarnego w m. Olbrachtów”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻARY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770681
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Jana Pawła II 6
1.5.2.) Miejscowość: Żary
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 684707327
1.5.8.) Numer faksu: 684707303
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.kochanowska@gminazary.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gminazary.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.gminazary.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja zaplecza szatniowo- sanitarnego w m. Olbrachtów”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-76ab900d-d2ae-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00192399
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00021274/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Modernizacja zaplecza szatniowo- sanitarnego w m. Olbrachtów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00159541/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RSZ.271.1.15.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego w m. Olbrachtów.
Zakres prac obejmuje m.in.:
- ocieplenie budynku szatni wraz ze stropem,
- wykonanie nowego pokrycia dachowego z opierzeniem i orynnowaniem,
- odnowienie powłok malarskich oraz wymianę pokrycia z płytek ceramicznych oraz armatury sanitarnej,
- wykonanie nowych odcinków instalacji elektrycznej na potrzeby ogrzewania elektrycznego i podgrzewaczy wody,
- wymiana stolarki drzwiowej.
Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na ich zastosowanie/wbudowanie.
Dołączony przez Zamawiającego przedmiar robót nie stanowi podstawy do wyceny robót jest jedynie elementem pomocniczym i nie wyklucza się pominięcia w nim elementów potrzebnych do zrealizowania zadania.
Wykonawca winien szczegółowo zapoznać się z dołączonym przedmiarem i dokonać wizji lokalnej miejsca robót w celu prawidłowego przygotowania oferty.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 7 do SWZ.
Wykonawca w ramach realizacji zadania zobowiązany jest uwzględnić wszystkie niezbędne elementy do zrealizowania przedmiotu zamówienia.
Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę.
1) Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 ze zm.) osób, które w trakcie realizacji przedmiotowego zamówienia będą wykonywały prace budowlano- montażowe, z wyjątkiem osób sprawujących samodzielne funkcje w budownictwie, kierujących budową z wymaganiami budowlanymi, wykonujących obsługę geodezyjną oraz dostawców materiałów budowlanych.
2) Wymagania dotyczące zatrudnienia na umowę o pracę, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności wskazane zostały w projekcie umowy, stanowiącej załącznik do SWZ.
3) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 Pzp.
4) Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust.2 pkt 2 Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu do dnia 31.05.2022r. do godz. 10.00 złożono trzy oferty.Pierwszą ofertę złożyła firma: KREATOR Edyta Tomczyk, ul. Żabikowska 3B, 68-200 Żary z ceną brutto 421.137,98 zł. Cena ofert przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 232.253,20 zł brutto.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Drugą ofertę złożyła firma: Firma Ogólnobudowlana Stanisław Sitnik, ul. II Armii Wojska Polskiego 37, 68-131 Witoszyn z ceną brutto 255.224,95 zł. Oferta nie zawierała prawidłowego podpisu kwalifikowanego Wykonawcy.
Trzecią ofertę złożyła firma: Fundacja Centrum Rozwoju Społeczno- Edukacyjno- Gospodarczego, al. Jana Pawła II 3, 68-200 Żary z ceną brutto 285.000,00 zł. Oferta nie została podpisana kwalifikowalnym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym- elektroniczny dowód.
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez Zamawiającego.
| 2022-06-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |