Rewitalizacja i rewaloryzacja (modernizacja) przyrodnicza stawów w Pępowie wraz z budową infrastruktury turystycznej

GMINA PĘPOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00192754
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00192754/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-03 10:23
Lokalizacja
Pępowo, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0fe9e966-c49d-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
6961840454
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRekultywacja terenuRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania parkówRoboty w zakresie kształtowania ogrodówRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaWyrównywanie terenuBudowa obiektów inżynierii wodnejWodne roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00192754 z dnia 2022-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja i rewaloryzacja (modernizacja) przyrodnicza stawów w Pępowie wraz z budową infrastruktury turystycznej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PĘPOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050592

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stanisławy Nadstawek 6

1.5.2.) Miejscowość: Pępowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-830

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@pepowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pepowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/pepowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja i rewaloryzacja (modernizacja) przyrodnicza stawów w Pępowie wraz z budową infrastruktury turystycznej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fe9e966-c49d-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00192754

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00009506/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Rewitalizacja i rewaloryzacja (modernizacja) przyrodnicza stawów w Pępowie wraz z budową infrastruktury turystycznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00139115/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRG.271.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Rewitalizacja i rewaloryzacja (modernizacja) przyrodnicza stawów w Pępowie wraz z budową infrastruktury turystycznej” wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę, w tym:
a) remont drogi powiatowej wraz z oświetleniem drogowym i remontem budowli mostowej (ul. Parkowa),
b) remont i przebudowa ścieżki pieszo – rowerowej łączącej stawy,
c) remont i przebudowa drogi wewnętrznej stanowiącej część ul. Sportowej,
d) renowacja i przebudowa zbiornika wodnego wraz z rewitalizacją terenu wokół zbiornika wodnego przy „Grodzisku” (UWAGA! Na terenie nieruchomości znajduje się stanowisko archeologiczne grodzisko stożkowate z okresu późnego średniowiecza wpisane do rejestru zabytków pod nr rej. 1246/A z dn. 06.03.1992 r. oraz wpisane do księgi C rejestru zabytków pod nr rej. 288/Wlkp/C z 23.04.2008 r. ),
e) renowacja i przebudowa zbiornika wodnego wraz z rewitalizacją terenu wokół zbiornika wodnego przy „Bażantarni”.

3.2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
- sporządzenie i prezentację koncepcji w celu zatwierdzenia przez Zamawiającego; w trakcie prac projektowych Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić w rozwiązaniach projektowych wszelkie uwagi Zamawiającego i jego życzenia, o ile nie są sprzeczne z obowiązującymi przepisami i normami, sztuką budowlaną i programem funkcjonalno-użytkowym;
- sporządzenie projektu budowlanego i wykonawczego (kompletnych pełnobranżowych) zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi (w tym m.in. ustawą Prawo budowlane), wymaganymi przez przepisy prawa normami i zasadami wiedzy technicznej, warunkami wynikającymi z ww. postanowienia, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2020 r, poz. 1609 z późn. zm.) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454). Wykonawca zapewni sprawdzenie dokumentacji projektowej pod względem poprawności opracowania, kompletności i zgodności z przepisami techniczno-budowlanymi oraz obowiązującymi Polskimi Normami, przez osoby posiadające uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności. Projekty budowlane i wykonawcze będą zawierały w szczególności następujące elementy, pozyskane w imieniu Zamawiającego: aktualną mapę sytuacyjną do celów projektowych, aktualne warunki przyłączeniowe na niezbędne media, ostateczną decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, dokumentację badań podłoża gruntowego i projekt geotechniczny bądź dokumentację geologiczno-inżynierską, decyzję zezwalającą na usunięcie drzew czy wszelkie inne niezbędne uzgodnienia (w tym uzgodnienia z Wielkopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków), informacje lub opracowania;
- sporządzenie projektów wykonawczych;
- uzyskanie akceptacji Zamawiającego proponowanych rozwiązań projektowych i materiałowych, w zakresie zgodności z programem funkcjonalno-użytkowym;
- sporządzenie informacji BIOZ zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r., nr 120 poz. 1126);
- uzyskanie w imieniu Zamawiającego przed rozpoczęciem robót budowlanych wszelkich wymaganych przepisami opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji, w tym np. pozwolenia wodnoprawnego, pozwolenia na budowę oraz ;
- opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454);
- sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów wykonane na wzór kosztorysu inwestorskiego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r., poz. 2458) oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454);
- sporządzenie harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji inwestycji i prac projektowych; zgodnie z zapisami wzoru umowy;
- pełnienie nadzoru autorskiego przez autorów projektów przez cały czas trwania inwestycji, w szczególności poprzez: udział projektantów w naradach roboczych w trakcie realizacji robót budowlanych (na terenie budowy), wpisy do dziennika budowy, weryfikację dokumentacji powykonawczej w zakresie jej zgodności z faktycznym wykonaniem robót;
- sporządzenie przez kierownika budowy i kierowników robót planu BIOZ; dokument zostanie sporządzony w terminie do 5 dni od daty uzyskania pozwolenia na budowę, przed rozpoczęciem robót;
- opracowanie projektu zabezpieczenia drzew i krzewów które zostaną zachowane na placu budowy wraz z inwentaryzacją dendrologiczną istniejącego drzewostanu oraz z gospodarką drzewostanem;
- wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej i zatwierdzonej dokumentacji projektowej oraz uzyskanych uzgodnień i pozwoleń;
- przeprowadzenie wymaganych prób i badań;
- opracowanie dokumentacji powykonawczej wg poszczególnych branż wraz z niezbędnymi opisami w zakresie i formie jak w dokumentacji projektowej, której treść przedstawiać będzie roboty tak, jak zostały przez Wykonawcę zrealizowane, wraz z geodezyjną dokumentacją powykonawczą oraz szkicami roboczymi (w tym z geodezyjną obsługą inwestycji);
- przygotowanie dokumentów do odbioru i przekazanie obiektu do użytkowania i eksploatacji.

Jeżeli w trakcie wykonywania robót okaże się koniecznym uzupełnienie dokumentów, m.in. o istniejące kolizje podczas robót i sytuacje nieprzewidziane w dokumentacji, Wykonawca sporządzi brakujące dokumenty i inne opracowania niezbędne do właściwego wykonania robót na własny koszt i uzyska ich zatwierdzenie.

3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowiący Załącznik nr 9 do niniejszej SWZ.

3.4. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty równoważnej.

3.5. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty równoważnej, tj. zaproponowania rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia, z zastosowaniem tych samych standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zamawianej inwestycji. Poprzez pojęcie materiałów równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót zgodnie z projektem, oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych, jakościowych i użytkowych nie gorszych niż założone w opisie przedmiotu zamówienia, a ponadto muszą to być materiały dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem.

3.6. Ilekroć w niniejszej SWZ wraz z załącznikami przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to przyjmuje się, że każdemu takiemu wskazaniu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, a wskazanie ma charakter przykładowy.

3.7. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.

3.8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązanie równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Brak wskazania w ofercie propozycji zastosowania rozwiązań równoważnych oznaczać będzie, że przedmiot zamówienia zostanie wykonany przy zastosowaniu materiałów przyjętych w opisie przedmiotu zamówienia.
W sytuacji, gdy Wykonawca zamierza zastosować inne materiały i urządzenia niż podane w opisie przedmiotu zamówienia (materiały i urządzenia równoważne) winien dołączyć do oferty wykaz zawierający materiały i urządzenia zawarte w programie funkcjonalno - użytkowym oraz podać ich równoważniki (nazwy materiałów i urządzeń zaproponowanych w ofercie). Do wykazu należy wówczas dołączyć stosowne dokumenty zawierające parametry techniczne zaproponowanych równoważnych materiałów i urządzeń.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112330-7 - Rekultywacja terenu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45112712-9 - Roboty w zakresie kształtowania ogrodów

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45244000-9 - Wodne roboty budowlane

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 z późn. zm.) „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty" Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację, że na sfinansowanie Zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę do wysokości 5 000 000,00 zł brutto. W postępowaniu wpłynęły 2 oferty, z których każda znacząco przekraczała wskazaną kwotę. Hołdując racjonalności Zamawiający odstąpił od badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej gdyż cena żadnej oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a zamawiający nie może zwiększyć kwoty pokrycia finansowego. Zaoferowanie za realizację zamówienia kwoty przekraczającej możliwości finansowe zamawiającego jest przesłanką unieważnienia postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7281600,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9821550,00 PLN

2022-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane