Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych z terenu miasta Darłowo w latach 2024-2025
Gmina Miasto Darłowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00677222
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00677222/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-30 12:09
- Lokalizacja
- Darłowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-69fb5436-8de5-11ee-9fb5-3edbb70f45bd
- Identyfikator
- 4990527500
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00677222 z dnia 2024-12-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych z terenu miasta Darłowo w latach 2024-2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Darłowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920937
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 9
1.5.2.) Miejscowość: Darłowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 94 3551248
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@darlowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.darlowo.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych z terenu miasta Darłowo w latach 2024-20252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69fb5436-8de5-11ee-9fb5-3edbb70f45bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00677222
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00043469/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.1 Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w części niezamieszkałych na terenie miasta Darłowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00540376
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp – Gmina Miasto Darłowo, z siedzibą w Darłowie, Plac Tadeusza Kościuszki 9 – udzieli zamówienia osobie prawnej – Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., z siedzibą w Darłowie, przy ul. 1 Maja 1. Gmina Miasto Darłowo sprawuje kontrolę nad spółką miejską, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad spółkami miejskimi, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dot. zarządzania sprawami spółki. Ponad 90% działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. dotyczy wykonywania zadań powierzonych MPGK Sp. z o.o. przez Gminę Miasto Darłowo. Gmina Miasto Darłowo posiada 100% udziałów. W spółce miejskiej nie ma zatem bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Spełnione zostały w tym zakresie wszystkie przesłanki wymienione w art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.37.2023/ GO.7031.39.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2666666,66 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odbiór, transport i częściowe zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych
z nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych z terenu Miasta Darłowo. Transport odebranych odpadów odbywać się będzie do instalacji MBP, składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne oraz regionalnego zakładu odzysku odpadów zgodnie z podziałem, który zostanie podany po rozstrzygnięciu przetargu na zadanie: „Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości z terenu miasta Darłowo w latach 2024-2025”. Podział dotyczył będzie konkretnych frakcji odpadów transportowanych do dwóch możliwych lokalizacji: MPGKiM Sp. z o.o., ul. Polanowska 43, 76-100 Sławno, PGK Sp. z o.o. ul. Komunalna 5, 75-724 Koszalin.
Odpady selektywnie zebrane, które nie zostaną oddane do instalacji wskazanych przez Zamawiającego Wykonawca przekazuje do zagospodarowania we własnym zakresie. Odbiór odpadów odbywać się będzie z zastosowaniem systemu informatycznego służącego do gromadzenia i analizy danych, otrzymywanych automatycznie z pojazdów Wykonawcy. Ponadto przedmiot zmówienia obejmuje zbiórkę odpadów porzuconych w ogólnodostępnych miejscach nieprzeznaczonych do ich zbierania, magazynowania lub składowania.
Szczegółowy opis zamówienia został określony w załączniku nr 2 do zaproszenia, szczegółowy opis wymagań technicznych systemu informatycznego Wykonawcy – załącznik nr 5 do zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 330232692
7.3.3) Ulica: 1 Maja 1
7.3.4) Miejscowość: Darłowo
7.3.5) Kod pocztowy: 76-150
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-12-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1450000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-12-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |