(2)Modernizacja budynku V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga w Gliwicach ul. Górnych wałów 29. (6)

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00194303
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00194303/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-05 17:29
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bb22d0c7-d15c-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6312326134
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwemWykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachówRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie windRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00194303 z dnia 2022-06-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
(2)Modernizacja budynku V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga w Gliwicach ul. Górnych wałów 29. (6)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ANDRZEJA STRUGA W GLIWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000724181

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Górnych Wałów 29

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 231 07 93

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@vlo.gliwice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.vlo.gliwice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://lo5.bip.gliwice.eu/zamowieniaPubliczne

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

(2)Modernizacja budynku V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga w Gliwicach ul. Górnych wałów 29. (6)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb22d0c7-d15c-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00194303

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019287/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja budynku placówki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00154363/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: LO5.26.2.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówieniem publicznym objęte są roboty remontowo-budowlane związane z modernizacją budynku V liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Struga w Gliwicach przy ul. Górnych Wałów 29 i obejmujące na tym etapie prace związane z budową dźwigu osobowego, remontem pokrycia dachu sali gimnastycznej, wykonaniem instalacji elektrycznej w obrębie poddasza pod planowaną budowę instalacji mechanicznej wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi (wydzielanie strefy robót, utrzymanie porządku, utylizacja odpadów, itp.) i niezbędnymi dla prawidłowego wykonani zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w :
- załączniku 6.1 do SWZ : dokumentacji projektowej:
Modernizacja obiektu - budynku szkoły V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Struga w Gliwicach ul. Górnych Wałów 29 - Projekt wykonawczy, opracowanej przez pracownię projektową KONTUR :
1. Termorenowacja sali gimnastycznej (w zakresie remontu pokrycia dachu)
2. Przebudowa i remont poddasza wraz z wykonaniem wentylacji mechanicznej - instalacja elektryczna
3. Wentylacja i klimatyzacja - elektryka
4. Budowa dźwigu osobowego
- załączniku nr 6.2 do SWZ : specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, w zakresach rzeczowych określonych powyżej ;
- przedmiarach robót stanowiących załącznik nr 6.3 do SWZ.
Zakres rzeczowy robót ujęty w przedmiarach robót należy traktować jako orientacyjny, Wykonawca uwzględni w ofercie całość robót niezbędnych do prawidłowego wykonania zmówienia w tym roboty, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarach robót a są konieczne do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z "sztuką budowlaną" i obowiązującymi przepisami . Ponadto Wykonawca uwzględni pominiętych w przedmiarach wykonanie robót malarskich w niezbędnym zakresie w miejscach prowadzenia robót związanych z wykonaniem instalacji elektrycznych.
Ze względu na charakter obiektu, w którym będą prowadzone roboty remontowo-budowlane zamawiający oczekuje od wykonawcy doświadczenia w prowadzeniu robót remontowo-budowlanych w czynnych placówkach oświatowych. W celu zapoznania się z miejscem i zakresem rzeczowym robót objętych postepowaniem.



Zamawiający wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej. W celu umożliwienia zainteresowanym odbycia wizji lokalnej, Zamawiający ustala terminy wizji na dzień 17 maja 2022 i 20 maja 2022 w godz. 13:30 - 14:30. i wymaga złożenie oświadczenia o jej odbyciu wg wzoru załącznik nr 20 do SWZ. W przypadku braku odbycia wizji Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy zgodnie z art. 226 ust.1 pkt.18 ustawy Pzp. W przypadku wykonawców występujących wspólnie, wymagane jest aby przynajmniej jeden z Wykonawców uczestniczył w wizji.

Wykonawca, dodatkowo w ramach realizacji przedmiotu zamówienia podejmie niezbędne działania w celu ochrony mienia placówki. W tym celu m. in. zabezpieczy sąsiadujące pomieszczenia przed zapyleniem w trakcie realizacji robót i na bieżąco będzie utrzymywał porządek. Ze względów organizacyjnych Zamawiający przewidział możliwość realizacji zamówienia wyłącznie w sposób nie kolidujący z funkcjonowaniem placówki, w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.
Przedstawione w ww. dokumentach wskazania na urządzenia techniczne i materiały z podaniem producenta należy traktować jako odniesienie do oczekiwanych przez zamawiającego parametrów technicznych i użytkowych i przykładowe ze względu na zasady ustawy Prawo zamówień publicznych. Oznacza to, że wykonawcy mogą zaproponować inne niż wyszczególnione w dokumentacji rozwiązania z zachowaniem, ze względu na kontynuację modernizacji, odpowiednich równoważnych parametrów technicznych dla osiągnięcia oczekiwanej funkcjonalności całego układu będącego przedmiotem zamówienia z zapewnieniem uzyskania wszelkich ewentualnie wymaganych uzgodnień w tym zaakceptowania zmian materiałowych przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45313100-5 - Instalowanie wind

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Art. 255
3)Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną
przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza
przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że
zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu
najkorzystniejszej oferty;
Faktyczne:
Do terminu składnia ofert wpłynęło 2 oferty
niepodlegające odrzuceniu.
Cena oferty najwyżej ocenionej w postępowaniu przewyższa
kwotę, jaką zamawiający planuje przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia, jednocześnie niemożliwym jest
zwiększenie przez zamawiającego tejże kwoty.
2022-06-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane