Remont 10 lokali mieszkalnych-pustostanów, będących w zasobie Gminy Bielsko-Biała, zarządzanym przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 3 części – etap VII/2022
Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00195810
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00195810/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-06 14:16
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-aa4b5687-b18a-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 070019077
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00195810 z dnia 2022-06-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont 10 lokali mieszkalnych-pustostanów, będących w zasobie Gminy Bielsko-Biała, zarządzanym przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 3 części – etap VII/2022
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070019077
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lipnicka 26
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 4990600
1.5.8.) Numer faksu: 33 4990611
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@zgm.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/b1c74873-979c-47c9-99da-63c24cd5b07d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont 10 lokali mieszkalnych-pustostanów, będących w zasobie Gminy Bielsko-Biała, zarządzanym przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 3 części – etap VII/20222.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aa4b5687-b18a-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00195810
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028920/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remonty lokali mieszkalnych - pustostanów stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00106696/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZGM/DZ-DCS/75/2022/ADM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 148415,15 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont lokali mieszkalnych (pustostanów). 1. Część 1 zamówienia:1) lokal przy ul. Norberta Barlickiego 22/5B:
remont pustostanu o powierzchni użytkowej 17,43 m2, przeznaczonego na lokal mieszkalny, w zakresie określonym:
a) przedmiarem robót ogólnobudowlanych, instalacyjnych i dostaw,
b) przedmiarem robót instalacyjnych elektrycznych i dostaw,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.1a do Specyfikacji,
c) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót w Lokalach Mieszkalnych-Pustostanach stanowiącą załącznik nr 3 do Specyfikacji,
w terminie do 30 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do remontu) Wykonawcy,
2) lokal przy ul. Norberta Barlickiego 2/7:
remont pustostanu o powierzchni użytkowej 74,31 m2, przeznaczonego na lokal mieszkalny, w zakresie określonym:
a) przedmiarem robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych,
b) przedmiarem robót instalacyjnych elektrycznych,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.1b do Specyfikacji,
c) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót w Lokalach Mieszkalnych-Pustostanach stanowiącą załącznik nr 3 do Specyfikacji,
w terminie do 14 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do remontu) Wykonawcy,
3) lokal przy ul. Cechowej 9/1a:
remont pustostanu o powierzchni użytkowej 24,59 m2, przeznaczonego na lokal mieszkalny, w zakresie określonym:
a) przedmiarem robót ogólnobudowlanych, instalacyjnych i dostaw,
b) przedmiarem robót instalacyjnych elektrycznych i dostaw,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.1c do Specyfikacji,
c) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót w Lokalach Mieszkalnych-Pustostanach stanowiącą załącznik do Specyfikacji,
w terminie do 30 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do remontu) Wykonawcy,
z zastrzeżeniem postanowień § 2 i § 7 umowy wg wzoru stanowiącego załącznik do Specyfikacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45211341-1 - Roboty budowlane w zakresie mieszkań
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
4.5.5.) Wartość części: 22892,64 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont lokali mieszkalnych (pustostanów). 2. Część 2 zamówienia:1) lokal przy ul. Jana Kochanowskiego 38a/24:
remont pustostanu o powierzchni użytkowej 42,87 m2, przeznaczonego na lokal mieszkalny, w zakresie określonym:
a) przedmiarem robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych,
b) przedmiarem robót instalacyjnych elektrycznych,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.2a do Specyfikacji,
c) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót w Lokalach Mieszkalnych-Pustostanach stanowiącą załącznik do Specyfikacji,
w terminie do 30 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do remontu) Wykonawcy,
2) lokal przy ul. Ignacego Krasickiego 16/36:
remont pustostanu o powierzchni użytkowej 46,93 m2, przeznaczonego na lokal mieszkalny, w zakresie określonym:
a) przedmiarem robót ogólnobudowlanych, instalacyjnych,
b) przedmiarem robót instalacyjnych elektrycznych,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.2b do Specyfikacji,
Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót w Lokalach Mieszkalnych-Pustostanach stanowiącą załącznik do Specyfikacji,
w terminie do 30 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do remontu) Wykonawcy,
3) lokal przy ul. Wapiennej 30/29:
remont pustostanu o powierzchni użytkowej 32,80 m2, przeznaczonego na lokal mieszkalny, w zakresie określonym:
a) przedmiarem robót ogólnobudowlanych, instalacyjnych i dostaw,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.2c do Specyfikacji,
Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót w Lokalach Mieszkalnych-Pustostanach stanowiącą załącznik do Specyfikacji,
w terminie do 30 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do remontu) Wykonawcy,
z zastrzeżeniem postanowień § 2 i § 7 umowy wg wzoru stanowiącego załącznik do Specyfikacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45211341-1 - Roboty budowlane w zakresie mieszkań
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
4.5.5.) Wartość części: 47806,88 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont lokali mieszkalnych (pustostanów) Część 3 zamówienia:1) lokal przy ul. Grażyny 7/39:
remont pustostanu o powierzchni użytkowej 33,30 m2, przeznaczonego na lokal mieszkalny, w zakresie określonym:
a) przedmiarem robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych,
b) przedmiarem robót instalacyjnych elektrycznych,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.3a do Specyfikacji,
c) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót w Lokalach Mieszkalnych-Pustostanach stanowiącą załącznik do Specyfikacji,
w terminie do 30 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do remontu) Wykonawcy,
2) lokal przy ul. gen. Józefa Kustronia 32/2:
remont pustostanu o powierzchni użytkowej 31,32 m2, przeznaczonego na lokal socjalny, w zakresie określonym:
a) przedmiarem robót ogólnobudowlanych, instalacyjnych,
b) przedmiarem robót instalacyjnych elektrycznych z dostawą,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.3b do Specyfikacji,
c) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót w Lokalach Mieszkalnych-Pustostanach stanowiącą załącznik do Specyfikacji,
w terminie do 30 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do remontu) Wykonawcy,
3) lokal przy ul. prof. Mieczysława Michałowicza 41/9:
remont pustostanu o powierzchni użytkowej 14,04 m2, przeznaczonego na lokal tymczasowy, w zakresie określonym:
a) przedmiarem robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych i dostawy,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.3c do Specyfikacji,
b) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót w Lokalach Mieszkalnych-Pustostanach stanowiącą załącznik do Specyfikacji,
w terminie do 14 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do remontu) Wykonawcy,
4) remont lokalu przy ul. Młyńskiej 73/19:
remont pustostanu o powierzchni użytkowej 52,84 m2, przeznaczonego na lokal mieszkalny, w zakresie określonym:
a) przedmiarem robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych,
b) przedmiarem robót instalacyjnych elektrycznych,
stanowiącymi łącznie załącznik nr 2.3d do Specyfikacji,
c) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót w Lokalach Mieszkalnych-Pustostanach stanowiącą załącznik do Specyfikacji,
w terminie do 30 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do remontu) Wykonawcy,
z zastrzeżeniem postanowień § 2 i § 7 umowy wg wzoru stanowiącego załącznik do Specyfikacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45211341-1 - Roboty budowlane w zakresie mieszkań
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
4.5.5.) Wartość części: 77715,63 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Unieważnienie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy postępowania nr ZGM/DZ DCS/75/2022/ADM w zakresie części 1 zamówienia, prowadzonego w celu udzielenia zamówienia publicznego na wykonanie zadania „Remont 10 lokali mieszkalnych – pustostanów stanowiących zasobów Gminy Bielsko – Biała zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w podziale na 3 części – etap VII/2022”, gdyż cena jedynej oferty złożonej na część 1 zamówienia znacząco przekracza kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie tej części zamówienia.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 56640,67 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 56640,67 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 56640,67 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
wymagania dotyczące określonej etykiety, zgodnie z art. 104 ustawy - etykiety środowiskowej (tzw. Ekoetykieta)
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): „M-TECH” Marcin Kiszka
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Jan Papierz Instalatorstwo Sanitarne Wod-Kan, CO, Gaz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 241564233
7.3.4) Miejscowość: Mazańcowice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 56640,67 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 77032,38 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 85762,96 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 77032,38 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
wymagania dotyczące określonej etykiety, zgodnie z art. 104 ustawy - etykiety środowiskowej (tzw. Ekoetykieta)
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): „M-TECH” Marcin Kiszka
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Jan Papierz Instalatorstwo Sanitarne Wod-Kan, CO, Gaz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 241564233
7.3.4) Miejscowość: Mazańcowice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 77032,38 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-06-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |