Modernizacja dróg gminnych w Gminie Łodygowice – Polski Ład

GMINA ŁODYGOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00196417
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00196417/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-07 08:34
Lokalizacja
Łodygowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d99877cd-c182-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
5532450019
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie mostów drogowychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty drogowe

Wykonawcy

3 przyznane

MATEUSZ KUBICABielsko-Biała, PL · lot 0
1 251 279,74 PLN
PRZEMYSŁAW JARCOCisiec, PL · lot 1
3 686 715,71 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT BUDOWLANYCH DROBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻywiec, PL · lot 2
3 001 941,63 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00196417 z dnia 2022-06-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg gminnych w Gminie Łodygowice – Polski Ład

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁODYGOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182657

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 75

1.5.2.) Miejscowość: Łodygowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-325

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: +48338630500

1.5.8.) Numer faksu: +48338630501

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@lodygowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lodygowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/0cc1a586-3a73-4292-8f7a-c570858fb7c2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dróg gminnych w Gminie Łodygowice – Polski Ład

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d99877cd-c182-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00196417

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00032885/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja dróg gminnych w Gminie Łodygowice - Polski Ład

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00130379/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIP.271.07.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6874686,82 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja dróg gminnych obejmująca wykonanie robót drogowych na ok. 13 km dróg gminnych w Gminie Łodygowice we wszystkich 4 sołectwach. Będą to roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, frezowanie nawierzchni, podbudowy z kruszyw, nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych, pobocza z kruszyw łamanych, remont mostów i budowa przepustu w ciągu dróg. Zamówienie podzielone jest na 3 części.

Część I
Most ul. Przemysłowa w Łodygowicach – rozbiórka istniejącej płyty zespalającej i wykonanie nowej płyty pomostowej, piaskowanie betonowych podpór i naprawa zaprawami PCC, wzmocnienie istniejących skrzydełek, żelbetowe płyty najazdowe, umocnienie skarp płytami ażurowymi.
Przepust ul. Brzozowa w Biernej – rozbiórka istniejącego i budowa nowego przepustu w ciągu ul. Brzozowej w Biernej. Parametry obiektu – dł. 6,45 m, szer. jezdni 5 m, światło poziome- 3 m, światło pionowe – 2 m. Zakres- roboty rozbiórkowe, płyty najazdowe, izolacja konstrukcji, zasypka konstrukcji, barieroporęcze, nawierzchnia na obiekcie z betonu asfaltowego, przebudowa drogi na odcinku 30 m, umocnienia z koszy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 871413,85 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja dróg gminnych obejmująca wykonanie robót drogowych na ok. 13 km dróg gminnych w Gminie Łodygowice we wszystkich 4 sołectwach. Będą to roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, frezowanie nawierzchni, podbudowy z kruszyw, nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych, pobocza z kruszyw łamanych, remont mostów i budowa przepustu w ciągu dróg. Zamówienie podzielone jest na 3 części.


Część II
Łączna długość dróg – 9210 mb.
Realizacja w 2022 r.: Bierna ul. Dębowa Bierna ul. Szklarska Łodygowice ul. Kościelnych Łodygowice ul. Turystyczna, Łodygowice ul. Wiklinowa, Pietrzykowice ul. Jarzębinowa, Pietrzykowice ul. Olszynowa, Pietrzykowice ul. Słoneczna, Pietrzykowice ul. Zdrojowa, Zarzecze ul. Nadbrzeżna
Realizacja w 2023 r.: Łodygowice ul. Górska, Łodygowice ul. Wierzbowa, Łodygowice ul. Zjazdowa, Łodygowice ul. Piekarska, Pietrzykowice ul. Sołecka, Pietrzykowice ul. Żwirowa, Pietrzykowice ul. Tapicerska, Pietrzykowice ul. Wielodroga.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.5.5.) Wartość części: 3245050,91 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja dróg gminnych obejmująca wykonanie robót drogowych na ok. 13 km dróg gminnych w Gminie Łodygowice we wszystkich 4 sołectwach. Będą to roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, frezowanie nawierzchni, podbudowy z kruszyw, nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych, pobocza z kruszyw łamanych, remont mostów i budowa przepustu w ciągu dróg. Zamówienie podzielone jest na 3 części.


Część III
Łączna długość dróg – 4501 mb. (w tym 555 mb. ul. Porąbki etap II poza zakresem finansowania z Programu Rządowego)
Realizacja w 2022 r.: Łodygowice ul. Przemysłowa, Łodygowice ul. Rzeczna,
Realizacja w 2023 r.: Łodygowice ul. Pod Grapą, Łodygowice ul. Nad Żylicą, Łodygowice ul. Szewska, Łodygowice ul. Prusa, Łodygowice ul. Widokowa, Łodygowice ul. Wajdów, Łodygowice ul. Porąbki etap I i II.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.5.5.) Wartość części: 2758222,06 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1251279,74 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1349997,25 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1251279,74 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mosty Bielsko-Biała Mateusz Kubica

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9372528392

7.3.3) Ulica: Górska 200

7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała

7.3.5) Kod pocztowy: 43-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1251279,74 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3686715,71 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4849993,12 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3686715,71 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Brukarstwo Jarco Przemysław Jarco

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5532491567

7.3.3) Ulica: ul. Morwowa 2

7.3.4) Miejscowość: Cisiec

7.3.5) Kod pocztowy: 34-350

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3686715,71 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3001941,63 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3799998,81 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3001941,63 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych DROBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5532510595

7.3.3) Ulica: Sienkiewicza 103

7.3.4) Miejscowość: Żywiec

7.3.5) Kod pocztowy: 34-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3001941,63 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-06-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane