Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 3265L od km 0+000 do km 6+202 w miejscowości Polany i Polanówka
Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00196589
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00196589/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-07 09:24
- Lokalizacja
- Tomaszów Lubelski, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a8aa88e3-d042-11ec-9ed6-82024ae9c4d2
- Identyfikator
- 9211658422
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00196589 z dnia 2022-06-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 3265L od km 0+000 do km 6+202 w miejscowości Polany i Polanówka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371637
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lwowska 54
1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Lubelski
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-600
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdptomaszow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zdptomaszow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiattomaszowski.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Jednostka organizacyjna powiatu tomaszowskiego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 3265L od km 0+000 do km 6+202 w miejscowości Polany i Polanówka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a8aa88e3-d042-11ec-9ed6-82024ae9c4d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00196589
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028880/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Rozbudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3265 L od km 0+000 do km 6+202 w miejscowościach Polany i Polanówka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00151544/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.3721.9.2022.AZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane dla zadania pn.: „Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 3265L od km 0+000 do km 6+202 w miejscowości Polany i Polanówka”.
Opis inwestycji
Przedmiotowy odcinek drogi powiatowej objęty pracami budowlanymi znajduje się w miejscowościach Polany i Polanówka (gmina Krynice). Długość przedmiotowego odcinka drogi wynosi 6 202mb od km 0+980 do km 7+182- kilometr rzeczywisty.
2. Zakres robót na przedmiotowym odcinku drogi obejmuje:
− Roboty przygotowawcze
− Roboty rozbiórkowe
− Perony autobusy i chodniki
− Wykonanie ścieków korytkowych
− Nawierzchnia z kostki do przełożenia
− Regulacja wysokościowa elementów uzbrojenia technicznego
− Przepusty pod zjazdami i chodnikami
− Przepust w km 0+462,04 do wymiany
− Przepust w km 0+964 do wymiany
− Przepust w km 1+137do wymiany
− Przepust pod korona drogi w km 2+848- przepust 2xfi 100 do wymiany
− Przepust w km 3+147,00 do wymiany
− Przepust w km 4+072,00 do wymiany
− Przepust w km 4+830,00 do wymiany
− Przepust w km 5+575,00 do wymiany
− Wymiana ścianki oporowej w km 4+810 strona lewa
− Oczyszczenie rowów przydrożnych przy przepustach remontowanych
− Poszerzenia jezdni głównej
− Nawierzchnia drogi głównej
− Nawierzchnia skrzyżowań
− Nawierzchnia zjazdów bitumicznych
− Zatoki autobusowe
− Pobocza
− Oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu
− Tablice informacyjne wraz ze słupkami
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 31.05.2022 r., godz. 9:00, wpłynęły trzy oferty:
Oferta nr 1 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych Sp. z o.o., ul. Lwowska 54, 22-600 Tomaszów Lubelski NIP 921-16-43-082 REGON 950359116 cena 11 636 753,52 PLN Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały 60 miesięcy
Oferta nr 2 Lider - PBI Infrastruktura S.A. ul. Kolejowa 10E, NIP 816-14-65-524 REGON 690587901Partner – PBI WMB Sp. z o.o. ul. Błonie 8, 27-600 Sandomierz
NIP 864-19-49-162 REGON 260593234 cena 11 980 341,98 PLN Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały 60 miesięcy
Oferta nr 3 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o. o. ,ul. Peowiaków 7, 22-400 Zamość
NIP 922-22-95-093 REGON 950370827 cena 11 232 325,55 PLN Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały 60 miesięcy
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości brutto 7 677 759,43 PLN (słownie: siedem milionów sześćset siedemdziesiąt siedem tysięcy siedemset pięćdziesiąt dziewięć i 43/100 złotych).
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym postanowiono jak na wstępie.
| 2022-06-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |